Mana dienasgrāmata 2023

Vecā stikla siltumnīca

No dārza vecās stikla siltumnīcas abi ar vīru izņēmām visus stiklus, atstājot vien pliku metāla karkasu. Lepojos ar sevi, jo, uzkāpusi uz kāpnēm tāpat kā vīrs, ņēmu stiklus no jumta. Iepriekš biju satraukusies, vai spēsim bez starpgadījumiem tikt ar šo ieceri galā. Tik vien kā pēdējā stikla loksne saplīsa smalkās druskās. Uz atvadām.


Skolotājs ir diagnoze

No rīta līdz vēlai naktij savu laiku veltīju skolai. Uz dēla jautājumu, kāpēc tā - atbildēju, ka “Skolotājs nav profesija. Skolotājs ir diagnoze.”


Stikli

Savu brīvdienu atkal pavadīju lietderīgi. Pēdiņās. Mašīnas bagāžniekā vedu uz izgāztuvi vecos stiklus, kas kopumā svēra ap 400 kilogramiem. Pa lauku ceļu braucu tik uzmanīgi, it kā vestu kravu ar olām. Katru reizi, kad iebraucu bedrē un sev aiz muguras izdzirdēju stiklu krakšķi, mani pārņēma šausmas. Galvenais, lai mašīnas salons nebūtu ar lauskām.


Saspringtā darba diena

Kad atbraucu mājās no skolas, sapratu, ka laikā no 8:00 līdz 17:00 neesmu ne ēdusi, ne apmeklējusi tualeti.


Kad kāds cits iekāro tavu mantu

Mammai dzimšanas diena, bet meitai bēda. Draugam pēcpusdienā nozaga mašīnu. Esot vingrošanas zāles ģērbtuves skapītī atstājis atslēgu. Nokavēja vien četras minūtes. Labi, ka video novērošana darbojās. Vakarpusē policija deva ziņu, ka zagļi noķerti Igaunijā. Neko vairāk nezinām. Varbūt cieta avārijā, jo mašīnai bija vien īpašniekam zināmas īpašās ķibeles. Kā meita teica - mašīna esot bijusi vecs zārks uz riteņiem. Galvenais, ka pirms mēneša viņi jau bija sākuši domāt par tikšanu no tās vaļā.


Siltuma rekordi

Šogad septembris neierasti karsts. Vēl joprojām valkāju vasaras kleitas.

Termometra stabiņš pakāpās līdz +24,50C. Esot pārspēts 130 gadus sens siltuma rekords. Izskatās, ka globālā sasilšana sākusies jau krietni pasen. Varbūt pasaule veltīgi streso, jo izrādīsies, ka visi procesi iet pa riņķi.

 

Bezmaksas izglītība

Tiesībsargi un vecāki uzskata, ka mācību materiāli atbilstoši izglītības likumam jānodrošina skolai. Skolai savukārt naudas tam nav. Līdz ar to, lai mācību darbs noritētu pilnvērtīgi, mācību materiālus pa saviem līdzekļiem iegādājas skolotājs*. Lieliska bezmaksas izglītība – ne valstij jāmaksā, ne bērna vecākiem jāmaksā. Mācību procesu sponsorē “bagātie” skolotāji.

* Katram skolēnam izdalāmos materiālus drukāju mājās uz personīgā krāsainā tintes printera. Krāsu kārtridžus iegādājos par saviem līdzekļiem. Arī papīru pērku pati. Katrs izdrukātais materiāls, lai kalpotu ilgāk, tiek likts plēves kabatiņā. Arī tās es pērku. Piemēram, šodien nopirku 300 loksnes A3 formāta rūtiņu papīra priekš tehniskās grafikas. Nieka 15 eiro, kas veltīti bezmaksas izglītībai.


Arī zaudējums savā ziņā var kļūt par uzvaru

Filmā dzirdēju aptuveni šādu citātu: “Zaudējumu vari pārvērst par savu uzvaru, ja būsi neatlaidīgs un uzstājīgs.”


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?