Atrastie raksti (54) pēc vārda ROTAĻAS un PARADUMI

Mežā03.07.2018.

Tēma: ROKDARBIRokdarbu veidiPapīrdarbi

Lai precīzāk uzzīmētu meža dzīvniekus un putnus, jāizmanto grāmatas vai interneta resursi.


Ja veikalā rodas vēlme nopirkt kādu nepārtikas preci, kas iepriekš nav plānota, vienmēr bērniem esmu atgādinājusi par mirkļa iegribu, kura mūs maldina, liekot veikt nevajadzīgus pirkumus. Pirms jaunas lietas iegādes mudinu izvērtēt, vai šis pirkums tiešām tik ļoti nepieciešams, ka bez tā nu nekādi nevar iztikt, vai tomēr tā ir tikai un vienīgi mirkļa iegriba.


Lai bērnu ģērbšanās process noritētu raitāk, pielietoju skaitīšanas metodi. Noteicu skaitli, līdz kuram skaitīšu un devu nosacījumu – piemēram, ja ģērbšanās noritēs ilgāk, nebūs multenīte. Tās drīzāk bija kā sacensības. Ja jutu, ka bērni nepaspēs noteiktajā laikā saģērbties, sāku skaitīt lēnāk vai arī skaitļiem klāt pieliku pusītes, par ko matemātiķi gan pamatīgi iebilstu.

Piemērs. Skaitu līdz pieci!

Viens.

Divi.

Trīs.

Četri.

Četri ar vienu pusīti.

Četri ar divām pusītēm.

Četri ar trijām pusītēm.

Un…

Pieci.


Pie istabas durvju abām sānu ailēm pieskrūvētas šauras koka līstītes, uz kurām dzimšanas dienās tiek atzīmēti bērnu augumi. Uz vienas līstītes – dēla augums, bet uz otras – meitas augums. Kosmētiskā remonta laikā līstītes tiek noskrūvētas nost, bet pēc tam - atkal pieskrūvētas savā vietā.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad tu esi laimīgs? Tad, kad varu darīt to ko vēlos un dzīvot tā kā vēlos.


lasītākās tēmas

pēdējā mēneša laikā