Dāvana absolventam

Neilgi pirms dēla mūzikas skolas izlaiduma nolēmu visu viņa muzikālo dzīves gājumu apkopot grāmatā “Mūzika seko tev līdzi…”. Sanāca diezgan iespaidīgs materiāls – 60 lappuses. Līdzās aprakstiem ievietoju fotogrāfijas, diplomu kopijas, muzikālos sacerējumus, kā arī dēla jociņus, dzejoļus un zīmējumus, kuriem saistība ar mūziku. Grāmatas pēdējā lappusē ielīmēju aploksni ar USB zibatmiņu (flešu). Tajā satilpa vairāk kā 70 muzikāli ieraksti ar dēla uzstāšanos koncertos, konkursos un mājas pasākumos.

Grāmatas 1. vāks.

Muzikālā dzīve.

 

Dzejoļi par mūziku.

 

Dāvana skolotājai

Dēls vijoli nomācījās 10 gadus, tāpēc skolotājai uz izlaidumu sagatavoju grāmatu “10 muzicēšanas gadi. 2007.-2017.”, kurai klāt pievienoju USB zibatmiņu (flešu) ar labākajiem dēla vijoļspēles ierakstiem.


Iekštelpās tiek paslēpts noteikts skaits nelielu šokolādes oliņu. Pie tam tādās vietās, lai uzreiz nevar pamanīt. Iespējams, ka kāda oliņa tiks atrasta tikai pēc dažām dienām.

Katram mājiniekam iedod trauciņu, kurā ielikt savus atradumus. Kā atšķirības zīmi pie katra trauciņa piestiprina sacensības dalībnieka vārdu. Vēl visi jāpabrīdina, ka līdz pat mirklim, kamēr nebūs atrastas visas oliņas, tās nedrīkst apēst.

Lieldienu laikā no 20 šokolādes oliņām mūsu ģimenes trīs sacensību dalībnieki bija atraduši tikai 13.

Meita, protams, paklusām vienu notiesāja, tāpēc oliņas vietā viņas trauciņā ieliku rozā dzēšgumiju.


Pēc divām brīvajām dienām pārslēgties uz mācību vai darba nedēļu ir sevišķi grūti. Lai mazinātu pirmdienas rīta miegainību un slikto omu, meitas draudzene (klasesbiedrene) viņai sagādāja patīkamu pārsteigumu – uzdāvināja nelielu papīra lapiņu ar citātu no grāmatas “Vinnijs Pūks” un piekodināja, lai ieliek to aploksnē, jo turpmāk katru pirmdienu tiks dāvināti līdzīgi pārsteigumi.


2016. gada Ziemassvētkus svinējām minimālisma gaisotnē, jo mūsu mākslīgo eglīti rotāja viens vienīgs dekors. Ieteicu pamainīt arī ierasto apdāvināšanas procesu. Nekādu dzejoļu, dziesmu un deju, bet gan nedaudz modernāka uzstāšanās – prezentācija. Proti, pirms dāvanu pasniegšanas katram bija jāpastāsta, kāpēc viņš izvēlējies dāvināt tieši šo dāvanu. Tādā veidā klātesošie viens par otru varēja uzzināt arī kaut ko jaunu, un dāvanas saņēmējam prieks, ja dāvinātājs bija uzķēris viņa vēlmi vai gaumi.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad tu esi laimīgs? Tad, kad varu darīt to ko vēlos un dzīvot tā kā vēlos.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā