Mana dienasgrāmata 2021

Gandrīz kā katru gadu

Ne ar ko jau mūsu ģimenes Ziemassvētku un Jaunā gada svinēšana neatšķīrās no citām reizēm. Vienīgais – pie mums nebija atnākuši mani vecāki. Tā nu ir tiem vienīgajiem bērniem, jo citu tuvu radinieku vienkārši nav.


2. janvāris, sestdiena

03.01.2021.

Dienas režīms nemainīgs

Dēļ vienveidības dažas pēdējās dienas satinušās vienā lielā kamolā. Režīms nemainīgs – guļu līdz pulksten 12-iem vai 13-iem, izeju pastaigāties svaigā gaisā, bet pēc tam līdz pat rītam - pulksten 5-iem vai 6-iem, gatavoju mācību materiālu savai otrajai darba vietai – tālmācības skolai. Varētu teikt, ka rakstu priekš viņiem mācību grāmatu.


Tukšā diena

Neko nevarēju pasākt. Tāds galīgi čābīgs noskaņojums garo brīvdienu pēdējā dienā.


Vienveidība

Iestigu vienveidībā kā ar gumijas zābakiem zampīgos lauku dubļos.


Ja nav citu izklaižu, tad vismaz ir mācības

Rudenī pieteicos uz ES fonda atbalstīto pieaugušo izglītības projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, lai apgūtu kursu par 3D printeriem. Dažas teorijas nodarbības notika jau decembrī, bet šodien uzsākām 3D programmas SketchUp apguvi. Rīki diezgan līdzīgi kā AutoCAD, tāpēc vismaz pagaidām šķiet, ka nebūs pārāk grūti.

 

Lēkā kā puņķis uz drāts* (domāta valdība)

Divas nedēļas totāla mājsēde, kuras laikā nevar tikties ar cilvēkiem no citām mājsaimniecībām, strādā tikai pārtikas veikali, bet brīvdienās no pulksten 22-iem līdz 5-iem noteikta komandantstunda. Liela daļa cilvēku strādā no mājām. Slimnīcas pārpildītas ar kovidniekiem (esot jau vairāk kā 1200). Tiek atliktas plānveida operācijas un gādātas papildus gultas. Un šādā situācijā izglītības ministre nāk klajā ar galīgi debilu paziņojumu, proti, iespējams, ka no 11. janvāra 1.-6. klases un 9.; 12. klases skolēni uzsāks klātienes mācības. Kā teikt – pulksten 5-os no rīta beigsies komandantstunda, bet 7-os no rīta skolēnu plūsma dosies (ar kājām un arī ar sabiedrisko transportu) uz covida potenciālo perēkli.

Tad vēl viens šodienas valdības lēmums gluži kā auksta ūdens duša – tiek atlaista veselības ministre (laikam pēdējais piliens ir vakcīnu iepirkumi un vakcinācijas kalendārs).

Pēc valdības sēdes vakarpusē tika paziņots, ka visi esošie Covid-19 ierobežojumi turpināsies līdz 25. janvārim. Arī skola nebūs jāapmeklē. Mazajiem garāks brīvlaiks, bet lielie mācīsies attālināti.

* tādu teicienu pielietoja mamma manā bērnībā, kad es nespēju kaut ko konkrētu izvēlēties.


Lampiņkoks

Iedomājos par to cilvēku, kas tina lampiņas ap koka zariem. Viņam tās vēl nāksies noņemt nost.

Ogres rota.


Dāvana

Rīt tēvam dzimšanas diena. Nekāda lielā izvēle, kur iegādāties dāvanu nav – vai nu pārtikas veikalā, vai nu aptiekā.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?