Kaklarotas

28.04.2015.

Tēma: ROKDARBI Rokdarbu veidi Pīšana un siešana

1. kaklarota

              

Uz lina diegiem ver lielas koka pērles. Vienu pērli no otras atdala ar vairākiem ķēdes mezgliem. Kad kaklarota izveidota nepieciešamā garumā, diegu galus sasien ar parasto mezglu. Lai tas neraisītos vaļā, nosmērē ar PVA līmi. 

 

2. kaklarota

Izmantojot audēju mezglu un ķēdes mezglu, vispirms no lina diegiem uzsien auklu, uz kuras uzver mazas pērlītes (1). Pēc tam visus auklas galus sasien kopā ar vienu audēju mezglu (2). Daļu diegu izver cauri lielajai koka bumbai, bet no pāri palikušajiem diegiem ar ķēdes mezglu sasien vairākas joslas (3). Pēc tam atkal visus diega galus sasien kopā ar vienu audēju mezglu (4.). Visbeidzot uzsien vairākas joslas ar ķēdes mezglu, uzver koka pērlītes un auklu galos iesien parasto mezglu (5.). Lai tas neraisītos vaļā, nosmērē ar PVA līmi. 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Vidusskolas laikā (80.-tajos gados) tumši zilo skolas formas tērpu papildināju ar meitenēm neraksturīgu rotu - mezglotu kaklasaiti.