Jebkurš pasākums – vai tas būtu veltīts jubilejai vai arī citiem svētkiem – izvērtīsies interesantāks, ja tajā tiks rādīta iepriekš sagatavota vai arī pasākuma laikā izveidota teātra izrāde.

 

Dažu minūšu garas bērnu izrādes var atrast  sadaļas "SVĒTKI" tēmā „Priekšnesumi un ludziņas”.

 

Kā izgatavot leļļu teātra lellītes, var sameklēt manās grāmatās „Papīra rotaļlietas” un „Lellītes”

 

 

1. Pirkstiņleļļu teātris

Uz pirksta uzmaucama šūta, tamborēta vai adīta lellīte.

 

 

2. Cimdiņleļļu teātris

Uz plaukstas uzvelkams cimdiņš, kas izveidots kā teātra personāžs.

 

 

 

3. Roku leļļu teātris

Uz rokas uzvelkama lellīte. Visbiežāk lelles galvā ievieto otro pirkstu (rādītājpirkstu), bet lelles rokās – pirmo un piekto pirkstu.

 

 

 

 

4. Marionešu teātris

Lelle, kura kustās, līdzko tiek raustīta aiz aukliņām.

 

 

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Kādu vakaru, kad abi ar vīru atgriezāmies mājās no darba, bērni priecīgi pavēstīja par gaidāmo pārsteigumu. Visu dienu viņi bija gatavojušies teātrim – izdomāja ludziņu, zīmēja personāžus un noformēja “skatuvi”. Būdami noguruši, mēs negribīgi iekārtojāmies skatītāju sēdvietā - mīkstajā viesistabas dīvānā. Noskanēja trīs zvani un izrāde sākās … Tā tik bija jautrība! Lūdzām ludziņu atkārtot vēlreiz, jo par nogurumu smejoties bijām pavisam aizmirsuši.

 

Bērni bija sagatavojuši izrādi par aitu ganiņu, kurš divas reizes apmānīja ciema ļaudis, ka vilks aiznesis aitas, bet trešajā reizē, kad tā izrādījās taisnība, neviens vairs viņam neticēja. Izrādes 1. cēlienā tika atveidota šī pasaka, bet izrādes 2. cēlienā bērni bija izdomājuši pasakai turpinājumu.