Atrastie raksti (37) pēc vārda šūšana ar šujmašīnu

Aptiekā pirktā sejas maska, kas pēc formas līdzinās taisnstūrim, ilgstoši nēsājot likās neērta, jo nemitīgi līda acīs, un tāpēc ik pa laikam to nācās piekārtot. Līdz ar to seju aiztiku biežāk nekā bez maskas. Tāpēc radās doma izveidot tādu sejas maskas piegrieztni, lai būtu nosegts deguns, un pie reizes maska netraucētu acīm.

Higiēniskās sejas maskas tehniskajā specifikācijā noteikts, ka maskas centrālajā daļā (tieši pāri elpošanas orgāniem) nav pieļaujamas vīles, iegriezumi un uzšuves, tāpēc savā piegrieztnē izveidoju nelielas iešuves virs deguna un zem zoda. Pie tam maskas iekšpusē starp kokvilnas audumu iestrādāju 8-us marles slāņus. Gumijas ir sasienamas, lai  masku var pielāgot nēsātāja sejas formai.

 

 

Nepieciešamie materiāli 

 

* kokvilnas audums,

 

* 100% kokvilnas medicīniskā marle

(nopērkama aptiekā),

 

* šaura gumija

 

* kokvilnas auduma slīpā lentīte,

 

dekoratīva lentīte ar Latvijas simboliku,

* mērlente,

 

* grafīta zīmulis,

 

* šujamdiegi,

 

* šujamadata,

 

* šķēres,

 

* šujmašīna.

 


 

Nepieciešamie materiāli

* kokvilnas audums,

* 100% kokvilnas medicīniskā marle,

* plakanā gumija (4mm),

* mērlente,

* grafīta zīmulis,

* šujamdiegi,

* šujamadata,

* šķēres,

* šujmašīna.

Higiēniskā sejas maska samazina runāšanas, klepošanas vai šķaudīšanas laikā izdalītos siekalu pilienus. Tā ierobežo ārējā vidē esošu elpceļu pilienu nonākšanu maskas lietotāja mutes un deguna dobumos, tomēr tā negarantē aizsardzību.

Higiēnisko sejas masku var lietot vairākkārtīgi, tikai ar nosacījumu, ka pēc katras lietošanas reizes tā mazgājama 600C temperatūrā, bet pēc tam izgludināma.

Maskas iekšpusē starp kokvilnas audumu iestrādāti 8 marles slāņi, kā noteikts higiēniskās sejas maskas tehniskajā specifikācijā.


Apaļš sēdspilvens

18.10.2018.

Tēma: ROKDARBIIdejas mājoklim un dārzam

Kad pēc vairākkārtējas mazgāšanas spilvenu pildījums savēlies kunkuļos un gulēšana kļūst neērta, iegādājamies jaunus spilvenus. Ko darīt ar vecajiem?  Žēl mest tos laukā.

Ja plauktā sakrājušies vairāki veci spilveni, no to pildījuma var izgatavot ērtu sēdspilvenu, kas ikdienā var atrasties istabā uz grīdas. Fotogrāfijā redzamā apaļā sēdspilvena kokvilnas audumu iegādājos IKEA veikalā. Jāatzīst, ka cena, salīdzinot ar auduma veikaliem, diezgan lēta – zem 5 eiro vienā metrā. Spilvens ir paliels. Tā diametrs – 80 cm. Sānā iešūts neredzamais rāvējslēdzējs. Pa šo atveri spilvenā salikts pildījums no apmēram četriem parastajiem spilveniem.


 

Padomju laikā ražotajam atpūtas krēslam apmēram 40 gadi. Vizuāli tas izskatās ļoti labi, jo pirms vairākiem gadiem pie mēbeļnieka apdarināts ar jaunu pārvalku. Vienīgā skāde – gadu gaitā izsēdējies ciets. Lai sēdēšanu krēslā padarītu patīkamāku, iegādājos tik lielu porolona gabalu, lai tas nosegtu gan sēdvietu, gan atzveltni. Pēc tam no mēbeļu auduma uzšuvu pārklāju.

Pārklājs sastāv no divām dažāda izmēra taisnstūrveida detaļām. Lielākajai detaļai jānosedz ne tikai krēsla sēdvieta un atzveltne, bet arī krēsla priekšpuses apakšējā daļa un atzveltnes aizmugure. Mazākajai detaļai jābūt porolona lielumā. Abas detaļas tiek sašūtas kopā tā, lai mazākās detaļas viena īsākā mala paliktu neaizšūta. Tā būs "kabata" porolona ievietošanai.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Lai kā mēs nevēlamies, bet jāpieņem, ka laika gaitā vērtības mainās. Arī morālās.


lasītākās tēmas

pēdējā mēneša laikā