3. DIENA

Šī diena bija atvēlēta Aquarium Berlin (Berlīnes akvārijs; Budapester Straße 32) un Zoo Berlin (Berlīnes Zooloģiskais dārzs; Hardenbergplatz 8). Lai gan abiem apskates objektiem ir dažādas adreses, akvārijs atrodas līdzās zoodārzam. Vienkārši zoodārzā ir divas ieejas. Viena atrodas netālu no metro Zoologischer Garten, bet otrai ieejai līdzās atrodas akvārijs. Akvārijā iespējams iekšā nokļūt arī no zoodārza teritorijas.

Kasē var nopirkt komplekso biļeti gan uz zoodārzu, gan akvāriju.

Iesaku vispirms apmeklēt akvāriju. Tas ir visinteresantākais. Augšējos ēkas stāvos atrodas tropu māja.

Zoodārza teritorija ir plaša, bet dzīvnieku, salīdzinot ar 2009. gadu, kad te bijām, kļuvis krietni mazāk. Neredzējām ne baltos, ne brūnos lāčus, nebija vilki, arī pērtiķu un ziloņu, manuprāt, kļuvis mazāk. Varbūt kovida dēļ?

 

Zoodārza mājas lapā var atrast, kuros laikos dzīvnieki tiek baroti.

Zooloģiskajā dārzā var pavadīt visu dienu. Mēs devāmies prom dažas minūtes pirms slēgšanas ciet.

Teritorijā ir labas ēstuves.

Ieeja zoodārzā. Tai līdzās atrodas akvārijs.

 

Manuprāt, visiespaidīgākā ir medūzu “siena”. Tā es nosaucu akvāriju, kas bija pilns ar peldošām medūzām.

 

 

 

 

 
 

 

Pēc zoodārza apmeklējuma devāmies uz Muzeju salu, lai pabraukātos ar kuģīti. Turp no stacijas Zoologischer Garten iespējams nokļūt ar S3, S5, S7 un S9 vilcieniem. Jākāpj ārā pieturā Hackescher Markt. Uz mākslas muzejiem šoreiz negājām.

Kuģīšu izcenojums atšķirīgs. Noteikti jānoskaidro, cik ilgs brauciens paredzēts. Mēs devāmies 1 stundu ilgā braucienā, bet ir arī 30 minūšu brauciens.

Pieejami vairāki kuģīši.

 

Brauciens pa Šprē upi.

 

Pēc brauciena ar kuģīti aizgājām līdz laukumam, kur atrodas televīzijas tornis (Panorama Straße 1a). Pēc tam ar metro U5 no stacijas Rotes Rathaus aizbraucām līdz Brandenburgas vārtiem – stacijai Brandenburger Tor. Nogājām garām Reihstāgam (Platz der Republic 1). Pulkstenis jau rādīja pāri 20-tiem, tāpēc iekšā nelaida. Bet mēs neskumām, jo te bijām iepriekšējā brauciena reizē.

 

 

 

Agrāk televīzijas tornī varēja uzbraukt augšā. Ja par šo pasākumu bija jāmaksā, tad Reihstāgā pilsētas panorāmu varēja baudīt bez maksas. Kā tagad tas notiek, nezinu. 2009. gadā mēs pilsētas apskatei izmantojām otro variantu. Tikai rinda bija gara.

 

Brandenburgas vārti.

 

Reihstāgs. Skatu laukums atrodas kupolā, kas nedaudz redzams virs jumta. Līdz tam var tikt pa spirālveida ceļu.

 

No Reihstāga ar kājām pa Straße des 17.Juni devāmies līdz Siegessäule / Uzvaras kolonnai, kas izkārtojusies apļa vidū. Ejams ir diezgan prāvs gabals. Biju lasījusi, ka uzvaras kolonna vaļā visu diennakti. Zināju, ka tajā var uzkāpt augšā, lai palūkotos uz pilsētu. Pati ļoti sen esmu tur bijusi. Tagad vēlējos aizvest ģimeni. Diemžēl, kad atnācām līdz kolonnai, pulkstenis rādīja 21, un durvis uz kolonnu bija slēgtas. Kamēr grozījāmies gar kolonnu, aizvēra ciet vārtus arī abiem tuneļiem, kas ved līdz kolonnai. Nācās šķērsot vairāku joslu ceļu, pārkāpjot satiksmes noteikumus.

 

Straße des 17.Juni.

Uzvaras kolonna - 67 metrus augsta, apzeltīta kolonna, kas godina uzvaru Prūsijas un Dānijas karā.

No kolonnas jau pa tumsu nācās iet līdz tuvākajai metro stacija – Tiergarten. No turienes ar S3, S5, S7, S9 līdz Zoologischer Garten tikai viena pietura. Tālāk jau viesnīca. Toties izbaudījām naksnīgo pilsētu.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko




Aizkulises

Novērtējuma apzīmējumi:

 

vērts redzēt

  

interesanti

    

superīgi

  

 

slikti;

nav vērts redzēt

 

Lai ceļojuma apraksts būtu pilnīgāks, izmantoti Google maps karšu fragmenti.

 

 

Vairākās vietās Berlīnē redzējām skaistus, ziedošus kokus. Internetā uzgāju, kas tas varētu būt Sophora japonica no Āzijas.

 

 

Lielveikala Mall of Berlin 1. stāvā bija novietots jaunais Teslas modelis Y. To varēja apskatīt un arī aptaustīt. Vāciešiem nebija nekādu pretenziju, ka šo mašīnu gluži kā rotaļu laukumu izmantoja bērni, kāpelējot iekšā un ārā, kā arī tēlojot, ka ar mašīnu brauc.

 

 

Lielveikala Mall of Berlin ieeja, kas atrodas uz Leipziger Straße, izrotāta ar krāsainiem lietussargiem. Uzraksts vēsta, ka pircēji tiek aicināti skaistākajā iepirkšanās centrā.

 

 

Netālu no Warschauer Straße stacijas, pa ceļam uz East Side Gallery (agleznotais Berlīnes mūris), pamanīju interesantas kāpnes.

 

 

Braucot ar kuģīti pa upi Šprē, ieraudzīju vides objektu ar krāsainiem ziediem. Tikai mājās, meklējot, kas tā par vietu, uzzināju, ka tas ir memoriāls pirmajai geju emancipācijas kustībai. Pirms tam es domāju, ka tas ir bērniem domāts vides objekts.

 

 

Berlīnē uz Straße des 17. Juni padomju laika memoriāls norobežots ar sētu. Vai vācieši to tāpat taisās nojaukt kā latvieši Uzvaras pieminekli?

 

 

Līdzko dēls ieraudzīja Berlīnes luksofora zaļo cilvēciņu, viņš pateica, ka tas ir mūsu Sprīdītis.

 

 

Pirms eksperimentu izrādes, kas notika Tehnikas muzeja vasaras dārzā, darbojās interesanta “burbuļu taisīšanas mašīna”. Tā es to nosaucu.

 

 

Vienā no zoodārza veikaliem iegādājos koka klucīti (Ecocube), kurā var izaudzēt bambusu. Fotogrāfiju ar izaugušo bambusu atradu internetā. Ceru, ka man izdosies izaudzēt tādu pašu.

 

 

Tehnikas muzeja veikalā nopirku GeoBender kubu, kas sastāv no 12 piramīdām un 36 magnētiem. No šī kuba iespējams izveidot dažādu formu objektus. Uz kastītes uzrādās, ka var salikt vairāk kā 70 transformācijas. Nemaz neticas, ka tik daudz.