Mana dienasgrāmata 2017

12. februāris, svētdiena

14.02.2017.

Mēģinājums atgriezties pie vecā, labā hobija

Pēdējo divu gadu laikā gandrīz vairs nešuju. Divi trīs apģērbi gadā – var teikt, ka tas ir nieks, salīdzinot, cik šuvu jaunībā. Nolēmu atgriezties pie vecā, labā hobija. Lai to uzsāktu, vispirms šujmašīnas galdiņš bija jāatbrīvo no vairāku mēnešu garumā iekrātās labojamo apģērbu kaudzes, tāpēc lielāko dienas daļu pavadīju, aizšujot caurumus, uzliekot ielāpus un pāršujot vīles.

Ar to mana vēlme šūt arī apsīka.


Cenu starpības

Aizvedu vīru uz ARSu, lai ceļgalā pēc operācijas veiktu punkciju. Šī procedūra Rīgas centra, manuprāt, dārgākajā poliklīnikā izmaksāja 22-us eiro. Vīrs nobrīnījās, jo Ogrē par šo pašu pakalpojumu pirms nedēļas viņš samaksāja 30 eiro. Vai nav bišku par sālītu mazpilsētai?

 

Mana atkarība

Atkarības ir dažādas – no nikotīna, narkotikas, datora… Man ir atkarība no bērniem. Kad attiecības ar viņiem sašķobās, visu dienu nomoka lomkas, jo prāts nespēj domāt ne par ko citu, kā tikai par viņiem.


Pavasaris tuvojas

Saulīte spīdēja. Pa dienu termometra stabiņš pakāpās virs nulles. Ledus uz ceļa pārvērtās par peļķēm. Balkonā uz gumijas šļopkas sēdēja pirmā šī gada muša. Uzticīgais balodis šļūkāja pa mūsu slīpo palodzi un centās no barotavas izzvejot saulespuķu sēklas. Vārna kokā iemēģināja savu pagājušā gada ligzdu, bet kaijas okupēja daudzstāvu māju jumtus. Urā! Pavasaris tuvojas!


Vienam patīkami, otram - garlaicīgi

Kā uzlabot attiecības ar meitu? Darot ko tādu, kas viņai sagādātu prieku. Kamēr meita gatavojās rītdienas pārbaudes darbam, masēju viņai muguru. Atzīšos, ka ļoti garlaicīgs pasākums, bet…


Vai cenas adekvātas pakalpojuma kvalitātei?

Pēdējo nedēļu laikā vīrs vairākkārtīgi apmeklējis Ogres poliklīniku. Ar nožēlu nācās secināt, ka dažu pakalpojumu cenas uzskrullētas milzīgas, bet attieksme pret pacientu palikusi iepriekšējā gadsimta līmenī.

1. Katru dienu ķirurgs līdz noteiktam darba laikam pieņem pacientus par maksu 4,27 eiro. Pēc tam pie ārsta iespējams tikt tikai par paaugstinātu maksu – 15 eiro. Pēc ceļgala izmežģījuma vīrs pierakstījās pie ķirurga. Tā kā pieraksts bija pilns, viņš pieteicās uz paaugstinātās maksas vizīti. Ārsts viņu pieņēma 1,5 stundu vēlāk par noteikto laiku, un vizīte ilga apmēram 3(!) minūtes (gribētu es arī 3 minūšu laikā tikt pie 15 eiro!). Pensionētais ārsts (apmēram 75 gadus vecs) pats neņēmās veikt ceļgalā punkciju (ar adatu izsūkt šķidrumu), bet nosūtīja vīru uz uzņemšanas daļas traumpunktu. Tur par punkciju tika samaksāti 30 eiro. Rezultātā – poliklīnikā tika atstāti 45 eiro gandrīz par neko. Lieki piebilst, bet nākamajās reizēs vīrs brauca uz Rīgas medicīnas iestādi, kur pakalpojuma cenas atbilst pakalpojuma kvalitātei.

2. Pēc ceļgala operācijas ārsts vīram ieteica vingrināt kāju, tāpēc bija nepieciešama fizioterapeita konsultācija. Atkal sazinājos ar Ogres poliklīniku. Gandrīz apkritu izdzirdot, ka fizioterapeita konsultācija maksā 20-22 eiro. Piezvanīju uz Rīgas ARSu, kas skaitās dārga medicīnas iestāde. Tur konsultācija pie fizioterapeita maksā 15-17 eiro.

Te nu iederas teiciens - ne vienmēr, kas ir dārgs, tas arī ir labs.


Barbaru uzbrukums

Ziņu portālā izlasīju LU vēstures profesora rakstu, kurā viņš atzīst, ka mūsu civilizācija šodien atrodas tādā pašā stadijā, kādā atradās pirms Romas impērijas bojāejas. Tiek uzskatīts, ka Roma gājusi bojā nevis tāpēc, ka barbari to sagrāva, bet gan tāpēc, ka paši romieši bija kļuvuši par barbariem. Sabiedrība no kultūras un garīgām vērtībām bija pārslēgusies uz naudu un baudu, tas ir, personīgo labklājību un izklaidi, tādā veidā cilvēkus pārvēršot par barbariem.

Ik piektdienu 40 minūšu garumā ar vienu 8.-to klasi izbaudu šādu barbaru paraugstundu. Mērkaķveidīgi bļāvieni, nepiedienīgi izteicieni, necieņa pret pieaugušajiem, nespēja koncentrēties uz darbu un pilnīga nekulturālība. Rodas pamatots jautājums – ko vecāki 14/15 gadus ir darījuši savu bērnu labā?


Pavasara dvesma

Saulaini pavasarīga diena un viegluma sajūta gan apģērbā, gan noskaņojumā. 


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Bērni veido interesantāku un pilnvērtīgāku pieaugušo dzīvi.