Ziemas prieki

Termometra stabiņš pa dienu turējās ap -180C, tomēr tas nebija šķērslis meitu noturēt mājās. Noilgojusies pēc ziemas priekiem, viņa kopā ar draudzeni devās uz mežu pabraukāties no kalna ar ragavām. Mājās atgriezās aptuveni pēc 4 stundām. Uztraucos, ka būs pārsalusi zila, taču izrādījās, ka no kalna viņa nobrauca tikai 5-as reizes. Atlikušo laiku nosēdēja kafejnīcā. Re, kā jāizbauda ziemas prieki!


Vilšanās

Biju ieplānojusi noskatīties Henrika Ibsena lugu “Bernika projekts”, ko iestudējis Ogres Tautas teātris. Diemžēl izrāde tika atcelta. 


Atkal vilšanās

Jau otro dienu pēc kārtas mani plāni tiek izjaukti. Vakar atcēla teātra izrādi, bet šodien nācās atcelt slēpošanu. Netiku pie slēpēm, jo aizsalušas pagraba durvis.


Mājas dzīve

Jo retāk izeju ārpus mājas, jo iespaidus gūstu mazāk. Tomēr atzīstu, ka man patīk mājas dzīve. Tā ir atpūta no apkārtējās pasaules.


Blogu tops

Interneta izpētes uzņēmums Gemius publicēja 2015. gada rudenī apmeklētāko Latvijas blogu topu. Šogad esot pieteicies rekordliels skaits – 96 blogi. Priecājos, ka www.zirnis.lv ierindojies kaut kur pa vidu:

871 apmeklējums no datora (37. vieta);

489 apmeklējumi no mobilā telefona (32. vieta);

43 apmeklējumi no planšetdatora (48. vieta).

Ar blogu topa līderiem, kuriem lasītāju skaits mēnesī ir vairāki desmiti tūkstoši, protams, ka konkurēt nespēšu. Kāpēc? Pirmkārt, līderu blogus veido vairāku cilvēku komanda, bet es rakstu viena. Otrkārt, gandrīz visi līderu blogi lielāko informācijas daļu iegūst no citām interneta vietnēm, tas ir, pārpublicē, tulko vai apkopo, bet es katru materiālu izdomāju un sagatavoju pati. Tas ir daudzreiz darbietilpīgāk. Treškārt, apzinos, ka topa līderos vienmēr būs blogi, kuros galvenās tēmas saistītas ar izklaidi, spēlēm, tehniku, mūziku, sportu, kulināriju un veselīgu dzīvesveidu. Man pārsvarā ir publikācijas ar praktiskajiem/radošajiem darbiem un ģimenes pasākumiem.


Ak, skaistā jaunība!

Pa e-pastu saņēmu uzaicinājumu uz LU 74. konferenci Mājturības tehnoloģijās. Līdzko piedāvātajā programmā izlasīju, ka radošās darbnīcas notiks Anniņmuižā (Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē Jūrmalas gatvē), sapratu, ka vēlos turp aizbraukt. Ne tik daudz, lai klausītos referātus, bet, lai atcerētos jaukos studiju gadus un, lai izstaigātu veco celtni, kur tika pavadītas tik daudz praktisko darbu stundas. Jāatzīstas, ka fakultātē neesmu ciemojusies kopš 1994. gada, kad to absolvēju.

Aizrakstīju dažām kursa biedrenēm, ka šī konference būtu labs iemesls, lai mēs satiktos un pakavētos atmiņās. Ļoti ceru uz atsaucību.


Snieg, snieg, snieg, snieg, snieg, snieg, snieg un puteņo

Visu dienu sniga un putināja. Neatceros, kad pēdējo reizi būtu piedzīvojusi tik daudz sniega vienas dienas laikā.

No rīta mašīnas jumtam bija uzaugusi 10-15 cm bieza cepures kārta. Nepaspēju mašīnu pilnībā notīrīt, kad tā jau atkal bija apsnigusi. Kopā pa dienu braucamo nācās tīrīt 8 reizes. Uz maiņām ar vīru vairākas reizes tīrījām arī automašīnu stāvvietu.

Daudzos pagalmos tā arī palika nenotīrītas mašīnas.

Pēdējo gadu laikā mūsu mājas iedzīvotāju attieksme mainījusies. Beidzot sapratuši, ka jārūpējas ne tikai par savu dzīvokli, bet arī par mājas apkārtni, jo ne vienmēr sētniecei visam pietiks spēka. Nezinu, vai nostrādāja domino efekts, bet viens pēc otra, apbruņojušies ar lāpstām, pagalmā nāca pieaugušie un bērni, lai attīrītu piemājas braucamo ceļu, auto stāvvietas un gājēju celiņus. Patīkama apziņa, ka līdzcilvēki nevēlas dzīvot neizbraucamā un neizbrienamā Sūnu ciemā. Tas nozīmē, ka mēs jau esam atraduši Laimes lāci.

Ap pulksten 21 nācās braukt pa A6 šoseju uz blakus pilsētu. Vilkos knapi uz 50 km/h, jo ceļš bija aizputināts. Labi, ka šajā posmā vienā virzienā ir divas joslas, jo gonščiki mierīgi varēja apdzīt. Tādēļ neuzskatu, ka esmu sliktāka braucēja par viņiem, jo apzinos, ka katrs brauc tik ātri, cik jūtas drošs.

 

Sniega cepures

Ap pulksten 22 kopā ar vīru izgājām pastaigāties pa piesnigušo pilsētu. Pafotografēju baltās sniega cepures.

 

 

Cepurīte

Jauna, balta cepurīte

Galvā puisēnam,
Tagad silti, tagad labi,
Nesalst ausis tam.
Sētas stabs to jautri vēro:
Brīnumi nu gan!
Taisni tāda cepurīte
Galvā arī man!
(Dzidra Rinkule-Zemzare)

 

Dienas kopsavilkums

Fantastiski skaists laiks, kuru nesanāca pilnvērtīgi izbaudīt, jo lielākā dienas daļa pagāja tīrot mašīnu un pagalmu. Savā ziņā kaut kāds labums jau arī bija, jo sniegs deva sportiņu liekajiem kilogramiem.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?