Kārtotāja

Uznāca luste bez žēlastības parevidēt plauktus.


Mašīnas dziesma

Jau vairākas dienas mašīnas metāliskā čīkstēšana pārtrumpoja pavasarīgo putnu čiepstēšanu. Kājāmgājēji pat atskatījās. Domāju, ka vainīgi bremžu kluči vai diski, bet izrādījās, ka bojāts priekšējā riteņa gultnis. Labi, ka servisā atklāja. Nopriecājos, ka neesmu traka. Pirms dažiem gadiem sūdzējos par šādu pašu metālisko čīkstoņu, bet toreiz servisa veči par mani pasmējās, vai tik neesmu to skaņu sajaukusi ar pavasara putnu treļļiem.

 

Brīvlaiks

Dīvaini sanācis. Pagājušajā nedēļā skolas brīvlaiku baudīja dēls, bet šonedēļ – meita. Tāda sadalīta ģimene.


21. marts, otrdiena23.03.2017.

Apģērbu veikalā

Kad meita veikalā izvēlas sev jaunu apģērbu, esmu lielākā brāķētāja. Tas tamdēļ, lai netiktu iegādāts mirkļa iegribas pirkums. Nav ko piepildīt skapi ar liekām lupatām.


Pirmā skolas diena

Mana pirmā skolas diena pēc pavasara brīvlaika, un es jau izskaitīju, cik nedēļas atlikušas līdz vasaras brīvlaikam.


Gudrais ezītis

Pāri ceļam tipināja ezītis. Kad tuvojās mana mašīna, tas apgriezās riņķī un tipināja atpakaļ. Gudrītis.

 

Slimā mašīna

Pirms divām dienām par pietiekami lielu summu mašīnai tika nomainīts gultnis, bet tik un tā braucot dzirdama metāliska skaņa. Laikam tomēr vainīgas bremzes. Būs jāturpina ārstēšana.

Attēls no manas bērnības grāmatiņas par mašīnu (1972. gads).


Meitai

Meli rada neuzticību.

Meli nogalina draudzību un mīlestību.

Meli ievelk dziļāk melu purvā.

Meli agri vai vēlu atklājas.


25. marts, sestdiena25.03.2017.

Pusaudžu melošana

Nevarēdama nomierināties par to, ka meita mums vakar samelojusi, internetā uzmeklēju psihologu rakstus par melošanu. Tomēr vispilnīgāko atbildi atradu grāmatā, ko dēvēju par pusaudžu uzvedības bībeli (E. Volfs “Es klausītu savus vecākus, ja viņi aizvērtos”). Izlasītais mani nedaudz nomierināja.

“Pusaudži melo, turklāt ļoti bieži. Viņi tā dara, jo nevēlas iekulties nepatikšanās… Viņi melo, jo vēlas darīt to, ko vecāki viņiem aizlieguši… Viņi melo, jo negrib darīt to, kas viņiem jādara… Viņi melo tāpat vien – lai vecāki nejauktos viņu dzīvē… Melošana pusaudžiem nesagādā nekādas grūtības… Melošana pusaudža gados nav apliecinājums tam, ka bērns izaugs par negodīgu pieaugušo cilvēku… Uztverot pusaudža melošanu kā personisku pāridarījumu, vecāki tikai padara situāciju vēl ļaunāku…”


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad tu esi laimīgs? Tad, kad varu darīt to ko vēlos un dzīvot tā kā vēlos.