Mana dienasgrāmata 2023

Patiesībā dzīvē viss ir vienkārši

Filmā dzirdēts citāts: “Mēs paši visu sarežģījam. Patiesībā dzīvē viss ir vienkārši.”


Kad ārā auksti un līst

Laika apstākļu dēļ izpalika brauciens uz Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja gadatirgu. Tā vietā jau otro dienu pēc kārtas rakstīju par ekskursiju uz Azoru salām.


Augstskolas mūslaikos vairs nav augstās skolas

Pilnībā saprotu dēlu, kam, mācoties augstskolā, zudusi motivācija. Te pat daļa pasniedzēju darbojas pēc principa - kad gribu, tad nāku; kad gribu, tad daru.


N-tās atskaites

Priekšmeta skolotāja pašvērtējums, klases audzinātāja pašvērtējums, skolas pasākumu vērtējums – bezjēdzīgi sacerējumi, kurus tāpat neviens nelasa. Skolas vadība mūs izklaidē.


Dažādais laika mērs

Viens laika ritējums, bet divas dažādas gaidas. Eksāmena kārtotāji vēlas, lai laiks vilktos lēnāk, jo citādi visu nepaspēs uzrakstīt, savukārt eksāmena vadītāji vēlas, lai laiks paskrietu ātrāk, jo apnicis vairākas stundas sēdēt bezdarbībā un “blenzt griestos”.

 

Matemātikas eksāmens

Manuprāt, Skola 2030 ar saviem optimālajiem un augstākajiem līmeņiem iebraukusi auzās, radot jucekli. Tika atsūtīti matemātikas eksāmena uzdevumi – vieniem ar zilas krāsas noformējumu, otriem ar zaļas krāsas noformējumu. Un optimālā līmeņa kārtotājiem klāt bija pieliktas augstākā līmeņa matemātikas formulas. Kāpēc viss vienkāršais un gadu gadiem iestrādātais bija tā jāsarežģī? Jo sarežģītāka procedūra, jo iespēja pieļaut vairāk kļūdu.

 

Pašvērtējums

Teikumi vienkārši. Vārdi primitīvi. Domāšana pliekana.

Vide ievieš savas korekcijas.


Mūsu dakterīte

Meita nokārtoja trešo (pēdējo) medicīnas eksāmena daļu. Atsūtīja bildi, ka esot parakstījusi dokumentus un tiek iekļauta ārstniecības personu reģistrā.

Pusotra mēneša laikā, ko no rīta līdz vakaram pavadīja zubroties, stresa, bezmiega un ēstgribas trūkuma dēļ novājējusi par četriem kilogramiem. Nākamie ārsti rullē! Vispirms sabojā veselību sev, un pēc tam ārstē citus.

 

Šķirošana bez žēlastības

No septembra paredzēts pārvākties uz jauno Ogres Valsts ģimnāzijas ēku, tāpēc katrai skolotājai tika izdalītas divas kartona kastes mantu sakrāmēšanai. No apjomīgās gadu gaitā sakrātās “bagātības” bez žēlastības nācās šķirties. Pie sevis nosmējos, ka es abās kastēs satilpināju trīs telpas (tik daudz telpās atradās manas mantas).


Konduktore

Braucot ar audzināmajiem vilcienā uz Jūrmalu, staigāju pa vagonu ar mapīti rokās un devu savējiem parakstīt drošības noteikumu instruktāžu. Kad apsēdos savā vietā, līdzās esošais vīrietis (ārzemnieks), man klēpī ielika savu biļeti, jo domāja, ka esmu konduktore.

Smaidot viņam atdevu biļeti un teicu: “I am a teacher. They are my class.”


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Katram jādara tik, cik spēka izdarīt. Nevajag savus nepadarāmos darbus uzkraut citiem.