9. Ēnu teātris

1. veids. Tumšā telpā ar lukturīti izgaismo vienu sienu. Ar plaukstām uz tās veido dažādu tēlu ēnas. Kā savstarpēji novietot plaukstas, lai veidotos dažādu dzīvnieku ēnas, var atrast internetā.

 

 

 

2. veids. No papīra izgatavo dažādu tēlu siluetus. To aizmugurē ar līmlenti piestiprina uzkodu iesmiņu. Tumšā telpā ar lukturīti izgaismo vienu sienu un ar izgatavotajiem siluetiem rāda teātri.

 

 

 

3. veids. Skatuvi un skatītāju sēdvietas norobežo ar baltu palagu. Skatuves aizmugurē uzliek apgaismojumu tā, lai tas apspīd palagu. Starp apgaismojumu un palagu tiek rādīts ēnu teātris. 

 

9. Cilvēku teātris

Lugu vai priekšnesumu, izmantojot runu, žestus, kustības un mūziku, atveido cilvēki (aktieri).

 

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko




Aizkulises

Kādu vakaru, kad abi ar vīru atgriezāmies mājās no darba, bērni priecīgi pavēstīja par gaidāmo pārsteigumu. Visu dienu viņi bija gatavojušies teātrim – izdomāja ludziņu, zīmēja personāžus un noformēja “skatuvi”. Būdami noguruši, mēs negribīgi iekārtojāmies skatītāju sēdvietā - mīkstajā viesistabas dīvānā. Noskanēja trīs zvani un izrāde sākās … Tā tik bija jautrība! Lūdzām ludziņu atkārtot vēlreiz, jo par nogurumu smejoties bijām pavisam aizmirsuši.

 

Bērni bija sagatavojuši izrādi par aitu ganiņu, kurš divas reizes apmānīja ciema ļaudis, ka vilks aiznesis aitas, bet trešajā reizē, kad tā izrādījās taisnība, neviens vairs viņam neticēja. Izrādes 1. cēlienā tika atveidota šī pasaka, bet izrādes 2. cēlienā bērni bija izdomājuši pasakai turpinājumu.