Bīdāmo durvju plastmasas vadotne (A), pa kuru slīd durvju mehānisms, salūza. Tā kā veikalā šādu vadotni nevarēja pasūtīt, izdomāju veidu, kā to aizstāt. Būvmateriālu veikalā nopirku divas metāla līstes (B), kuras tiek izmantotas grīdas salaiduma vietu pārsegšanai. Speciāli izmeklēju tādas līstes, lai puse, pa kuru slīdēs mehānisms, būtu pēc iespējas gludāka.

A - plastmasas vadotne

B - metāla līstes virspuse un apakšpuse

Sagatavoju divas apmēram 20 mm biezas koka līstes. Metāla līstes ar divpusējo līmlenti pielīmēju pie koka līstēm tā, lai veidotos vadotnes viena mala (C). Abas koka līstes kopā ar metāla līstēm pieskrūvēju pie durvju ailes augšējās daļas. Jāievēro, ka starp metāla līstēm jāparedz sprauga (D), pa kuru slīdēs bīdāmo durvju mehānisms. Kā izgatavot slīdošo mehānismu, skatīt šeit.

C - metāla līste pielīmēta pie koka līstes

D


Tā kā veramās durvis istabā aizņem daudz vietas, nolēmām iegādāties salokāmās bīdāmās durvis. Toreiz, deviņdesmito gadu beigās, Rīgā atradu firmu, kas šādas durvis izgatavoja no preskartona un aplīmēja ar līmplēvi. Durvju kvalitāte, neskatoties uz to, ka pagājuši vairāk kā divdesmit gadi, vēl joprojām ir diezgan laba. Tikai pirms dažiem gadiem salūza vadotnes sistēma. Toreiz nācās krietni vien nopūlēties, lai izdomātu, ar ko aizstāt pa vadotni braucošos ritentiņus.

 

1.veids

Vairākus gadus tika izmantots šāds slīdošais mehānisms, līdz radās ideja, kā to uzlabot (skat. 2. veidu).

Plastmasas vadotne

1. - filca uzlīme

2. - paplāksne

3. - uzgrieznis (2 vai 3 gab.)

4. - skrūve

Pa vadotni slīdošais mehānisms

 

Vienām durvīm nepieciešami vairāki pa vadotni slīdoši mehānismi, tāpēc būvmateriālu veikalā jānopērk paplāksnes (tik lielas, lai ievietotos plastmasas vadotnē), filca uzlīmes (paplāksnes lielumā), garas skrūves un uzgriežņi (2 - 3 reizes vairāk nekā skrūves). Lai izgatavotu šo mehānismu, filca uzlīmes (paredzētas līmēšanai uz mēbeļu kājām, lai neskrāpētos grīda) centrā jāizsit caurums, bet pēc tam filca uzlīme jāpielīmē pie paplāksnes. Filcs nepieciešams, lai durvis viegli un klusi slīdētu pa plastmasas vadotni. Savukārt plastmasas vadotni no iekšpuses, lai filcs labāk slīdētu, var iesmērēt ar sveci.

 


Korķa tāfele

03.01.2016.

Meita savus zīmējumus pie sienas bija pielipinājusi ar lipekļiem. Siltumā lipekļi kļuva mīksti, un zīmējumi krita nost, uz tapetēm atstājot taukainas pēdas. Nolēmu kaut ko lietas labā darīt. Nopirku 120 cm x 90 cm lielu korķa tāfeli koka rāmī (cena apmēram 25 eiro) un pakāru pie sienas. Tagad zīmējumi pie tāfeles tiek piesprausti ar piespraudēm (skat. fotogrāfiju).

Izmērā krietni mazāka korķa tāfele jau labu laiku karājas gaitenī. Pie tās tiek piespraustas lapiņas ar svarīgu informāciju, piemēram, biežāk lietotie tālruņu numuri, bērnu nodarbību laiki, vilcienu un autobusu saraksti u.c.


1.

2.

Izmēģināju dažādus veidus, cenzdamās no lakotas koka virsmas dabūt nost līmlentas paliekas (1.). Beigās atklāju, ka tās notīrāmas ar nagu lakas noņemšanas līdzekli (2.), kas nopērkams veikalā “Drogas”. Galvenais, ka šis process nav smirdīgs, jo eļļainā viela nesatur acetonu. 


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Jebkāda – pat vismazākā dāvana – var sagādāt prieku, ja redzi, ka dāvinātājs, gādājot dāvanu, domājis par tevi.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā