Mana dienasgrāmata 2021

Garais brauciens

Lai no laukiem ātrāk nokļūtu mājās, bez apstājas nostūrēju trīs stundas. Grūtumu sajutu tikai tad, kad pie garāžas stīvām kājām izlīdu no mašīnas. Diez, kā tālbraucēji bez atpūtas var nobraukt atļautās 4-4½ stundas?


Foto diena

Ogres svētkos divpadsmit stundu garumā piedalījos fotografēšanas akcijā. Pilsētu izstaigāju krustu šķērsu, pievarot vairāk kā 16 kilometrus. Bez tam trīs reizes tiku zem lietus.


Atbilde krāpniekiem

Mājas lapas e-pastā saņēmu vairākas krāpnieku vēstules, ko it kā sūta Latvijas Pasts un Omniva par to, ka nav iespējams man piegādāt sūtījumu, jo neuzrādās pareiza dzīvesvietas adrese. Noklikšķinot uz piedāvātās pogas, vēstules saņēmējam jāievada personīgā informācija, tai skaitā maksājuma kartes numurs.

Apnika šie spami, tāpēc googlē atradu liela formāta emociju kaku un visām vēstulēm nosūtīju vienādas atbildes.

Paraugs ir vairākkātīgi samazināts.


Netīkamais darbs ne skolēniem, ne skolotājiem

Pēc vairāku stundu garas lekciju programmas par to, kā skolēniem veiksmīgāk uzrakstīt zinātniski pētniecisko darbu, sapratu, ka nevēlos sarežģīt savu dzīvi, uzgrūžot papildus slodzi. Vai tiešām kāds tic, ka zinātniski pētnieciskos darbus, sevišķi tos, kas tikuši līdz valsts līmenim, 100% raksta paši skolēni?

Mūsu bērni vēlas izdzīvot bērnību un brīvību, pievēršoties sev tīkamām lietām, nevis cauru dienu mācoties. Papildus slodze rada tikai pretīgumu pret skolu. Pētnieciskā darba rakstīšanas “prieku” atliku likām viņi varēs izbaudīt augstskolā.

 

Iekšējais nogurums

Tas jau kaut ko nozīmē, ja vairāki kolēģi man pasaka, ka pēc garā atvaļinājuma izskatos nogurusi. Mana seja skaidri parāda, ka uzvilkta ir nevēlēšanās maska.


Skolu cīņas

Masu medijos izlasīju, ka pirmo reizi 30 gadu laikā Ata Kronvalda fonda skolu reitingā 1. vietu ieguva nevis Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, bet Rīgas Valsts 2. ģimnāzija. Nolēmu salīdzināt abu skolu centralizēto eksāmenu rezultātus.

 

2020./2021. mācību gada centralizēto eksāmenu rezultāti

Mācību priekšmets

Rīgas Valsts 1. ģimnāzija

(iegūtie % un skolēnu skaits)

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

(iegūtie % un skolēnu skaits)

Angļu valoda 90,9% (228) 88,2% (137)
Bioloģija 72,1% (37) 63% (20)
Fizika 76,5% (54) 65,8% (19)
Ķīmija 76% (41) 63,3% (19)
Latviešu valoda 79,4% (214) 77,8% (150)
Latvijas un pasaules vēsture 78% (7) 80,9% (8)
Matemātika 89% (217) 76,3% (149)
Krievu valoda   89% (1)
VIDĒJAIS 80,27% 75,53%

Salīdzinot visu centralizēto eksāmenu vidējos vērtējumus, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā tie ir augstāki (80,27%). Paliek atklāts jautājums - kas tad īsti tiek vērtēts skolu reitingos? Gadījumā,  ja tiek ņemta vērā dalība Latvijas mēroga olimpiādēs, tad šis gads ieviesa korekcijas, jo visi olimpiādes darbi tika pildīti, sēžot mājās pie sava datora, tas ir, attālināti. Nevar vēl zināt, cik šis process bijis godīgs.


Vēsums

Nemīlīgais vēsums un lietus straujiem soļiem mūs pietuvina rudenim.


No rīta

Vecumā pēc nakts miega jūties nevis atpūties, bet neizgulējies un salauzts.

 

Taisnība acīs kož

Guvu apstiprinājumu tam, par ko bija aizdomas teju 20 gadus. Pedagoģiskajā darbā mani iegāzusi asā mēle. Skolas vadībai nav paticis, ka bez liekuļošanas teicu, ko domāju.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.