Mācībām un savam priekam

Ķēros klāt uz vasaras mēnešiem novārtā atstātajai galda spēlei. Konstruēju, griezu un locīju iepakojuma maketu.


Tipogrāfijā

Aizbraucu uz tuvāko tipogrāfiju, lai noskaidrotu galda spēles drukas aptuvenās cenas.


Lielie baltie gārņi

Nebija pagājusi pat stunda kopš vīru aizvedu makšķerēt uz saliņu Daugavā, kā viņš piezvanīja. Domāju, ka notikusi kāda ķibele un būs jāved atpakaļ mājās. Taču vīrs sajūsmināts pateica, ka netālu no viņa pa Daugavu pastaigājas apmēram 35 lielie baltie gārņi. Kaut kas tāds Ogres pilsētas teritorijā nav redzēts. Paķēru fotoaparātu un braucu bildēt.

Priekšplānā pie Ogres upes iztekas (dažus desmitus metru no šosejas Rīga-Daugavpils) lielie baltie gārņi, bet fonā tehnika, kas būvē aizsargmolu Daugavā.

 

Biznesa inkubatorā

No 30. augusta sākas pieņemšana Ogres Biznesa inkubatorā, tāpēc aizgāju noskaidrot situāciju cerībā, ka varbūt būs iespējams kaut vai daļu tipogrāfijas izmaksu saņemt kā līdzfinansējumu. Izskatās, ka tomēr nekas nesanāks.

Tā kā man nav uzņēmums, vispirms būtu jāpiereģistrējas pirmsinkubācijas posmā, kas ilgst 6 mēnešus. Pie tam solītie 2000 eiro netiek pretendentam izsniegti kā līdzfinansējums, bet aiziet par idejas un biznesa plāna novērtēšanu un obligātajām lekcijām. Reāli šī nauda nemaz neapgrozās. Tā ir virtuāla. Ja šo 6-u mēnešu laikā tiek realizēta ideja, tad tā netiek līdzfinansēta.

Savukārt inkubācijas posmā, kas norit 12 mēnešus, var iesaistīties līdz 3 gadus jauns uzņēmums (pašnodarbinātais gan nevar), kam tiek piedāvāts palīdzēt attīstībā ar 50% līdzfinansējumu. Lai uzņemtu inkubatorā, jāiztur konkurss un vēlams, lai prece vai pakalpojums būtu virzīti uz eksportu.

 

Kino svaigā gaisā

Ogres svētku ietvaros uz brīvdabas ekrāniem tika rādītas filmas. Ietinusies siltā šallē, kopā ar dēlu upes krastā noskatījos “Dāvana vientuļai sievietei” (1973.). Kaut arī dēls šo filmu redzēja (tā gan bija pirmā reize) pirms dažiem mēnešiem, viņam tik ļoti iepatikās, ka vēlējās noskatīties vēlreiz. Arī mūzikas dēļ.


Slinkuma važas

Esot mājās, mani pārņem laiskums, nogurums un nevēlēšanās darīt ārpus mājas to, kas bijis iepriekš plānots. Tiklīdz sasparojos un pārrauju neredzamās slinkuma važas, falšais nogurums pagaist vējā.


Garā pastaiga

Staigājot visu dienu pa pilsētu un baudot tās svētkus, esmu pievarējusi 19 km.


Drūmā statistika

Latvijā trūkst 500 skolotāju un vairāk nekā 1000 medicīnas darbinieku. Ja skolotāju “caurumus” valdība mēģinās aizlāpīt ar speciālistiem, kam tiks dota iespēja viena gada laikā apgūt pedagoga profesiju, tad ar ārstiem tik vienkārši nesanāks, jo viena gada laikā tos sagatavot nav iespējams.

Lasīju, ka pedagoģijā mācības tiks uzsāktas jūnijā, bet jau septembrī “pusjēlie” speciālisti varēs droši iesoļot klasē. Kā būtu, ja medicīnas students pēc divu vai trīs mēnešu apmācībām piedalītos pacienta ārstēšanā?


26. augusts, pirmdiena26.08.2019.

Vasaras ķeršana aiz astes

Vakarpusē visi četri aizgājām uz saliņu, kas pieejama tikai tad, kad Daugavā pazemināts ūdens līmenis. Pēdējo reizi te bijām pirms vairākiem gadiem. Iespējams, ka turpmāk atkal ilgu laiku netiksim. Makšķerējām, ēdām picas, cepām desiņas un piepūkojām saliņu ar vilku vāļu “sniegu”.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad tu esi laimīgs? Tad, kad varu darīt to ko vēlos un dzīvot tā kā vēlos.