Mana dienasgrāmata 2020

Dīvainais vilciens

Pirmo reizi rīta elektriskais vilciens sastāvēja no diviem kopā sakabinātiem vilcieniem. Pie tam durvis vēra vaļā tikai otrais vilciena sastāvs. Pirmais sastāvs grima pilnīgā tumsā.

 

Brālis un māsa, bet tik atšķirīgi

Kad dēlam bioloģijas stundā tika stāstīts par operācijām (pie tam netika rādīti attēli), viņam palika tik slikti, ka nācās iet pie skolas māsiņas. Toties meita, kas studē medicīnu, bez problēmām var uzturēties operāciju zālē un pat vienu operāciju ir jau asistējusi.


Milzīgais “sociālais burbulis”

Nu jau otro dienu visās sabiedriskajās vietās (stacija, veikals, bibliotēka, transports u.c.) jāvalkā maskas. Lielu pilsētu izglītības iestādes, manuprāt, ir visriskantākās sabiedriskās vietas, kur divu metru distanci starp skolotājiem un bērniem nav iespējams ievērot nu nekādi, taču te maskas nav jāvalkā. Kā teikt, lai skolotāji ņemas savā vairākus tūkstošus lielajā “sociālajā burbulī”*, līdz tas pārsprāgs.

*Veselības ministrija ieteica uz laiku ierobežot kustību ārpus sava “sociālā burbuļa”.


Priecīgā ziņa

Saņēmu vēstuli no Latvijas Dizaineru savienības organizētā konkursa “Pakāpiens pasaulē” kuratores. Mana galda spēle “ES UN DZĪVNIEKI” tiek izvirzīta uz 2. konkursa kārtu. Tagad nāksies domāt, kā nodemonstrēt to izstādē.

Publikācija Latvijas Dizaineru savienības mājas lapā.


17. oktobris, sestdiena

18.10.2020.

Aizvainojums

Sāpīgi, kad tavs bērns dusmās tuvāko spēj “apliet samazgām”, turpretim ar svešajiem tā nekad neatļautos.


Vairāku stundu darbs, lai sagatavotu dažu minūšu stāstījumu

Vairākas stundas pagāja, kamēr sagatavoju 3 minūtes garu pirmo attālinātās mācīšanās video prezentāciju (skatīt šeit). Ja kādam no vecākiem šķiet, ka skolotāji attālinātās mācīšanās laikā neko nedara, aicinu viņus pašus pamēģināt, cik daudz laika paiet, lai izdomātu kaut dažu minūšu garu stāstījumu.


Gaidāmās nedēļas apkopojums

No malas liktos, ka skolēnu brīvlaikā skolotājam nekas nav jādara, taču man šī nedēļa būs ļoti spraiga un piesātināta, jo jānovada seminārs, jāpiedalās sapulcē par attālināto mācīšanos un trīs garas dienas jāpavada dizaina izstādē pie savas galda spēles.

 

Fabula par divām vārnām

Pa logu pamanīju pagalmā vārnu un sāku to pētīt. Vārna atrada palielu cepuma gabalu un zāles kušķītī to mēģināja paslēpt. Uzlika virsū divas koka lapas, bet vējš tās aizpūta prom. Vārna savāca savu atradumu un devās meklēt jaunu paslēptuvi. Arī šoreiz ēdiens tika ielikts zāles pudurā. Tā kā piemērotas koku lapas tuvumā nebija, vārna pagāja gabaliņu nostāk no slēptuves. Šo momentu izmantoja cita vārna, kas visu laiku sēdējā kokā un novēroja. Kamēr pirmā meklēja lapu, ar ko piesegt savu gardumu, otra vārna nolaidās no koka un to nočiepa.

Morāle – kamēr auklēsies ar savu ideju, kāds cits, būdams veiklāks, to nočieps, gūstot labumu.


Skolotāju seminārā

Gribētos ne tikai dalīties ar savām idejām, bet saņemt kādu ideju arī no citiem.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Bērni veido interesantāku un pilnvērtīgāku pieaugušo dzīvi.