Tureklis

03.08.2014.

1.

2.

Bērnistabas skapja augšpusē pieskrūvēti trīs “puļķīši” – durvju rokturi (1. fotogrāfijā apvilkts ar sarkanu aplīti). Tie noder svētkos, kad pāri visai bērnistabai diega virtenē tiek iekārti dažādi dekori. Virtenes vienu galu piesienam pie skapja “puļķīša”, bet otru - istabas pretējā pusē pie aizkaru stangas.

Laikā, kad istabu nerotā virtenes, uz skapja turekļiem tiek pakārtas mantiņas (2.).


 

Iekārtojot bērnistabu, galdniecības firmā pasūtījām koka mēbeles. Tā kā krāsa tika uzklāta izsmidzinot, uz dzeltenajām skapja durvīm bija uzšpricējušies sīki zaļi plankumiņi, kurus pamanījām tikai pēc skapja uzstādīšanas. Nu tā īsti sapratu, ko nozīmē teiciens, ka darvas piliens var sabojāt medus mucu… Prieks par jaunajām, skaistajām mēbelēm izgaisa. Un tad prātā ienāca ideja. Palūdzu, lai galdniecībā no finiera izzāģē dažāda lieluma sirsniņas un nokrāso tās skapim pieskaņotā krāsā. Ar divpusējo līmlenti sirsniņas pielīmēju gan uz skapja, nosedzot krāsu plankumiņus, gan uz bērnu divstāvīgās gultas. Teikšu godīgi - mēbeles kļuva interesantākas. Ar šāda veida aplikācijām uz mēbelēm iespējams noslēpt arī kādu bērna nedarbiņu.


1.

2.

Mūsu dzīvokļa gaiteņa galā ir neliela niša, kas ieejot pa ārdurvīm, nav redzama. Lai šī 80 cm platā un 36 cm dziļā telpas daļa tiktu lietderīgi izmantota, nolēmu tur izveidot bērnu drēbju pakaramo (1.). Vēlējos kaut ko bērnišķīgu un oriģinālu, tāpēc izdomāju, ka pakaramais sastāvēs no trim detaļām: koka aizkaru stangas un diviem koka svečturiem pīlītes un zivtiņas formā (2.). Tā kā koka svečturiem padziļinājums ir aptuveni centimetrs, tie labi spēj noturēt aizkaru stangu. Abi svečturi nokrāsoti ar akrilkrāsām un pie nišas sienām piestiprināti ar skrūvēm.


1.

2.

Pēc remonta virtuvē nolēmu iekārt gan gaišos, gan tumšos aizkarus, turklāt tā, lai gaišie vērtos vaļā uz vienu pusi, bet tumšie – uz otru pusi.

Pa dienu tumšos aizkarus sasienu ar “augļu atsaiti”, kas veidota no dekoratīvas auklas un mākslīgiem augļiem (1). Tā kā augļi izgatavoti no mīksta putuplasta, tiem pa vidu izdobu caurumu un izvēru cauri auklu. Tad augļus nofiksēju un caurumu noslēpu, auklā iesienot mezglus.

Gan kā dekors, gan kā gaišā aizkara atsaite kalpo puķpods ar mākslīgo ziedu, kura lapas veidotas uz lokanas stieples, tāpēc tās apviju ap aizkaru (2.). Mākslīgo ziedu puķpodā “iestādīju”, izmantojot gabaliņos salauztu putuplastu (der arī dekoratīvā putuplastas plāksne griestiem) un PVA līmi. Putuplastu noslēpu, puķpoda virspusi rotājot ar sizalu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Katram jādara tik, cik spēka izdarīt. Nevajag savus nepadarāmos darbus uzkraut citiem.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā