4. DIENA

Kad gatavoju ekskursijas maršrutu, nebiju iekļāvusi Berlīnes Dabas muzeju, jo to apmeklējām iepriekšējā reizē. Taču esot jau Berlīnē, vīrs un meita palūdza, lai kādu dienu aizejam turp. Tam atvēlēju ceturto dienu. Līdz ar to šajā dienā sanāca izstaigāt trīs muzejus – Datorspēļu muzeju, Dabas muzeju un Vaska figūru muzeju.

 

Lai tiktu līdz Datorspēļu muzejam, no Zoologischer Garten stacijas ar S3, S5, S7 vai S9 jābrauc līdz Alexanderplatz. Tad japārsēžas U5 un jānobrauc trīs pieturas līdz Weberwiese.

Computerspielemuseum (Karl-Marx-Allee 93a) – datorspēļu muzejs atklāts 2011. gadā. Manuprāt, muzejs vairāk piemērots trīsdesmitgadniekiem un četrdesmitgadniekiem, jo viņi te var atcerēties savas jaunības spēles un var paspēlēt uz vecajiem spēļu automātiem. Manējiem patika, taču es garlaikojos. Izstaigāju muzeju 10 minūtēs. Atlikušo laiku būtu labprāt pasēdējusi maliņā un mobilajā telefonā palasījusi kaut vai ziņas, taču divas tam atvēlētās vietas bija jau aizņemtas, jo vēl divi vecāki garlaikojās.

Gandrīz 95% spēles muzejā bija darbības spēles, kur jāšauj, jāiet, jāskrien, jālec, jābrauc. Nekāda smadzeņu piepūle, piemēram, ar jautājumu (kvestu) spēlēm. Spēles ir rastrainas un ar sliktas kvalitātes grafiku. Tā vien šķiet, ka spēļu ražošana apstājusies apmēram tajā gadā, kad radies muzejs, jo jaunās spēles te neredzēju.

Muzejā atļauts uzturēties 2 stundas, bet mēs aizgājām prom ātrāk.

Novērtējot muzeju, ieliku vienu pavisam mazu zirnīti, jo man muzejs neradīja interesi, bet vīram un abiem bērniem patika.

 

Datorspēļu muzeja ieeja.

 

 

 

Lai no stacijas Weberwiese aizbrauktu līdz Dabas muzejam, jāiesēžas metro U5 un jābrauc līdz Unter den Linden. Tur jāpārsēžas metro U6 un jābrauc līdz Naturkunde museum.

Museum für Naturkunde (Invalidenstraße 43) – dabas vēstures muzejs, kura kolekcijā ir vairāk nekā 60 miljoni eksponātu. Tas ir viens no lielākajiem šāda veida muzejiem pasaulē. Muzeja lepnums - pasaulē lielākais dinozaura skelets, minerālu kolekcija, izbāztu zīdītāju un putnu kolekcija. Šoreiz muzejā aplūkojamās lietas, mūsuprāt, bija mazāk nekā agrāk, jo toreiz bija ceļojošā Darvina izstāde un atceros, ka mēs kāpām arī uz citiem stāviem. Tagad varēja staigāt tikai pa pirmo stāvu. Meita un vīrs bija gaidījuši ko vairāk, bet laikam tas tāpēc, ka labi atcerējās šo muzeju no iepriekšējās reizes.

 

 

 

 

No Dabas muzeja devāmies uz pēdējo šī ceļojuma muzeju – Vaska figūru muzeju. No Naturkunde museum ar metro U6 jābrauc līdz Unter den Linden. Tur jāpārsēžas U5 un jānobrauc viena pietura līdz Brandenburger Tor.

Madame Tussauds Berlin (Unter den Linden 74) - vaska figūru muzejs atrodas pavisam tuvu pie Brandenburgas vārtiem.

Tiso kundze dzīvoja 18. gadsimtā. Pie sava tēvoča Parīzē viņa mācījās izgatavot vaska tēlus. Franču revolūcijas laikā bija spiesta izgatavot ievērojamu giljotīnas upuru nāves maskas. Pēc tēvoča nāves, Marija mantoja viņa vaska figūru kolekciju un ar to 1802. gadā pārcēlās uz Londonu. Vairākus gadus apceļoja Lielbritāniju un Īriju ar savu ceļojošo izstādi. 1835. gadā Tiso kundzes izstāde tika pastāvīgi uzstādīta Londonā un kopš 1884. gada atrodas Marylebone Road. Šobrīd Tiso kundzes muzeji atrodas 20 pasaules vietās. Tajos tiek demonstrēti pazīstami cilvēki – sportisti, dziedātāji, politiķi, aktieri u.c.

Tiso kundze.

Berlīnes muzejā vairāki eksponāti nebija mums zināmi, jo saistīti ar Vāciju (sportisti, aktieri, šovu vadītāji). Visvairāk patika populārie amerikāņu aktieri, dziedātāji, ABBA un Zvaigžņu karu lomu izpildītāji. Manējiem šis muzejs patika visvairāk no visiem muzejiem. Man diemžēl tas nekādas lielas emocijas neizraisīja, jo nemīlu fotografēties, kas šeit ir galvenā aktivitāte. Ieejas biļetes cenas ir diezgan augstas, tāpēc vērts pirms muzeja iepazīties ar mājas lapu - https://www.madametussauds.com/berlin/. Tajā parādīti pašlaik muzejā esošie eksponāti. Iespējams, ka tie ik pa laikam tiek mainīti. Es šo lapu izpētīju tikai pēc muzeja apmeklēšanas.

Muzeju novērtēju ar vienu lielu un vienu mazu zirnīti, jo manējiem patika, bet man – nu tā.

 

Pārskatot fotogrāfijas sapratu, ka esmu nofotografējusies ar fantastikas tēliem, nevis reālām “zvaigznēm”.

 

Pēc muzeja aizbraucām līdz Zoologischer Garten, jo nolēmām pēdējo vakaru Berlīnē pavadīt, dažas stundas pastaigājot pa šī rajona veikaliem. Uzmeklējām populāro KaDeWe (tur bijām 2009. gadā). Neatceros, kā bija toreiz, bet tagad te pārdodas luksusa zīmolu preces. Kā ierasts šādos veikalos, ne visām precēm līdzās tika uzrādīta cena. Dēls pievērsa uzmanību, ka Rolex pulkstenis maksā 54 000 eiro, bet pildspalva – 1600 eiro. Apavu nodaļā par vairāk kā 1000 eiro pārdevās kaut kādas firmas zābaki, kas bija nevienmērīgi nokrāsoti ar baltu krāsu. Izskatījās, ka kāds tikko pabeidzis remontdarbus un, nevarot notīrīt no vecajiem zābakiem krāsu, izlēmis ar otu tos nokrāsot pilnībā tā, ka redzamas otas saru vilktās švīkas un dažādie krāsas slāņi.

 

5. DIENA

Šī diena veltīta tik vien kā braucienam mājup. Lai gan lidojums bija paredzēts 13:30, no viesnīcas izgājām nedaudz pāri deviņiem. Protams, ka manējie iebilda, ka par agru, bet man labāk patīk rezerve. Šajā ceļojumā biju galvenā noteicēja, tāpēc viņiem nācās mani klausīt. Biju izpētījusi metro U1 un vilciena S9 sarakstus (https://sbahn.berlin/). Jāatzīst, ka S9 nemaz tik bieži nekursē. Pie tam rēķinot, ka ar abiem transportiem jābrauc (ieskaitot pārsēšanos, pārejot no vienas ēkas uz otru ēku) vairāk kā stundu, tik vien sanāk kā ierasties lidostā nedaudz vairāk kā divas stundas pirms lidojuma. Pie tam tik lielā lidostā, atrodoties pirmo reizi, rodas apjums, kurp jādodas, tāpēc arī tas var aizņemt laiku. Kad ar vilcienu S9 iebraucām stacijā Terminal 1-2, sākumā pat nesapratām, kurā terminālī atrodamies. Mums bija nepieciešams 1. terminālis.

Ja pie reģistrācijas paveicās, jo rinda nebija gara, tad drošības kontroles punktos rindas gan bija ļoti garas, tāpēc, vēlu ierodoties, var kavēt, un tas būtu tikai lieks stress.

 

 

 

Neliela atkāpe

Plānojot ceļojumu, atradu vēl vienu apskates vietu – Illuseum Berlin (Karl-Liebknecht-Straße 9). Ilūziju muzejs atrodas netālu no Alehanderplatz. Aprakstā teikts, ka te ir hologrammas, optiskās ilūzijas un vēja tunelis, taču cilvēki google atsauksmēs nebija pārāk apmierināti par šo vietu, tāpēc to neapmeklējām. Jāatzīst, ka arī Rīgā ir Ilūziju muzejs (neesmu gan tur bijusi), un mēs divas reizes esam braukuši uz Tartu AHA Zinātnes centru, kur arī kaut kas tāds bijis.

 

 

Ja šī informācija noderēja un vēlaties autorei pateikties par tās sagatavošanu

Konta nr. LV07HABA0551049249410

Maksājuma mērķis: dāvinājums zirnis.lv atbalstam

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko




Aizkulises

Novērtējuma apzīmējumi:

 

vērts redzēt

  

interesanti

    

superīgi

  

 

slikti;

nav vērts redzēt

 

Lai ceļojuma apraksts būtu pilnīgāks, izmantoti Google maps karšu fragmenti.

 

 

Vairākās vietās Berlīnē redzējām skaistus, ziedošus kokus. Internetā uzgāju, kas tas varētu būt Sophora japonica no Āzijas.

 

 

Lielveikala Mall of Berlin 1. stāvā bija novietots jaunais Teslas modelis Y. To varēja apskatīt un arī aptaustīt. Vāciešiem nebija nekādu pretenziju, ka šo mašīnu gluži kā rotaļu laukumu izmantoja bērni, kāpelējot iekšā un ārā, kā arī tēlojot, ka ar mašīnu brauc.

 

 

Lielveikala Mall of Berlin ieeja, kas atrodas uz Leipziger Straße, izrotāta ar krāsainiem lietussargiem. Uzraksts vēsta, ka pircēji tiek aicināti skaistākajā iepirkšanās centrā.

 

 

Netālu no Warschauer Straße stacijas, pa ceļam uz East Side Gallery (agleznotais Berlīnes mūris), pamanīju interesantas kāpnes.

 

 

Braucot ar kuģīti pa upi Šprē, ieraudzīju vides objektu ar krāsainiem ziediem. Tikai mājās, meklējot, kas tā par vietu, uzzināju, ka tas ir memoriāls pirmajai geju emancipācijas kustībai. Pirms tam es domāju, ka tas ir bērniem domāts vides objekts.

 

 

Berlīnē uz Straße des 17. Juni padomju laika memoriāls norobežots ar sētu. Vai vācieši to tāpat taisās nojaukt kā latvieši Uzvaras pieminekli?

 

 

Līdzko dēls ieraudzīja Berlīnes luksofora zaļo cilvēciņu, viņš pateica, ka tas ir mūsu Sprīdītis.

 

 

Pirms eksperimentu izrādes, kas notika Tehnikas muzeja vasaras dārzā, darbojās interesanta “burbuļu taisīšanas mašīna”. Tā es to nosaucu.

 

 

Vienā no zoodārza veikaliem iegādājos koka klucīti (Ecocube), kurā var izaudzēt bambusu. Fotogrāfiju ar izaugušo bambusu atradu internetā. Ceru, ka man izdosies izaudzēt tādu pašu.

 

 

Tehnikas muzeja veikalā nopirku GeoBender kubu, kas sastāv no 12 piramīdām un 36 magnētiem. No šī kuba iespējams izveidot dažādu formu objektus. Uz kastītes uzrādās, ka var salikt vairāk kā 70 transformācijas. Nemaz neticas, ka tik daudz.