1.

2.

2001. gadā, kad iekārtojām jauno dzīvokli, izdomāju, kā oriģinālāk izveidot aizkaru stangu uzgaļus. Bērnistabā kā stangu uzgaļi kalpo mākslīgie ziedi, kas pie koka stangām turas ar naglu un līmes palīdzību (1.,2.).

3.

4.

Agrāk guļamistabā  viens no aizkaru stangu uzgaļiem bija jūras zvaigzne. Tās vidū izveidoju caurumu un zvaigzni ar skrūvi pieskrūvēju pie stangas. Skrūves galviņu noslēptu ar plastmasas “micīti” pieskaņotā krāsā (3.). Pirms dažiem gadiem guļamistabā pārlīmējām tapetes. Līdz ar to nomainījām iepriekšējos stangu uzgaļus pret mākslīgajiem ziediem (4.)

Lai Austrumu suvenīru veikalā nopirktais koka putns pēc krāsām iederētos interjerā, to nedaudz pielaboju ar guašu, kurai klāt piejaucu PVA līmi (tad saskarē ar ūdeni krāsa nenoiet nost) un pienagloju pie koka stangas darbistabā. 

5.


Koks

03.08.2014.

1.

2.

Galdniecības firmā palūdzu, lai no skaidu plāksnes izzāģē koka siluetu. Koks tika nolakots un piestiprināts pie bērnistabas sienas. Kad bērni bija mazi, pie koka tika līmēti zīmējumi (1.), bet uz tumši sarkanajiem puļķīšiem (durvju rokturiem), gaidot Ziemassvētkus, tika pakārtas lampiņas.

Šobrīd koks savu vietu un nozīmi ir mainījis. Tas piestiprināts pie sienas gaitenī un kalpo kā somu vai apģērbu pakaramais (2.).


Tureklis

03.08.2014.

1.

2.

Bērnistabas skapja augšpusē pieskrūvēti trīs “puļķīši” – durvju rokturi (1. fotogrāfijā apvilkts ar sarkanu aplīti). Tie noder svētkos, kad pāri visai bērnistabai diega virtenē tiek iekārti dažādi dekori. Virtenes vienu galu piesienam pie skapja “puļķīša”, bet otru - istabas pretējā pusē pie aizkaru stangas.

Laikā, kad istabu nerotā virtenes, uz skapja turekļiem tiek pakārtas mantiņas (2.).


 

Iekārtojot bērnistabu, galdniecības firmā pasūtījām koka mēbeles. Tā kā krāsa tika uzklāta izsmidzinot, uz dzeltenajām skapja durvīm bija uzšpricējušies sīki zaļi plankumiņi, kurus pamanījām tikai pēc skapja uzstādīšanas. Nu tā īsti sapratu, ko nozīmē teiciens, ka darvas piliens var sabojāt medus mucu… Prieks par jaunajām, skaistajām mēbelēm izgaisa. Un tad prātā ienāca ideja. Palūdzu, lai galdniecībā no finiera izzāģē dažāda lieluma sirsniņas un nokrāso tās skapim pieskaņotā krāsā. Ar divpusējo līmlenti sirsniņas pielīmēju gan uz skapja, nosedzot krāsu plankumiņus, gan uz bērnu divstāvīgās gultas. Teikšu godīgi - mēbeles kļuva interesantākas. Ar šāda veida aplikācijām uz mēbelēm iespējams noslēpt arī kādu bērna nedarbiņu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Bērni veido interesantāku un pilnvērtīgāku pieaugušo dzīvi.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā