Šajā lapā apkopotas vairāku gadu fotogrāfijas.


Ogre – vienīgā pilsēta, kurā notika svētku uguņošana

18.11.2022.

Sakarā ar energokrīzi un karu Ukrainā, lielās pilsētas nolēma šogad svētku salūtu nerīkot. Vienīgā pilsēta, kurā 2022. gada 18. novembrī – Latvijas 104. jubilejā – notika uguņošana, bija Ogre. Iespējams, ka šī iemesla dēļ, Ogrē uz Daugavpils šosejas izveidojās milzīgs sastrēgums.

Pirmo reizi uguņošana tika rīkota Daugavas krastā pie jaunizveidotā vides objekta “Ogres bāka”, pavisam netālu no latviešu strēlnieku piemiņas vietas. Uguņošanas laikā sniga pirmais sniegs.


2021. gada 15. maijā Ogres Valsts ģimnāzija realizēja multimediālu projektu “Ienāc izglītības gaismā!” ar mērķi, lai pievērstu sabiedrības uzmanību izglītības nozarei, kā arī apliecinot, ka skolas sirds pukst vēl joprojām, kaut bērni mācās attālināti.


2021. gada Lieldienas Ogre sagaidīja ar 18 lielām apgleznotām olām, kas bija izvietotas visā pilsētas teritorijā. Uz Lieldienu olām attēloti motīvi no Vilhelma Purvīša (1872.- 1945.) gleznām. Mākslinieks ir ogrēniešu novadnieks, jo dzimis un pirmos sešpadsmit gadus pavadījis Zaubes pagasta “Vecjaužos” – tagadējā Taurupes teritorijā (Ogres novads), tāpēc Ogre popularizē mākslinieka darbus.

Vilhelms Purvītis ir nozīmīgs mākslinieks latviešu mākslas vēsturē, jo ir viens no pirmajiem, kas iedibināja ainavas žanra tradīcijas, savos darbos attēlojot Latvijas dabu. Viņa radīto darbu skaits mērāms tūkstošos, taču daudzus no saviem darbiem mākslinieks publiskajās izstādēs nerādīja un rūpīgi krāja savā dzīvoklī. Liela daļa darbu gāja bojā 1944. gada vasarā aviācijas uzlidojumu laikā Jelgavā. Vēl noteikti jāpiemin, ka Vilhelms Purvītis īstenoja savu ieceri, izveidojot Latvijas Mākslas akadēmiju. Pēc tam viņš vairākus gadus bija šīs augstskolas rektors.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?