Likumu pārkāpēja

Vakarpusē, kad bija krietni satumsis, braucu uz veikalu. Apstādināja policija. Samulsu, jo nesapratu iemeslu. Ātrumu it kā nepārkāpu. Kad braucu pāri gājēju pārejai, uz tās nebija cilvēku. Kāpēc? Izrādās, ka mašīnas labajā pusē nedega tālās gaismas lukturis. Gabarīts gan dega, tā ka galīgi tumšs lukturis nebija.

Teica, ka rakstīšot protokolu, bet es sāku iebilst. Izkāpu laukā no mašīnas, lai pārliecinātos, vai tiešām nedeg lukturis un nofotografēju. Teicu, ka pirmajā reizē viņi man var izteikt mutisku brīdinājumu (tā ir bijis citās reizēs), jo es nezināju, ka lukturis nedeg. Mašīnā iekšā nav elektronikas, kas to paziņotu. Iedarbinot mašīnu, es taču katru reizi nelekšu no tās laukā, lai pārbaudītu, vai lukturi deg vai nedeg. Pie tam braucu pa apgaismotu pilsētu. Ja būtu braukusi pilnīgā tumsā, tad saprastu, ka kaut kas ar gaismām nav kārtībā.

Beigās uzrakstīja administratīvo protokolu ar brīdinājumu.


Līgums

DPD kurjers atveda līgumu. Beidzot būs man e-paraksts.


Vēstule no VISC

Pirms dažām dienām Valsts izglītības satura centram (VISC) nosūtīju vēstuli ar jautājumu, vai varu neizmantot Skola 2030 programmu, bet izstrādāt savu programmu 7.-9. klasēm vizuālajā mākslā, un kur šī jaunizveidotā programma jāapstiprina – skolā, Izglītības ministrijā vai VISC. Šodien saņēmu vēstuli, ka varu izstrādāt savu autorprogrammu, un to jāapstiprina skolas vadībai. Tas mani ļoti iepriecināja, jo neesmu īsti apmierināta ar Skola 2030 piedāvātās programmas tēmu sadalījumu.


Apokaliptiska noskaņa

Braucot no Rīgas mājup, iebraucu Krasta “Lido”. Pulkstenis rādīja 17:10. Lielajā stāvlaukumā, kas atrodas aiz atrakciju parka, mana mašīna bija vienīgā. Ēstuvē pie ēdienu izsniegšanas bijām tikai trīs cilvēki – es ar dēlu un kāds vīrietis. Telpā (pie ieejas pa labi), kur atrodas skatuve un, kur kādreiz ar bērniem skatījāmies Toma un Džerija multenes, stāvēja tikai daži apaļie galdi un nebija neviena krēsla. Pilnīgi raudāt gribējās, cik skumji. Nemaz neticējās, ka piedzīvota reize, kad “Lido” netikām ielaisti, jo cilvēku esot bijis par daudz.


Cлабо?*

Esmu lepna, ka viena pati, bez vīra palīdzības (vīrs tajā laikā remontēja citas dzīvokļa telpas), izprojektēju plastikāta paneļu karkasa izvietojumu, sazāģētajās koka līstītēs izurbu caurumus, tad ar elektrisko urbi izurbu caurumus betonā, un visbeidzot līstes pieskrūvēju pie tualetes sienas.

* слабо  -  (krievu valodā) sarunvalodā nozīmē grūti, nav iespējams, nav pa spēkam.

Pie koka karkasa līstēm tiks stiprināti plastikāta apdares paneļi.


Dāvana

Caur pakomātu saņēmu vīra dāvanu manā dzimšanas dienā. Vairs mums nebūs jāstrīdas, kurš, ēdot brokastis, uz planšetes lasīs ziņas.


Visgaršīgākais šampanietis

Kad daudzi šampanieši izmēģināti, tad saproti, ka visgaršīgākais šampanietis ir bērnu limonāde “Mežezers”.

 

Šaubas

Tikko izskanēja skandāls par pavasarī valsts mērogā iepirktajām sejas maskām. It kā pēc dokumentiem atbildušas Eiropas standartu prasībām, bet Austrijas laboratorija uzrādīja pretējo. Tad maskas esot nosūtītas testēšanai uz Itāliju, kur pārbaudēs tās atbildušas pat augstākas kvalitātes masku standartam. Kam ticēt? Austrijas vai Itālijas laboratorijām?

Tagad mūs sāk pieradināt pie domas par Covid-19 vakcīnām, kas Latvijā nonāks janvārī. Tām esot 95% efektivitāte. Nu ziniet, man kaut kā šiem visiem apšaubāmajiem skaitļiem un standartiem vairs negribas ticēt.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Katrs darīsim savu darbu un nebāzīsimies ar pārmetumiem citā profesijā, ko nepārzinām.