Pēc zīmogiem

Visnetīkamākais pienākums, kas jāizdara katru vasaru – obligātā veselības pārbaude. Ziedoju šodienu.


Boulings

Vairākus gadus nebiju spēlējusi boulingu. Viena no piecām partijām izrādījās daudz maz veiksmīga – 98 punkti.

 

Mežaparkā

Tāls ceļš gan bija jāmēro, lai apskatītu 3D gleznojumus uz ceļa.

Staigājot pa Mežaparku, uznāca skumjas par to, ka te nekas, izņemot estrādi, pēdējo 30 gadu laikā nav mainījies. Tāda pabāla tā atpūtas vieta priekš galvaspilsētas.

 

Kas par dienu?

Kāds vīrietis uz ceļa pajautāja, kas šodien par dienu. Samulsu un nevarēju pateikt. Lūk, ko nozīmē, ka iestājies atvaļinājums.


Vasaras TOP iestādes

Ārstniecības iestādes jau sāk kļūt par šīs vasaras biežāk apmeklētāko vietu.

 

Tizluma pazīmes

Pēc vakardienas boulinga sāp sēžamvietas muskuļi. Sanāca tāds labs puspietupienu treniņš, 100 reizes izmetot bumbu.


Beidzot brīvībā

Meita uzzināja, ka nokārtojusi pēdējo sesijas eksāmenu un godam pabeigusi 2. kursu. Citu augstskolu studentiem mācības beidzās jau jūnija sākumā, bet mediķi zubrījās vēl jūlijā.


Veikals vaļā*

Tu visiem mājiniekiem izrādi savas jaunās bikses un tikai pēc ilgāka laika, atrodoties ārpus mājas, pamani, ka aizmirsies aiztaisīt ciet bikšu priekšu.

* Veikals vaļā – bērnības teiciens gadījumā, kad bikšu rāvējslēdzējs palicis vaļā.


Es zinu, ko jūs izdarījāt pagājušajā vasarā*

Jau vairākus gadus vasarā meita ar mūsu piekrišanu dārza mājiņā uzrīko pasākumu (ar palikšanu pa nakti) saviem labākajiem draugiem. Tā kā šāds pasākums bija paredzēts arī šodien, vakar vakarā abas uz dārzu atvedām visas nepieciešamās mantas. Un tad, esot dārzā, meita pastāstīja par incidentu, kas noticis pagājušā gada pasākuma naktī. Viņa to bija noklusējusi veselu gadu, jo baidījās, ka uzzinot, vairs neļaušu dārzā rīkot šādus pasākumus.

Visu nakti nevarēju aizmigt, jo domāju par meitas stāstījumu un par viņas sajūtām tonakt. Pa galvu grozījās dzirdētais notikums un vēlme to atrisināt līdz galam.

Pagājušajā gadā dārzā pa nakti palika četri jaunieši. Kā iepriekš vienojāmies, dārza vārtiņi vakarā tika aizslēgti ciet no iekšpuses. Tā kā vakars bija silts, jaunieši sēdēja ārā pie galdiņa. No ceļa puses šī vieta nav redzama, jo priekšā māja. Droši vien uzvedās paskaļi, savstarpēji runājot un klausoties mūziku. Pēkšņi tumsā parādījās divi vīrieši, kas pieskrēja pie viena puiša un sāka to raustīt. Līdzi viņiem bija buldogveidīgs suns bez saites, kas skraidīja apkārt un nemitīgi rēja. Meitas pirmā doma - dārzā ielauzušies zagļi. Kā vēlāk izrādījās, tādā veidā skaļos jauniešus nolēma pārmācīt divas mājas tālāk dzīvojošais kaimiņš. Abi vīri no eņģēm izcēla lielos metāla vārtus(!), kas paredzēti mašīnas iebraukšanai un tādā veidā ielauzās svešā īpašumā. Labi, ka meita neapjuka. Viņa teica, ka izsauks policiju. Lai viņi sastāda jauniešiem protokolu par trokšņošanu, bet abiem vīriešiem – par ielaušanos svešā īpašumā un vārtu izjaukšanu. Laikam tas nedaudz piebremzējis abus agresīvos, un viņi sākuši krāmēties gar vārtiem, stutējot tos atpakaļ eņģēs. Uz visu šo teātri bija atnākusi noraudzīties kaimiņa sieva ar piecgadīgu meitēnu uz rokām.

Veselu gadu šie kaimiņi pēc incidenta dzīvoja ar domu, ka viss ir pieklusis, jo neviens nav nācis ar pretenzijām. Un tad ierados es. Pēc gada. Šodien. Un uztaisīju tādu traci, ka visu apkārtējo dārza mājiņu īpašnieki, kas bija uz vietas, to noteikti dzirdēja.

* Es zinu, ko jūs izdarījāt pagājušajā vasarā – 1997. gadā uzņemta šausmu filma.


8. jūlijs, pirmdiena08.07.2019.

Dubultā vārda diena

Šodien vārda dienu svin Ada. Tā sauca studentu vienību, kurā pavadīju divas jaukākās vasaras deviņdesmito gadu sākumā un ieguvu uzticamākos draugus līdz pat šai diena. Turklāt jau 20 gadus Ada ir manas meitas iesauka, kas radusies, saīsinot viņas vārdu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad tu esi laimīgs? Tad, kad varu darīt to ko vēlos un dzīvot tā kā vēlos.