Piekariņi

27.04.2015.

Tēma: ROKDARBI Rokdarbu veidi Pīšana un siešana

1. piekariņš

Vienu sutaša auklu pārloka uz pusēm un nostiprina (piem., ar kniepadatu) pie pamatnes. Otru auklu krusteniski novieto zem pirmās tā, lai veidotos cilpa (1.) un sāk siet audēju mezglu (2.,3.). Kad nepieciešamais piekariņa garums izveidots, uz vidējām auklām uzver koka bumbiņu, bet pēc tam visus auklas galus nosien ar parasto mezglu. Liekos auklas galus nogriež.

      

 

2. piekariņš

Vienu sutaša auklu pārloka uz pusēm un novieto uz pamatnes. Otru auklu novieto zem pirmās tā, lai veidotos cilpa un sasien (4.). Sasietās auklas izkārto katru uz savu pusi, lai veidotos krusts (5.). Sāk siet kubveida mezglu (6.a,b,c). Kad nepieciešamais piekariņa garums izveidots, uz vidējām auklām uzver koka bumbiņu, bet pēc tam visus auklas galus nosien ar parasto mezglu. Liekos auklas galus nogriež.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko