No 5 zirņiem piešķiru

     

No izdevniecības „Jumava” jūnijā pa e-pastu saņēmu vēstuli, ka par lētāku cenu (25 Eur) iespējams iepriekšparakstīties uz Džeimsa Breslina grāmatu "Marks Rotko. Biogrāfija”. Es, protams, nolēmu grāmatu iegādāties priekšlaicīgi, jo savā prātā sacerējos, ka par tik lielu summu izdevumā būs nodrukātas kvalitatīvas gleznu reprodukcijas.

Kad noteiktajā laikā izdevniecībā saņēmu pasūtīto grāmatu, biju vīlusies tās vizuālajā kvalitātē, jo gaidīju reprezentablāku izdevumu. Taupības nolūkos 728 lappušu biezā grāmata nodrukāta uz sliktas kvalitātes papīra. Krāsainie attēli abos grāmatas niecīgajos pielikumos ir blāvi un neizteiksmīgi. Grāmatas iesiešanas veids - līmēta. Pie tam grāmatas vāki ir plāni. Tas man bija vislielākais šoks. Nebiju gaidījusi, ka vairāk kā 700 lappuses bieza grāmata būs iesieta plānos vākos. Kad tikko saņemto grāmatu turēju rokās, klusībā uz sevi dusmojos, jo biju uzķērusies uz reklāmas trika, nopirkdama „kaķi maisā”.

Tagad par grāmatas saturu. Nedaudz vairāk kā 100 lappuses veltītas literatūras sarakstam un piezīmēm. Pati grāmata uzrakstīta smagā un grūti lasāmā valodā. Sajūta, it kā tā būtu rakstīta kā zinātniskā disertācija. Notikumu apraksti man šķita nedaudz haotiski, jo tie laika ziņā virzījās gan uz priekšu, gan atgriezās dažus gadus atpakaļ. Gadījās, ka šur tur situāciju apraksti nedaudz atkārtojās. Katrā ziņā cits lasītājs apstātos jau pie pirmajām lappusēm. Es sevi piespiedu izlasīt līdz 250. lappusei. Tālāk gan nostopējās. Nolēmu, ka vismaz pagaidām sevi nemocīšu.

Laikā, kad iegādājos šo grāmatu, „Zvaigznes ABC” veikalā pamanīju Annijas Koenas-Solalas konkurentizdevumu „Marks Rotko”. Varbūt pamēģināt to palasīt?

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko