Katram savs darba stils

Katram skolotājam ir sava pieeja un darba stils. Man nepatīk, ja kāds cits iejaucas šajā procesā ar “gudrajiem pieredzes” padomiem, izņemot, ja tie nāk kā rīkojums no augšas.


Negācijas un iekšējie signāli

Iespējams, ka esmu nogurusi no negatīvajām ziņām par koronavīrusu. Jau vairāk kā mēnesi tās parādās kā pirmie raksti, līdzko ieeju ziņu portālos. Cenšos vairs nelasīt. It kā ārēji par šo situāciju neesmu satraukusies, bet ķermenis kaut kādus iekšējus signālus raida. Jau divas nedēļas pa dienu jūtamas vieglas galvassāpes.

 

Savās mājās

Staigājot pa pilsētu, mani pārņēma laimes sajūta, ka esmu savās mājās. Savas mājas – tas nozīmē ne tikai to, ka atrodos savā dzīvesvietā, bet arī savā pilsētā un savā valstī.


Uz Rīgu

Pirms divām dienām atsāka strādāt ārstniecības iestādes, kas sniedz ambulatoro medicīnisko palīdzību. Aizvedu vīru uz Rīgu pie acu ārsta. Agrāk uz Rīgu braucu vismaz reizi nedēļā, bet kopš ārkārtas situācijas sākuma nebiju Rīgā bijusi 6-as nedēļas. Dīvaina sajūta.


Seriāls iztēlē

Nemēdzu skatīties salkanos sieviešu seriālus, taču šodien, lasot grāmatu (vērtējums šeit), savā iztēlē izbaudīju ziepju operu par zudušās atmiņas atgriešanos pēc 24-iem gadiem un pagātnes notikumu pakāpenisku atcerēšanos.


Palīdzības atteikums

Tu saproti, ka pienācis laiks, kad lielajam bērnam nav vairs nepieciešama tava palīdzība. Piedāvāju palīdzību meitas dzīvokļa veco tapešu, griestu krāsas un grīdas seguma nodīrāšanā, bet saņēmu kurvīti.


Attālinātā mācību procesa grūtības

Attālinātās mācīšanās laikā katra darba izpildei piešķiru divas nedēļas. Apmēram 40% skolēnu uzdoto darbu izpilda laicīgi. Pārējos 60% man jāskubina ar atgādinājumiem, piezīmēm, vēstulēm un nv ielikšanu žurnālā. Tas pat vairāk nogurdina nekā laiks, ko pavadu labojot darbus un rakstot komentārus.

Pēc piecām mācīšanās nedēļām vēl ir 9 skolēni (no apmēram 340), kas vispār nav iesaistījušies vizuālās mākslas mācību procesā. Lielākajai daļai no tiem vecāki nav atvēruši manas sūtītās vēstules. Un tā ir pilsētas skola. Valsts ģimnāzija.


Īrnieku “dāvanas”

Daudziem grūtības sagādā aiz sevis savākt atstātos mēslus.

Māte nolēma satīrīt pagrabu, ko gandrīz 20 gadus izmantoja īrnieki. Apmēram simts stikla burkas un vairākas automašīnu riepas nācās aizgādāt uz atkritumu šķirošanas punktu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Katrs darīsim savu darbu un nebāzīsimies ar pārmetumiem citā profesijā, ko nepārzinām.