Vēstule palicējiem

Uz dēla galda pamanīju aprakstītu lapiņu. Tā tur nostāvēja visu Norvēģijas ceļojuma laiku. Uz lapiņas bija šāds teksts: “Ja es nokrītu ar lidmašīnu, pārdošu savu acc – imaqtpie* par 7 miljoniem …” Tālāk seko viņa datorspēles LOL (League of Legends) parole.

* Cik noprotu, tad acc (saīsinājums no account) ir datorspēles profils.

 

Vai gribi mainīties ar mammām?

Pie dēla ciemos atnāca draugs. Visi trīs (es un abi puiši) ar riteņiem braucām uz mežu. Dēla draugs man atklāja, ka viņš ļoti vēlētos sev tādu mammu kā es, jo viņa mamma vienmēr esot aizņemta un savam dēlam nevelta pietiekami daudz laika. Es, savukārt, viņu mierināju, ka neesmu nemaz tik laba, jo mani bērni ilgojas pēc citādas mammas. Viņi vēlētos lielāku brīvību, neatkarību un mammas nelikšanos ne zinis. Es esot pārāk daudz kopā ar viņiem. Tā, lūk! Vienmēr mēs ilgojamies pēc tā, kas ir citiem, jo pašam savējais liekas sliktāks. To var attiecināt ne tikai uz lietām, bet arī uz līdzcilvēkiem.


Noslēpu un neatradu

Metāla monētas, kas paredzētas kā bērnu pusdienu nauda mācību laikā, tiek turētas trauciņā. Sākoties vasaras brīvlaikam, trauciņu ar monētām noslēpu, lai bērni neiztērētu saldumos un dažādos niekos. Vairākas reizes nācās trauciņu pārslēpt, jo kāds to pamanījās atrast. Šodien sagadījās, ka man bija nepieciešamas monētas. Meklēju savu trauciņu pa visām slēptuvēm, bet nekādi nevarēju atrast. Slēptuves ir bijušas tik daudz, ka īsti vairs neatceros, kur noslēpu.

Teiciens “Kas meklē – tas atrod!” šodien pārtapa par citu teicienu, proti, “Kas noslēpa – tas neatrod!”

 

Zirnis ar saldējumu

Visu dienu zirnim veidoju aprakstu par Norvēģiju (to var izlasīt šeit), tāpēc nebija laika gatavot ēst. Pārtiku tikai no saldējuma. Milzum daudz saldējuma.


28. jūlijs, otrdiena

29.07.2015.

Izbaudi katru dzīves mirkli!

Dzintaru Mežaparkā sēdēju uz soliņa un vairāk kā stundu skatījos, kā dēls ar skūteri braukalē pa rampām. Jūras gaiss, priežu smarža un siltais vasaras vējš manī iepūta tādu kā brīvības un bezrūpības dvašu. Nosolījos šo labo sajūtu atmiņā paturēt ilgāk, jo apzinos, cik svarīgi izbaudīt katru dzīves mirkli.

 

Kā putns krātiņā

Iegāju Rīgas birojā ciemos pie paziņām un sapratu, ka nespētu diendienā vairāku gadu garumā atrasties tik mazā, noslēgtā telpā ar nelielu jumta lodziņu virs galvas. Es justos kā putns ar salauztiem spārniem, kas ilgojas pēc lidojuma plašumā, bet pretēji savai gribai spiests dzīvi pavadīt krātiņā.

 

Gaidīšana

Dēlu un viņa draugu aizvedu uz dokumentālo filmu “All work all play: The Pursuit of eSports Glory”. Filma sākās 21:00, bet beidzās 23:30. Tā kā pati neesmu datorspēļu fane, paliku gaidīt aiz durvīm. Līdz 22:00 sēdēju “Forum Cinemas” foajē un pētīju garām ejošos jauniešus. Kad pulksten 22:00 kinoteātri aizvēra ciet, pārcēlos uz līdzās esošo picēriju “Čili Pica”. Lai lieki neaizņemtu galdiņu, nācās pasūtīt picu. Kad pulksten 23:00 picēriju aizvēra ciet, paliku uz ielas. Nolēmu aizstaigāt līdz Rīgas Centrālai dzelzceļa stacijai. Domāju tur nākamo pusstundu pasēdēt. Izrādās, ka pa visu stacijas ēkas 1. stāvu ir tikai 8(!) beņķīši, un tie paši bija aizņemti. Tā nu es vakarā klaiņoju pa Rīgas centru ar picas kasti rokās un gaidīju dēla zvanu ar patīkamo ziņu, ka filma beigusies.


Patērētāju paaudze

Ar meitu (16 gadi) šodien notika nopietnas pārrunas. Jau vairāku mēnešu garumā viņai pārmetu divas lietas. Pirmkārt, meita regulāri atsakās no ģimenes kopā būšanas pasākumiem, jo savu “slikto ģimeni” nomainījusi pret labajiem draugiem. Otrkārt, mūs abus ar vīru nokaitinājusi viņas ilgstošā nekā nedarīšana. Meita mājas uztver kā viesnīcu, kur atnākt paēst, pārlaist nakti un izmantot bezmaksas wi-fi, bet vecākiem gluži kā apkalpojošajam personālam jādara visi mājas darbi pašiem: jāmazgā, jāgatavo, jāgludina un vēl paralēli jāpelna nauda. Meitas atruna vienkārši lieliska: “Mums tagad ir brīvlaiks!”

Kā izrādās, neesam vienīgie, kas iebilst pret ieilgušo pusaudžu slinkošanu. Meitas draugu vecāki diendienā savējiem skandina tieši to pašu. Neprasu jau biešu vagas ravēt, kā tas bija jādara mūsu bērnībā. Tikai elementāri pašapkalpošanās darbiņi, kas neaizņem daudz laika.

 

Mežā

Kad pierima lietus, ar vīru izgājām vakara pastaigā pa mežu. Līdzi paņēmām trauciņu gailenēm un mellenēm. Rezultātā salasījām meža avenes. Vakarā apēdām tās kopā ar saldējumu. Ņammm, cik gardi!


Mainīgie laikapstākļi

Izgājām pastaigāties. Pusceļā sāka līt. Gājām atpakaļ. Kad izmirkuši atgriezāmies mājās, sāka spīdēt saulīte. 


Pienenes frizūra

Izgāju ārā ar glītu frizūru. Mitrā gaisa ietekmē mati kļuva nepaklausīgi un pēc sava prāta visapkārt galvai izveidoja viļņveida ondulācijas. Vīrs pateica, ka mani mati uzvedas tāpat kā pienenes kāts, kurš mitrumā veido čirkas.

P.S. Tie, kuri bērnībā taisījuši pieneņu cilvēciņus, saprot, par ko ir runa.

 

Aizsargbrilles

Vakaros braucot ar riteni gar upi, katru reizi nākas saskrieties ar pretim lidojošu mazu mušiņu koloniju. Tās sitas pret seju un bieži vien pamanās iekļūt pusaizvērto acu spraudziņās. Jāatzīst, ka turēt muti vaļā vai sarunāties šajā ceļa posmā arī nav ieteicams. Lai kaut kā atvairītu mušiņu uzbrukumu, uzliku saulesbrilles. Šodien jutos kā mašīna, jo mans priekšējais stikls (t.i., brilles) bija apzīmogots ar mušiņu līķīšiem.

 

Ugunskritums

Ogres svētkiem par godu pie līkā tilta notika salūts mūzikas pavadījumā. Pie grandiozajiem Ogres salūtiem esam pieraduši ik gadu 18. novembrī, bet šajā salūtā bija kāds jauninājums – no tilta uz leju “lija” ugunskritums. Fantastiski!

 

Pilnmēness

Piektdiena. Pilnmēness. Labi, ka ir 31.jūlijs nevis 13.jūlijs.


Mātes griezsirdība

Ilgi nevarēju noformulēt savas sajūtas attiecībā pret meitu un viņas “nedraudzēšanos” ar ģimeni. Šodien beidzot sapratu, ka manī plosās milzīga greizsirdība uz viņas draugiem, jo tiem tiek veltīts vairāk laika nekā mums – ģimenei.

 

Prezidentu spēles/spēlītes

Ogrē notika vēsturisks pasākums – strītbolā sacentās Artūra Manguļa (Ogres mērs) un Raimonda Vējoņa (Latvijas Valsts prezidents) komandas. Diemžēl Valsts prezidenta komanda ar 13:15 zaudēja. Pēc spēles vīrs nosmējās, ka varbūt tas nav bijis paredzēts pēc scenārija, jo, piemēram, Putina komanda hokeja spēlē, kas notika Sočos, vinnēja. Bet pats interesantākais, ka no 16 vārtiem Putins iemeta 8-us (kaut arī viņa komandā spēlēja bijušie NHL hokejisti) un tika atzīts par rezultatīvāko spēlētāju.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Karš spiestā kārtā izmaina miljoniem cilvēku dzīves un ikdienas paradumus abās karojošajās pusēs.