Tas, ka grāmata izdota vairāk nekā 30 valstīs, un tās autors studējis filoloģiju, diemžēl nav rādītājs, ka darbs būs labs. Arī pirmajā atvērumā ievietotās atsauksmes, manuprāt, ir kā nepelnīta dāvana autoram. Nu nav romāns viens no gada labākajiem trilleriem. Pērkot grāmatu, mani uzrunāja ideja, ka miega eksperts doktors Benedikts Prinss, izmantojot savu hipotētiski izvirzīto metodi, mēģina atmodināt jaunu sievieti Annu, kas guļ jau četrus gadus. Doktoram dots uzdevums izdibināt, vai šī sieviete pirms iemigšanas ir nogalinājusi divus cilvēkus. Doktora metode paredz pārpludināt guļošās Annas “maņas ar skaņām, smaržām, balsīm, pieskārieniem, lai uzjundītu drošas atmiņas no (..) pagātnes”. Grāmatas sākumā pavīdēja kaut kādas līdzības ar romānu “Klusējošā paciente”. Laikam tāpēc, ka arī šeit galvenā varone rakstījusi dienasgrāmatu. Romāns izstiepti garš, tāpēc garlaikoja un lasījās lēni. Biju nolēmusi grāmatai piešķirt 3 zirņus, bet pēdējās 100 lappuses ar nemitīgiem teksta atkārtojumiem un nozieguma atrisinājumu “noēda” lielo zirni, atstājot vien 2 ½ zirņus.
Citāti par psihologiem, psihiatriem “Visu prāta speciālistu zelta likums ir būt dzirdamam, bet ne redzamam.”
Citāti par miegu “Senie cilvēki miegu uzskatīja par savdabīgu nāves pavedienu. Dzejnieki ir dēvējuši miegu par otru dzīvi.”
Citāti par ģimeni un bērnu “ Ir sāpīgi apzināties, ko drūmā pieaugušo pasaule spēj nodarīt vēl īsti nenobriedušam bērna prātam.”
Citāti par tumšajām domām “(..) cilvēki ir vienīgie dzīvnieki, kam piemīt spēja izdomāt dažādus notikumus. Valoda mums dod iespēju iztēloties lietas tādas, kādas tās nemaz nav, iztēle ļauj mums melot, meli palīdz izkļūt no nepatikšanām.”
Citāts par laimi “Laime ir labākās cilvēcei zināmās zāles.” |
Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.
© Sanita Nikitenko |