3. diena

Tallinn – Võsu – Käsmu – Jagala juga – Tallinn

 
 

Tallinas Zoodārzs (Ehitajate tee 150 / Paldiski maantee 145). http://tallinnzoo.ee/en/

 

No viesnīcas braucu pa Paldiski ielu (kartē ar bultu norādīts virziens). Lai nokļūtu pie galvenās Zoodārza ieejas (Paldiski 145) pretējā ceļa pusē, jābrauc pa apli (kartē izcelts). Pirmo reizi te braucot, apjuku, jo aplī pie katra krustojuma uzliktas norādes (1.,2.,3.) ar joslu sadalījumu. Pareizi izbraucu tikai ar otro piegājienu.

1.  2.  3. 

Līdzās Zoodārza ieejai atrodas neliela autostāvvieta. Tā kā Zoodārzu apmeklējām no rīta, mašīnai vieta atradās.

Zoodārza teritorija ir ļoti plaša. Lai mazajiem būtu vieglāk pārvietoties, pie ieejas var paņemt koka ratiņus. Pastaiga var aizņemt pat vairākas stundas. Zoodārza teritorijā atrodas vairāki bērnu laukumiņi.

 


No Tallinas jābrauc pa autoceļu E20, bet pēc tam jānogriežas pa 85 ceļu līdz Somu līča ciematiem. Võsu un Käsmu ir populāras atpūtas vietas Igaunijas ziemeļu piekrastē. Ciemati atrodas apmēram 80 km no Tallinas.

Käsmu galvenā iela aizved līdz stāvlaukumam. Tad ar kājām jāiet cauri mežiņam, līdz nonāk piekrastē. Te jūrā netālu no krasta atrodas iespaidīgi lieli akmeņi.

 

Attālumu paveicām necerēti ātri, jo pa autoceļu E20 varēja braukt ar ātrumu 110 km/h. Ļoti labs ceļš.

Võsu ciematam izbraucām cauri. Vietējie lepojas ar balto smilšu pludmali, kas ir retums akmeņainajā Ziemeļigaunijas piekrastē. Mums gan nekas īpašs te nelikās, jo esam izlutināti ar Latvijas smilšainajām pludmalēm.

Tad braucām uz Käsmu. Te pie jūras atpūtāmies ilgāku laiku. Bērni rotaļājās smilšainajā piekrastē un peldējās jūrā. Kādi te milzīgi akmeņi! Lielākā akmeņa augstums pārsniedz 5 metrus. Iespaidīgs skats. Līdz dažiem akmeņiem var arī aizbrist.

 


Braucot no Tallinas uz Somu līča ciematiem, pabraucām garām norādei uz Jegalas ūdenskritumu (Jägala juga), tāpēc ūdenskritumu apskatījām atpakaļceļā uz Tallinu.

Ūdenskritums atrodas apmēram 25 km attālumā no Tallinas. Tas tiek dēvēts par Igaunijas Niagaru (augstums 8-9 m).

 

Ūdenskritumu biju iepriekš redzējusi pavasarī. Protams, ka toreiz tas šķita iespaidīgāks nekā šoreiz – vasaras periodā. Bet tāpat skaisti.

 


 

 

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko




Aizkulises

Novērtējuma apzīmējumi:

 

vērts redzēt

 

   

interesanti

 

    

superīgi

 

  

slikti;

nav vērts redzēt

 

Lai ceļojuma apraksts būtu pilnīgāks, izmantoti izdevniecības „Jāņa Sēta” karšu fragmenti.

 

 

Pie „Rakaru kroga” bērniem patika ķēdē iekārtais akmens ar laika pareģojumiem.

 

Šī brauciena laikā Rātsnama tornī nemaz nepamanījām Veco Tomasu. Nākamajā gadā Rakveres pilsdrupu veikaliņā nopirkām metāla figūriņu. Pārdevēja mācēja tikai pateikt, ka tas ir Tallinas simbols. Tā vēl kādu laiku palikām neziņā par šo vīreli, līdz veikalā ieraudzīju grāmatu latviešu valodā „Leģenda par Veco Tomasu”. 

 

Gadu pēc mūsu brauciena, Tallinā atklāja „Igaunijas Jūras muzeju”. Centrālais muzeja objekts - Igaunijas pirmās republikas laika zemūdene "Lembit". 

www.lennusadam.eu/lv/

 

Es burtiski iemīlējos Muhu salas etnogrāfijā, tāpēc Tallinas amatniecības veikalā nopirku krāšņiem ziediem izšūtas kurpītes – Muhu salas tautastērpa neiztrūkstošu elementu. Kaut ko tik fascinējoši skaistu redzēju pirmo reizi! Pēc tam nopirku arī grāmatu ar Muhu salas etnogrāfiskajiem izšuvumu paraugiem.

 

 

Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā manu uzmanību piesaistīja igauņu etnogrāfiskie krekli ar ziediem.

 

Tallinas Kadriorga rajonā aiz KUMU muzeja pamanīju interesantu brīdinājuma ceļazīmi ar vāveres attēlu.