PORTUGĀLE. Lisabona un Sintra rudenī (2023./ 4 dienas)26.11.2023.Tēma: CEĻOJUMI → Ģimenes ceļojumi
Quinta da Regaleira 1892. gadā šo četrus hektārus lielo teritoriju iegādājās miljonārs Carvalho Monteiro. Viņš vēlējās īpašumā uzbūvēt mistiskas celtnes. Lai to panāktu, arhitektūrā tika apvienoti vairāki stili: romiešu, gotikas, renesanses un manuelīna. Pēc 1942. gada īpašumam vēl pāris reižu nomainījās saimnieki, līdz 1997. gadā Quinta da Regaleira (Regaleiras pils / Regaleira Palace) iegādājās Sintra pilsētas dome.
Regaleiras pils parks.
Regaleiras pils parks.
Pils teritorijā ir grezns parks un grotas (dabiskas un mākslīgas alas). Uzkāpjot kalnā, starp lieliem, apsūnojušiem akmens bluķiem noslēpies vispopulārākais apskates objekts – apgrieztais tornis. Tā ir aka ar spirāles formas kāpnēm. Nokāpjot akā, var iekļūt nelielā alu labirintā. Uz šo aku sākotnēji neatradām norādes. Izstaigājām pili, parku un tikai tad sapratām, ka jāuzkāpj kalnā. Ja nebūtu garā cilvēku rinda un norāde līdzās ieejai, nebūtu iedomājušies, ka starp akmens bluķiem paslēpts tāds skaistums.
Skats no akas iekšpuses uz leju.
Grotas akas labirintā.
Rudenī Sintra piļu un parku darba laiks ir par pāris stundām īsāks nekā vasarā, jo novembrī satumst jau ap 18:00. Kad izgājām pa Regaleiras pils vārtiem, pulkstenis rādīja apmēram 16:45, tāpēc nolēmām aizbraukt vēl līdz Palaco de Monserrate. Līdzās izejai no Quinta da Regaleira teritorijas atrodas 435. autobusa pietura.
Palaco de Monserrate 1863. gadā Palaco de Monserrate (Monserates pils / Monserrate palace) iegādājās angļu tirgotājs Francis Kuks, lai kopā ar arhitektu strādātu pie teritorijā esošās mājas un dārza atjaunošanas. Pils, kurā jūtama islāma arhitektūras ietekme, kļuva par Kuka ģimenes vasaras rezidenci. Valsts savā īpašumā šo pili ieguva 1949. gadā. Kādā no informācijas avotiem biju atradusi, ka parks ir kā botāniskais dārzs, kur aug ap 3000 augu, tai skaitā svešzemju. Pa parka teritoriju iespējams vizināties mazā tūristu vilcieniņā. Rudenī tā darba laiks līdz 17:00. Precīzāk neko nezinu, jo pilī nokļuvām, kad šis pakalpojums vairs nebija pieejams. Monserates pils.
Pils iekštelpas.
Griestu dekors.
Monserates pils parkā.
|
Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.
© Sanita Nikitenko |
||||||||
Aizkulises
Novērtējuma apzīmējumi:
Lai ceļojuma apraksts būtu pilnīgāks, izmantotas internetā uzietās Lisabonas un Sintras kartes.
Lisabonas reģionā īpašu pievilcību veido māju fasādes, kas pārklātas ar flīžu rakstiem un attēliem.
Apģērbu veikala skatlogā līdzās manekeniem izvietots milzīgs suns. Tā lielums virs diviem metriem.
Kāds bija pārsteigums, kad, atverot viesnīcas istabas durvis, uz gultas ieraudzīju divas glāzes un nelielu vīna karafīti kā dāvanu dzimšanas dienā no viesnīcas.
Laikā, kad Latvijā kokiem nobirušas visas lapas un uzsnidzis pirmais sniegs, Portugālē daba vēl zied. Novembra beigās Lisabonā pa dienu uzsila līdz pat +200C.
Lisabonas vecpilsētā pie māju ārsienām redzami lieli vadu saišķi. Saprotu, ka rakšanas darbi vecpilsētā nav iespējami, bet, vai tiešām mūsdienās nav pieejama tāda elektroinstalācija, lai šos vadu džungļus nedaudz paretinātu.
Kad apmeklējām Lisabonu, pie MAAT muzeja bija uzstādīta liela izmēra spoguļu maska.
Muzejā MAAT uzmanību piesaistīja milzīga izmēra koks, kas darināts no tekstila elementiem un izgaismots ar lampiņām.
Nopirku meitai čību botiņas, kas izskatās labi, bet valkājot neērtas.
Tumsā izgaismojas zaļas un sarkanas lampiņas – brīva vai aizņemta stāvvieta velosipēdu nomas vietā.
Pa lidmašīnas logu turp lidojot vēroju sniegotās Alpu kalnu virsotnes, bet atpakaļceļā - saulrietu virs mākoņiem. |