6. Koka leļļu teātris

1. veids. Nepieciešamos personāžus (cilvēciņus, dzīvnieciņus), kā arī objektus, piemēram, māju, izgatavo no koka gabaliņiem.

 

 

 

 

2. veids. Koka leļļu detaļas savā starpā sastiprina ar āķīšiem. Ja lelli iecerēts pārveidot, piemēram, par citu personāžu, āķīšus atkabina un detaļas nomaina.

 

 

 

 

7. Putuplasta leļļu teātris

Lellītes teātrim var tikt veidotas arī no citiem materiāliem, piemēram, putuplasta, stieplītēm u.c.

 

 

 

 

8. Rotaļlietu teātris

Jebkura mājās esošā rotaļlieta var piedalīties teātra izrādē.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko




Aizkulises

Kādu vakaru, kad abi ar vīru atgriezāmies mājās no darba, bērni priecīgi pavēstīja par gaidāmo pārsteigumu. Visu dienu viņi bija gatavojušies teātrim – izdomāja ludziņu, zīmēja personāžus un noformēja “skatuvi”. Būdami noguruši, mēs negribīgi iekārtojāmies skatītāju sēdvietā - mīkstajā viesistabas dīvānā. Noskanēja trīs zvani un izrāde sākās … Tā tik bija jautrība! Lūdzām ludziņu atkārtot vēlreiz, jo par nogurumu smejoties bijām pavisam aizmirsuši.

 

Bērni bija sagatavojuši izrādi par aitu ganiņu, kurš divas reizes apmānīja ciema ļaudis, ka vilks aiznesis aitas, bet trešajā reizē, kad tā izrādījās taisnība, neviens vairs viņam neticēja. Izrādes 1. cēlienā tika atveidota šī pasaka, bet izrādes 2. cēlienā bērni bija izdomājuši pasakai turpinājumu.