6. Viltotās olas mešana

 

Trīs kurpju kastes izkārto kā parādīts zīmējumā. No iepriekš atzīmēta attāluma met nelielu bumbiņu (viltoto olu). Ja tā iekrīt tuvākajā kastē - piešķir 1 punktu. Ja tā iekrīt vidējā kastē – piešķir 2 punktus. Ja tā iekrīt tālākajā kastē – piešķir 3 punktus.

 

 

 

 

7. Olu ripināšana

 

Pa reni vai pa dēlīti visi pēc kārtas ripina krāsotas Lieldienu olas. Tas, kura ola aizripo vistālāk, saņem lielāko punktu skaitu. Tas, kura ola aizripo vistuvāk – saņem vismazāko punktu skaitu.

 

 

 

8. Ola karotē

 

Sadalās divās komandās. Katrai komandai izsniedz ēdamkaroti un Lieldienu olu. Uzdevums - ātri iet vai skriet līdz atzīmei (vai apkārt tai) un atpakaļ tā, lai ola no karotes neizkristu. Pie tam karote jātur vienā rokā. Tad karoti ar olu nodod nākamajam stafetes dalībniekam. Uzvar komanda, kura stafeti pabeidz pirmā. Katram uzvarētājkomandas dalībniekam piešķir punktu.

 

 

 

9. Olu ķērājs

 

Nepieciešama liela koka karote vai liels tējas sietiņš. Koka olas vienā galā ar īlenu izdur caurumu un tajā ievieto ar PVA līmi noklātu auklas galu. Otru auklas galu piesien pie karotes vai sietiņa kāta. Katrs spēlētājs desmit reizes pēc kārtas mēģina karotē noķert koka olu. Cik reižu olu noķer, tik punktus piešķir.

 

 

 

10. Lieldienu ticējumi

 

1.variants. Izdomā interesantus un nedzirdētus paši savus Lieldienu ticējumus. Labākajiem ticējumiem piešķir punktu.

2.variants. Uz atsevišķām lapiņām saraksta Lieldienu ticējuma sākuma daļu (piem., Lieldienās jāvāra olas,) un beigu daļu (piem., lai augtu apaļi kā olas). Tā sagatavo vairāku ticējumu lapiņas katram dalībniekam. Uzdevums – salikt kopā pareizās ticējuma daļas. Cik ticējumi salikti pareizi, tik punktus piešķir.

Ticējumu piemēri 2.variantam.

Lieldienās jāvāra olas, lai augtu apaļi kā olas.

Lieldienās vajag daudz šūpoties, tad visu gadu nenāks miegs.

Kas olu ēd bez sāls, tas visu vasaru daudz melos.

Kurš Lieldienu rītā visagrāk uzceļas, tas visu vasaru neizgulēsies.

Ja pirmo Lieldienu lietus līst, tad govis dos daudz piena.

 

 

 

11. Olu spēles

 

2004. gada aprīļa žurnālā „Mājas&Dārzs” publicēju trīs Lieldienu spēles.

 

 

 

 

12. Olu sišanās

 

Visi pēc kārtas viens ar otru sitas ar krāsotām Lieldienu olām. Tam, kura ola nesaplīst, piešķir punktu.

 

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko




Aizkulises

Lai sagatavotu šo materiālu, apkopoju vairākus mūsu ģimenes Lieldienu pasākumus, kurus organizēja gan meita, gan dēls. Labi, ka saglabājušies daži nofilmētie materiāli, pēc kuriem tad arī mēģināju vadīties.

Pasākuma noslēgumā visiem dalībniekiem kā pavasara vēstnesi pie apģērba piesprauž ziedošu knaģi (skat. foto), bet uzvarētājam kaklā pakar aukliņā iesietu papīra olas medaļu.