1. Pirātu cepure

Katram ciemiņam pirāta cepures pagatavošanai izsniedz divas A3 formāta papīra lapas (vēlams melnas). Izmantojot piegrieztni (skat. pirātu cepures piegrieztni), katrs uzzīmē divas cepures. Ar skavotāju abas cepures sastiprina kopā tajā vietā, kas atzīmēta piegrieztnē. Pie vienas cepures (tā būs priekšpuse) pielīmē no papīra izgrieztus pirāta atribūtu attēlus, piemēram, dunci, miroņgalvu, karogu, dārgumu lādi u.c.

 

2. Pirātu karte un dārgumu lāde

Ciemiņus sadala divās komandās. Katrai komandai izsniedz papīra lapu, līmes zīmuli un apmēram 10 gabaliņos sagrieztu karti. Uz kartes jābūt shematiski ar visām mēbelēm attēlotai vienai telpai vai vairākām telpām. Slēpņa vietu var atzīmēt, piemēram, ar sarkanu krustiņu (skat. zīmējumu). Komandu uzdevums – uz papīra lapas pielīmēt pareizi saliktus kartes gabaliņus. Līdzko tas izdarīts, tā jāsteidzas meklēt dārgumu lāde. Uzvar komanda, kas to izdara pirmā. Katram uzvarētājkomandas dalībniekam piešķir 1 punktu.

Divu istabu plāns ar mēbelēm. Skats no augšas.

 

3. Mīklas

Atrastajā dārgumu lādē atrodas salocītas papīra lapiņas. Katrs ciemiņš paņem vienu papīra lapiņu un atver to. Ja uz tās ir uzrakstīta mīkla, tad mēģina to atminēt. Ja neatmin mīklu, tad to var minēt pārējie ciemiņi. Par atminētu mīklu piešķir 1 punktu. Uz kādas lapiņas mīklas vietā var būt rakstīts, ka dāvanā saņem 2 punktus. Salocīto papīra lapiņu var būt arī divreiz vairāk kā ciemiņu, lai katram iznāktu paņemt divas lapiņas.

 

4. Neredzamais kuģis

Pie sienas pielīmē lielu papīra lapu, uz kuras uzzīmēts pirātu kuģis. Visi ciemiņi sastājas rindā. Pirmajam ciemiņam aizsien acis, un tad viņu iegriež. Rokās iedod no papīra izgrieztu cilvēciņa figūru, kuras kreisajā pusē pielipināta līmmasa. Ar līmmasas palīdzību attēlu būs iespējams pielipināt pie plakāta vai arī noņemt no plakāta. Ja cilvēciņš tiek pielipināts precīzi uz kuģa, tad piešķir 2 punktus. Ja cilvēciņš tiek pielipināts uz plakāta jebkurā citā vietā, tad piešķir 1 punktu. Ja cilvēciņš tiek pielipināts ārpus plakāta, punkti netiek piešķirti. Tādā veidā ar aizsietām acīm cilvēciņu uz kuģa mēģina pielipināt visi ciemiņi.

Uzdevumu var veikt arī nedaudz savādāk. Piemēram, katrs ciemiņš (ar aizsietām acīm) uz plakāta pielipina pirāta karogu.

 

5. Pirātu kaujas

Ar auklas palīdzību telpu sadala divās daļās. Pāri auklai pārliek plānu audumu. Ciemiņus sadala divās komandās. Katrai komandai piešķir 5 - 8 švammītes. Kad noskan signāls, abas komandas cenšas pretinieka laukuma pusē iemest vairāk švammīšu. Pirātu vienai kaujai tiek dots laiks, piemēram, 2 minūtes. Katram uzvarētājkomandas dalībniekam piešķir 1 punktu. Pēc tam, ja ir vēlēšanās, komandas var mainīties ar laukumiem.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

2008. gada rudenī meita pēc brāļa lūguma sagatavoja viņa vārdadienas ballīti. Tā notika ģimenes lokā, tāpēc ciemos tika aicināti četri pieaugušie:  mamma, tētis, oma un opis. Jāatzīmē, ka toreiz meitai bija tikai 10 gadi, bet dēlam – 6. Pasākums sanāca ļoti interesants. Rakstot mājas lapu, galvenokārt izmantoju meitas izdomātās Pirātu ballītes idejas.

Starpcitu, ballītē vislielāko punktu skaitu ieguvu es – mamma, tāpēc tiku pie diploma un skaista pirātu zīmējuma.

 

Kā no papīra izgatavot pirāta cepuri un dunci, atradīsiet manā grāmatā "Papīra maskas".