Dienas galvenais apskates objekts – Deutsches Technikmuseum / Tehnikas muzejs (Trebbiner Straße 9). Sākotnēji muzejā galvenais uzsvars tika likts uz dzelzceļa transportu. Vilcienu sastāvi te tiešām ir daudz. Vēlāk pievienojās arī rūpniecisko tehnoloģiju eksponāti, bet 2003. gadā jaunuzceltajā piebūvē atklāja jūrniecības un aviācijas izstāžu zāles. Sīkāk par muzeju var izlasīt šeit: https://technikmuseum.berlin/en/.
Gandrīz katru dienu muzejā notiek kādi pasākumi. Tajā dienā, kad bijām mēs, muzeja vasaras parkā, kas atrodas pie dzelzceļa transporta ēkām, notika 30 minūšu garš eksperimentu pasākums. Jāatzīst, ka eksperimentu varēja būt vairāk. Pārāk daudz tika runāts. Neko no stāstītā nesapratām (varbūt tikai vīrs, jo skolā mācījies vācu valodu). Redzētais gan patika. Muzejā tika pavadītas vairākas stundas. Ārkārtīgi piekusām no daudzajiem iespaidiem un informācijas apjoma. Dažās izstādes zālēs apraksti lasāmi angļu valodā, bet dažās - šādu iespēju nav. Muzejā ir laba ēstuve. 2009. gada ceļojuma aprakstā lasāms, ka muzejs atrodas nomaļā vietā. Šoreiz gan tā nešķita. Lai no Uhlandstrasse stacijas atbrauktu līdz muzejam, ar metro U1 brauc līdz Gleisdreieck. Savukārt, ja izvēlas braukt no Zoologischer Garten, tad ar metro U2 brauc līdz Gleisdreieck.
Skats, kas paveras uz pilsētu no muzeja jumta.
Pēc muzeja no Gleisdreieck pieturas ar metro U1 braucām līdz Warschauer Straße. Arī te atrodas vairāki apskates vērti objekti. Šie apskates objekti kartē atzīmēti ar sarkaniem cipariem.
1. Mercedes- Benz Arena (Mercedes Platz 1) – daudzfunkcionāla halle, kurā notiek gan sporta spēles, gan dažādi koncerti. Noskatījāmies uz to garāmejot.
2. East Side Gallery (Mühlenstraße 3-100) – 1,3 km garš Berlīnes mūra fragments, ko apgleznojuši vairāk kā simts mākslinieki. Visvairāk cilvēku pulcējās pie populārā sienas gleznojuma, kur PSRS vadonis Leonīds Brežņevs bučojas ar Vācijas komunistu Ērihu Honekeru.
3. Promenāde, kur var pastaigāties gar upes Šprē krastu vai pasēdēt zālītē.
Staigājot gar upes krastu, redzama Berlīnes mūra otra puse. Arī tā ir apgleznota. Tikai tas, iespējams, ir vietējo pašdarbnieku meistarojums.
4. The Wall Museum (Mühlenstraße 78-80) – multivides izstāde par Berlīnes mūra vēsturi. Mēs šeit nebijām.
5. Oberbaumbrücke – skaists 1896. gadā atklāts divu līmeņu tilts pār Šprē upi.
Mēs pārgājām pāri Oberbaum tiltam un devāmies uz U1 metro pieturu Schlesisches Tor, lai no turienes aizbrauktu līdz Uhlandstrasse, kur atrodas mūsu viesnīca. |
Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.
© Sanita Nikitenko |
||||||||
Aizkulises
Novērtējuma apzīmējumi:
Lai ceļojuma apraksts būtu pilnīgāks, izmantoti Google maps karšu fragmenti.
Vairākās vietās Berlīnē redzējām skaistus, ziedošus kokus. Internetā uzgāju, kas tas varētu būt Sophora japonica no Āzijas.
Lielveikala Mall of Berlin 1. stāvā bija novietots jaunais Teslas modelis Y. To varēja apskatīt un arī aptaustīt. Vāciešiem nebija nekādu pretenziju, ka šo mašīnu gluži kā rotaļu laukumu izmantoja bērni, kāpelējot iekšā un ārā, kā arī tēlojot, ka ar mašīnu brauc.
Lielveikala Mall of Berlin ieeja, kas atrodas uz Leipziger Straße, izrotāta ar krāsainiem lietussargiem. Uzraksts vēsta, ka pircēji tiek aicināti skaistākajā iepirkšanās centrā.
Netālu no Warschauer Straße stacijas, pa ceļam uz East Side Gallery (agleznotais Berlīnes mūris), pamanīju interesantas kāpnes.
Braucot ar kuģīti pa upi Šprē, ieraudzīju vides objektu ar krāsainiem ziediem. Tikai mājās, meklējot, kas tā par vietu, uzzināju, ka tas ir memoriāls pirmajai geju emancipācijas kustībai. Pirms tam es domāju, ka tas ir bērniem domāts vides objekts.
Berlīnē uz Straße des 17. Juni padomju laika memoriāls norobežots ar sētu. Vai vācieši to tāpat taisās nojaukt kā latvieši Uzvaras pieminekli?
Līdzko dēls ieraudzīja Berlīnes luksofora zaļo cilvēciņu, viņš pateica, ka tas ir mūsu Sprīdītis.
Pirms eksperimentu izrādes, kas notika Tehnikas muzeja vasaras dārzā, darbojās interesanta “burbuļu taisīšanas mašīna”. Tā es to nosaucu.
Vienā no zoodārza veikaliem iegādājos koka klucīti (Ecocube), kurā var izaudzēt bambusu. Fotogrāfiju ar izaugušo bambusu atradu internetā. Ceru, ka man izdosies izaudzēt tādu pašu.
Tehnikas muzeja veikalā nopirku GeoBender kubu, kas sastāv no 12 piramīdām un 36 magnētiem. No šī kuba iespējams izveidot dažādu formu objektus. Uz kastītes uzrādās, ka var salikt vairāk kā 70 transformācijas. Nemaz neticas, ka tik daudz.
|