Atrastie raksti (35) pēc vārda ŠŪŠANA AR ŠUJMAŠĪNU

Sēdspilvens11.08.2014.

Tēma: ROKDARBIIdejas mājoklim un dārzam

 

Piusas smilšakmens alu muzeja ēkā (Igaunijā) krēsli izgatavoti no koka bluķiem. Lai būtu mīkstāka sēdēšana, uz tiem uzlikti spilveni. Daži no tiem uzšūti pavisam neierasti – no džinsa vai velveta svārkiem (1.). Varbūt kādam ienāk prātā sēdspilvenu izgatavot, piemēram, no krekla?


Gultas pārklājs11.08.2014.

Tēma: ROKDARBIIdejas mājoklim un dārzam

1.

2.

Lai uzšūtu gultas pārklāju, auduma izmēriem jāpārsniedz gultas izmēri, kas zīmējumā (2.) parādīti kā taisnstūris ABCD. Tā kā pārklājam gultas kājgalī paredzētas divas iešuves (1. fotogrāfijā apvilkts sarkans ovāls), audumā izgriež kvadrātveida robus (2.). Tad izgriezto robu malas, kas zīmējumā ievilktas ar sarkanu krāsu, sašuj kopā (2.).

Lai pārvalks piestāvētu foto tapetes attēlam, uz tā uzšuvu divas ziedu aplikācijas.


Vīra datora krēslam nodila roku paliktņi, tas ir, mākslīgās ādas materiāls saplaisāja un sāka lobīties nost. Nācās domāt, kā nesmukumu noslēpt. Pirms vairākiem gadiem man bija gari, melni zamšādas zābaki ar izšūtu ādas aplikācijas ziedu uz stulma. Kad zābaki nonēsājās, nogriezu tiem stulmu daļas un noliku, cerībā, ka kādreiz noderēs. Tagad tās noderēja. Savienojumā ar melnu filcu, sanāca tīri glīti roku paliktņi. Nu datora krēsls izskatās pievilcīgāks.


Sanita Nikitenko

„Šūšanas materiālmācība. Apģērbs un tā kopšana”

Apgāds „Lielvārds”; 1996. gads; 72 lpp.

 

Apraksts

Darba burtnīca mājturības stundām pamatskolā. Tajā stāstīts par dažādiem audumu veidiem un to īpašībām, kā arī doti padomi par pareizu apģērba valkāšanu un kopšanu, par apģērba krāsu un stilu saskaņošanu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad tu esi laimīgs? Tad, kad varu darīt to ko vēlos un dzīvot tā kā vēlos.


lasītākās tēmas

pēdējā mēneša laikā