1. lappusē - Aizvēsture, Mezopotāmija, Senā Ēģipte

2. lappusē - Senā Grieķija, Senā Roma, Viduslaiki (Bizantija, Romānika, Gotika)

3. lappusē - Renesanse

4. lappusē - Baroks, Reālisms

5. lappusē - Klasicisms, Romantisms, Impresionisms, Puantīlisms, Postimpresionisms

6. lappusē - Ekspresionisms, Jūgendstils, Fovisms, Primitīvisms

7. lappusē - Kubisms, Futūrisms, Sirreālisms, Popārts, Opārts

 


Portretu veidi

12.01.2021.

 Uzdevums: Izvēlēties jebkāda mākslinieka gleznu ar portretu un mēģināt ar mājās pieejamām lietām to atdarināt (nevis zīmēt vai gleznot). Vēlams pielietot asprātīgus un humoristiskus elementus.

 

 Atveidotās mākslinieku gleznas skolēnu interpretācijā:

 

Renē Magrits

“Cilvēka dēls” (1964.)

 

Izmantoju savu mēteli, tēta kaklasaiti un kreklu, māsas platmali. Stāvēju pie mola, lai izskatītos līdzīgāk gleznai. Ābola vietā ieliku covid-19 vīrusu.

 

Renē Magrits

“Gaišredzība. Pašportrets” (1936.)

 

Molberta vietā izmantoju nošu statīvu. Putnu zīmēju pati, jo mājās nevarēju atrast pietiekami labu putna zīmējumu. Paletes vietā izmantoju pelēku kastes vāku. Arī ola nav īsta, - tā ir no plastmasas. Modelis ir mans mazais brālis.

 

Donalds Zolans

“Makšķernieks”

 

Lai atveidotu gleznu, tika gaidīts saullēkts, jo bija svarīgi, lai virs horizonta būtu redzama saule. Sēdēju uz laipas tāpat kā puika, tikai apģērbs bija savādāks, jo ziema. Izmantoju makšķeri un cepuri. Bija grūti nofotografēt pareizā rakursā. Pie tam man sala kājas.


Sirreāls portrets (2)

05.12.2020.

 Uzdevums: Uzzīmēt sirreālu (nereālu) portretu, iekļaujot tajā vismaz piecus no dotajiem objektiem. Objektu krāsas zīmējumā var mainīt.

 

 Skolēnu darbi:

 

 Vecums: 6.-12. klase (paraugus zīmējuši 7. klases skolēni)

 Darba ilgums: 2-3 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: A4 formāta papīra lapa, grafīta zīmulis, melnā flomāsterveida pildspalva, krāsu zīmuļi, dzēšgumija.

 

Piezīme.

Šo uzdevumu pildīja 7. klases skolēni attālinātās mācīšanās laikā 2020. gada novembrī. Kā paraugi izmatoti darbi, ko fotografējuši paši skolēni.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam

 Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad ceļam priekšā tiek likts koks, nemēģini to salauzt ar spēku. Neizdosies. Arī apejot koku, ieguvējs nebūsi. Labākais variants – mainīt iešanas virzienu.