Atrastie raksti (41) pēc vārda šūšana ar šujmašīnu

Materiāls šobrīd tiek gatavots.

 

Lai uzšūtu apģērbu vai interjera elementu, nepietiek tikai ar audumu. Ir nepieciešami dažādi šūšanas materiāli un piederumi: diegi, apdares lentes, mežģīnes, gumijas, aizdares elementi un citi sīkumi.

 

1. lappusē - Rāvējslēdzēji

2. lappusē - Gumijas

3. lappusē - Mežģīnes

4. lappusē - Aizdares un savienojošie elementi

5. lappusē - Apdares lentes

6. lappusē - Speciālās lentes

7. lappusē - Rotājošie elementi. Palīgmateriāli

 

 

Rāvējslēdzēji

 

Ar rāvējslēdzēja palīdzību tiek sastiprināti kopā divi drēbes gabali. Rāvējslēdzējs sastāv no divām zobiņu rindām, kuras ar slīdošo kuģīti (mēdz dēvēt arī par sunīti) pamīšus tiek savienotas, veidojot vienu noslēgtu rindu. Rāvējslēdzējs var veikt ne tikai savu tiešo funkciju - kalpot kā aizdare, bet var būt arī dekoratīvs elements, kas izceļas ar krāsu vai interesantas formas slīdošo kuģīti.

 

Izšķir plastmasas (1a; 1b; 1d) un metāla (1c) rāvējslēdzējus. Tie var būt gan smalkāki, gan rupjāki, kā arī ar diviem divvirzienu slīdošiem kuģīšiem (1d). Plastmasas rāvējslēdzējus atkarībā no zobiņu veida iedala: traktora tipa rāvējslēdzējos (1a; 1d) un spirāles tipa rāvējslēdzējos (1b).

1a                            1b   

1c                           1d

 


Vasaras soma

06.07.2021.

Tēma: ROKDARBIRokdarbu veidiŠūšana ar šujmašīnu

Kā somas piegrieztne izmantots taisnstūris.

Kad veikalā ieraudzīju audumu ar papagaiļiem, uzreiz sapratu, ka vēlos uzšūt tādu vasaras somu.

 


Somas otrais mūžs

06.07.2021.

Tēma: ROKDARBIRokdarbu veidiŠūšana ar šujmašīnu

Pirms daudziem gadiem biju nopirkusi somu, jo iepatikās smalko ziedu apdruka. Diemžēl somas apdare bija darināta no sarkana mākslīgā materiāla, tāpēc šo somu īsti neiemīļoju. Vairākus gadus tā skapī aizņēma vietu, līdz beidzot nolēmu somu sagraizīt, atstājot veselas tikai detaļas ar ziediem. No tām uzšuvu nelielu rokassomiņu. Kad savu darinājumu parādīju meitai, viņa pajautāja, vai esmu nopirkusi sev jaunu rakstāmlietu penāli.


Visas trīs džinsa somiņas šūtas no apģērba, kas nokalpojis savu laiku vai arī kļuvis par mazu.

 

Somiņa šūta no vecajiem vīra džinsiem. Kā aizdare izmantots gan rāvējslēdzējs, gan poga. Pogas cilpa veidota no apaļās gumijas (zilā krāsā), kas ļauj pielāgoties somā ielikto lietu apjomam.

 

Somiņa šūta no meitas džinsa jaciņas. Kā plecu josta izmantota jaciņas apakšējā apdares josla ar visām metāla kniedes pogām. Pie rāvējslēdzēja “sunīša” piesiets dekoratīvs pušķis, kas veidots no austo svārku pārpalikuma (pirks kaut kādā etnogrāfiskajā tirgū).

 

Gurnu somiņa šūta no manām pusgarajām džinsa biksēm ar pazemināto jostas vietu. Kā somiņas josta izmantota bikšu josta. Savukārt somiņas augšdaļā iestrādātas divas metāla karabīnes, ar kuru palīdzību somiņu var pievienot pie jostas.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.



pārdomas 

 

Katrs darbs, ko dari pirmo reizi, ir kā izaicinājums.


lasītākās tēmas

pēdējā mēneša laikā