1. lappusē –  Svarīga informācija. Parks un vecpilsēta
2. lappusē –  Pludmales. Bioparks
3. lappusē –  Mākslas un zinātnes komplekss

 

 

Tūristu kartes un sabiedriskais transports

Lai nebūtu lieka stresa saistībā ar sabiedriskā transporta biļešu iegādi, tūrisma informācijas centrā, kas atrodas lidostas sagaidītāju zonā, iznākot laukā no bagāžas saņemšanas zāles, nopirku Valencia Tourist Card 72 h. Vēl tiek piedāvātas tūristu kartes 24-ām stundām, 48-ām stundām un 7-ām dienām. Info par tūristu kartēm šeit.  

 

Internetā biju atradusi info, ka gadījumā, ja tūrisma informācijas centrs ir slēgts, tūrisma karti var iegādāties vienā no lidostas tirdzniecības automātiem, kas darbojas visu diennakti. Pirmais it kā atrodoties pie lidostas tūrisma informācijas centra, bet otrs – lidostas metro stacijā. Ja godīgi, šiem aparātiem nepievērsu uzmanību, jo man tos nevajadzēja.

 

Valencia Tourist Card aktivizējas pirmajā lietošanas reizē, kad to noskenē, un no tā brīža sākas kartes derīguma laiks. Šim faktam īpaši pievērsu uzmanību, lai nesanāktu, ka ceturtajā dienā, kad braucam uz lidostu, pusceļā beigtos kartes derīguma termiņš.

 

Ieejot metro, karti apstiprināju virs turniketa. Tramvaja pieturā, kas atrodas virszemē, karti apstiprināju automātā, bet autobusā – aparātā līdzās šoferim. Apstiprinājuma vieta ir sarkans aplis ar bultiņām.

 

Precīzi vairs neatceros, bet par divām 72-u stundu kartēm samaksāju ap 50 eiro. Ar šo karti var braukt AB zonā (ietver arī lidostu) pilsētas autobusos, tramvajos un metro. Uzrādot karti, vairāki muzeji ir bez maksas vai arī ar atlaidēm. Katrā ziņā pirms kartes iegādes var papētīt visus tās sniegtos labumus.

Braukšana ar metro ir viens no ērtākajiem veidiem, kā no Valensijas lidostas nokļūt pilsētas centrā. No lidostas kursē 3. un 5. metro. Biju atradusi naktsmītni 5. metro galapunktā, kas ir arī tuvākā metro stacija līdz pludmalei. No lidostas līdz 5. metro galapunktam jābrauc 30-35 minūtes.

Metro un tramvaju shēmu skatīt šeit. Valensijā tramvaji kursē gan virszemē, gan pazemē. Iespējams, ka šī iemesla dēļ metro un tramvaju shēma uzrādās vienkopus.

Darba dienās metro kursē no 5:30 līdz 23:30, bet nedēļas nogalēs no 5:00 līdz 24:30. Metro un tramvaju sarakstu skatīt šeit.

 

 

Mūsu ceļojuma plāns

Kaut arī ceļojumā pavadījām četras dienas, reāli Valensijas iepazīšanai iztērējām vien 2,5 dienas. Ieteiktu šajā skaistajā pilsētā padzīvot ilgāku laiku.

 

Sestdiena (4.05.)

Parks un vecpilsēta. Pludmales promenāde.

 

Svētdiena (5.05.)

Okenārijs un Zinātnes muzejs – Mākslas un zinātnes komplekss. Pludmales mols.

 

Pirmdiena (6.05.)

Bioparks. Pludmale.

 

Otrdiena (7.05.)

Lidosta.

 

Lidojums no Rīgas uz Valensiju ilgst 4-as stundas (2782 km). Pulkstenis jāpagriež vienu stundu atpakaļ.

 

 

 PARKS UN VECPILSĒTA

 

 

1. Metro pietura Alameda.

Lai uzsāktu pilsētas apskati, izkāpām metro pieturā Alameda. Tā atrodas agrākās Túria upes gultnē, kur apmēram 9-u kilometru garumā izveidots parks. Te ir jaukas atpūtas un pikniku vietas, kā arī celiņš riteņbraucējiem un rotaļu laukumi bērniem. 

  

4. maijā (sestdienā), kad ieradāmies Valensijā, spāņi parkā svinēja svētkus ēdot, dejojot un skaļi runājoties (mūsu mentalitātei tas drīzāk izklausītos kā skaļa bļaustīšanās).

Metro pieturas Alameda apkārtne.

 

Parkā īpaši patika pudeļveidīgo koku audze.

 

Zem šī tilta savas guļvietas bija iekārtojuši migranti.

 

2. Viens no vecpilsētas nocietinājuma torņiem – Serranos Towers.

Nožēloju, ka, ejot pa parku, nogriezāmies vecpilsētā apmēram 100 metrus pirms šī torņa. Tikai vēlāk – atrodoties uz Valensijas katedrāles jumta, pamanīju, ka pa šo nocietinājuma torni pastaigājas cilvēki.

Līdz mūsdienām Valensijas vecpilsētā saglabājušies vairāki torņi, kas seno pilsētu aizsargāja pret uzbrukumiem.

 

3. Modernās mākslas muzejs – Institut Valencià d’Art Modern.

Šoreiz biju nolēmusi mākslas muzejus neapmeklēt.

 

4. Universitātes siltumnīcas un botāniskais dārzs ar 4500 sugām - Jardí Botànic.

Šajā braucienā botāniskā dārza apmeklējumu nebiju ieplānojusi.

 

5. Valensijas katedrāle – Catedral de València.

 

Ēka, kuras arhitektūrā apvienoti gotikas, romānikas un baroka laika arhitektūras elementi. Īpašais akcents – rozetes logs un debeszilas nokrāsas flīzes, kas rotā kupolus.

Ieejot iekšā katedrālē, iespējami divi virzieni. Ja pie ieejas būs sastājusies gara rinda, visticamāk, ka tā stāvēs, lai nogrieztos pa labi. Nopērkot biļeti, katram tiek izdalīts audiogids ar izvēlēto valodu. Staigājot un pētot katedrāles iekštelpas, iespējams klausīties stāstījumu.

Savukārt, ja vēlas uzkāpt katedrāles zvana tornī, lai apskatītu vecpilsētas panorāmu, jānogriežas pa kreisi. Te ir cita kase un, iespējams, ka nav rindas. Kāpt augšā vai lejā pa kāpnēm var tikai pie zaļās luksofora gaismas.

Ieeja katedrālē.

 

Skats no katedrāles zvanu torņa. Īpašais vecpilsētas jumtu akcents – debeszilas nokrāsas flīzes, kas rotā kupolus.

 

 

 

Katra no astoņām torņa malām dekorēta ar gotiskajiem logiem.

 

Skats caur katedrāles zvanu torņa restēm uz laukumu līdzās Valensijas katedrālei.

Tajā dienā tur notika svētku pasākums.

 

6. La Lonja de la Seda.

15. gadsimtā celtā gotikas celtne – Zīda birža – tika uzcelta kā tirgus, kurā tirgotāji apmainījās ar slaveno Velensijas zīdu. Ēka iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Ir vērts redzēt galveno zāli ar augstajām velvēm, kuras balsta savītas kolonnas.

Izmantoju internetā atrastu bildi, jo šo celtni pati diemžēl neredzēju.

 

7. Porta de la Mar.

Memoriāls – Jūras vārti, kas atrodas apļa centrā, veltīts tiem, kas zaudējuši dzīvības Spānijas pilsoņu kara laikā.

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko




Aizkulises

Novērtējuma apzīmējumi:

 

vērts redzēt

  

interesanti

    

superīgi

  

 

slikti;

nav vērts redzēt

 

Lai ceļojuma apraksts būtu pilnīgāks, izmantotas internetā uzietās Lisabonas  un Sintras kartes.

 

 

 

10. tramvaja sliedes līdzās Mākslas un zinātnes kompleksam vijas pa mākslīgo zālienu.

 

 

 

Futūristiskajam Mākslas un zinātnes ēku kompleksam līdzās slejas arhitektoniski interesantas daudzdzīvokļu mājas.

 

 

 

Braucot no Bioparka ar 99. autobusu, izjutu, cik labi tad, ja sabiedriskais transports nav atkarīgs no pārējo transportlīdzekļu kustības ātruma. Autobuss brauca pa atsevišķu tam paredzētu vienas joslas ceļu, ko no pārējā lielceļa atdalīja zaļā zona.

 

 

 

4. maijā (sestdienā), kad ieradāmies Valensijā, vecpilsētā tika svinēti svētki. Baltais leduslācis mūzikas pavadījumā dancoja un pelnīja naudiņu.

 

 

 

Valensijas vecpilsētā gaisa sakne, kas nokarājusies no koka zara līdz pat zemei, ir iesakņojusies.

 

 

 

  

Gleznojumi uz māju sienām vecpilsētā.

 

 

 

Pie metro stacijas Marítim, kur mēs kāpām laukā, lai dotos uz naktsmītni, aug vairāki džakarandas koki – maija sākumā violeti zvaniņi koku zaros un neviena lapiņa.

 

 

 

Pilsētas parkā aug Grevillea robusta koki, kam dzeltenie ziedi līdzinās birstītēm.

 

 

 

Starp daudziem agrāk neredzētiem augiem parkā pamanīju eņģeļtauru radinieci, kuras taurītes ir krietni mazāka izmēra un violetā krāsā – Iochroma Australis.

 

 

Valensijas Okenārijā mitinās vairāki baltie vaļi - belugas. Baltā vaļa bildi atradu internetā.

 

 

 

Metāla zivs - mākslas darbs Okenārijā.

 

 

 

Spānijas tradicionālais ēdiens paelja.

 

 

 

Tapas ir bijusi galvenā spāņu virtuves sastāvdaļa gadsimtiem ilgi. Valensija ir viena no populārākajām vietām Spānijā, kur baudīt tapas. Tās ir uzkodas, kas var būt karstas vai aukstas, saldas vai sāļas. Parasti tapas pasniedz kopā ar dzērienu.

Iegādājoties Valensijas tūristu karti (Valencià Tourist Card), tiek piedāvātas divas bezmaksas tapas un divi bezmaksas dzērieni.