6. Lielgabalu šāvieni

Nepieciešamas 9 vienreizlietojamās plastmasas glāzītes, kuras izkārto, kā parādīts zīmējumā.

Glāzīšu izkārtojums:

3. rindā – 1

2. rindā – 2

1. rindā – 3

No iepriekš atzīmēta attāluma ripina vai met bumbiņu (lielgabala lodi). Ja apgāž 1. rindas glāzīti, tad tiek piešķirts 1 punkts, ja apgāž 2. rindas glāzīti – 2 punkti, ja 3. rindas glāzīti – 3 punkti.

 

7. Tukšā pudele

Visi ciemiņi sasēžas aplī. Apļa vidū guļus noliek tukšu pudeli. Tas, kurš to iegriež, uzdod kādu jautājumu vai uzdevumu, kas jāizpilda tam, uz kuru norāda apstājušās pudeles kakliņš. Ja uzdevumu izdodas izpildīt, piešķir 1 punktu.

 

8. Pirātu kuģis

1. variants. Visi ciemiņi kopīgi uz dīvāna vai uz divstāvīgās gultas no mājā atrodamiem priekšmetiem un segām izveido pirātu kuģi. Pēc tam kopbildē nofotografējas.

2. variants. Vadītājs katram ciemiņam izsniedz no printerlapas izgrieztu 21x21 cm lielu kvadrātu. Sekojot vadītāja demonstrējumam, tiek locīts kuģītis. Kuģīti aizmugurējā daļā saskavo kopā (skat. zīmējumus). Pēc tam to izkrāso. Uzzīmē pirātu karogu un piestiprina pie zobu tīrāmā kociņa. Tad karogu iestiprina kuģītī. Ja vēlas, izveido kuģīšu izstādi.

1.

 

 

 

 

2. 

 

 

3.

 

4.

 

5.

 

 

6. 

 

7.

 

 

9. Apbalvošana

Ballītes noslēgumā vadītājs katram dalībniekam uzdāvina pirātu medaļu. Īpašā dāvaniņa - pirātu ballītes diploms - tiek tam ciemiņam, kuram savākts vislielākais punktu skaits.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

2008. gada rudenī meita pēc brāļa lūguma sagatavoja viņa vārdadienas ballīti. Tā notika ģimenes lokā, tāpēc ciemos tika aicināti četri pieaugušie:  mamma, tētis, oma un opis. Jāatzīmē, ka toreiz meitai bija tikai 10 gadi, bet dēlam – 6. Pasākums sanāca ļoti interesants. Rakstot mājas lapu, galvenokārt izmantoju meitas izdomātās Pirātu ballītes idejas.

Starpcitu, ballītē vislielāko punktu skaitu ieguvu es – mamma, tāpēc tiku pie diploma un skaista pirātu zīmējuma.

 

Kā no papīra izgatavot pirāta cepuri un dunci, atradīsiet manā grāmatā "Papīra maskas".