Mana dienasgrāmata 2024

Pretī iedvesmai

Iedvesmojoties no putnu zīmējumiem, kas etnogrāfiskajā muzejā tika tirgoti līdzās manām galda spēlēm, nopirku pasteļu zīmuļus. Līdzko būs brīvāks laiks, pamēģināšu atsākt zīmēt.

Gintas Eglītes zīmētie putni.


Matemātikas eksāmena novērotāja

Pirmo reizi eksāmena laikā telefonu nevarēju turēt somā. Nācās to nodot skolas direktorei.

Kas var būt garlaicīgāks, kā nekā nedarīšana. Cīnījos ar miegu - kurš kuru pieveiks. Baidījos, ka eksāmena laikā iemigšu un ar būkšķi novelšos no krēsla.

 

Darīt to, ko vajag, nevis to, ko gribas

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?

Dienā atvēlētā enerģija iztērējas kaut kādiem mistiskiem pienākumiem. Kad vakarpusē vēlies padarīt to, ko visu dienu esi atlicis, nākas secināt, ka enerģija padzisusi un gribasspēks izsīcis.


Kā viss tiek sarežģīts

Pirms 20 gadiem, kad uzsāku darbu skolā, eksāmena laikā iztika vien ar eksāmena vadītāju un eksāmena novērotāju no citas skolas. Pirms apmēram 10 gadiem parādījās čurinātājs, respektīvi, skolotājs, kurš eksāmena laikā atrodas aiz durvīm un vaktē tos skolēnus, kas dodas uz tualeti. Šodien piedalījos vēl jaunākā pienākuma pildīšanā – sēdēju telpā, kurā skolēni, pēc uzdevuma saņemšanas, gatavojās latviešu valodas mutvārdu daļai. Man bija jāpiereģistrē laiks, kurā katrs ienāca manā telpā, bet pēc 20 minūtēm jānorāda, ka gatavošanās laiks ir beidzies un jādodas uz otru telpu atbildēt eksāmenu. Savu pienākumu pildīju no pulksten 10:00 līdz 14:30 – gandrīz 5-as stundas nonstopā bez iespējas apmeklēt pat tualeti.

 

Dabā

Vakarā aizbraucu vīram līdzi uz upi. Viņš makšķerēja, bet es, sēdēdama pavēnī zem koka, lasīju grāmatu.

Mans patvērums.


Rūpes par vecākiem

Aprīļa vidū neirologs tēvam (diagnoze – Parkinsona slimība) izrakstīja stiprākas zāles. Līdz šo zāļu lietošanai tēvs spēja ar sabiedrisko transportu aizbraukt līdz dārzam un kaut ko tur padarīt. Kā mamma stāsta, tagad nav spēka pat iziet no mājas. Atkal pierakstīju viņu pie neirologa.


Pionieru ugunskuri

Lai nojauktu veco šķūnīti, malka bija jāpārnes uz citu pagaidu vietu. Dārza stūrī izveidoju palielu apaļas formas grēdu, kas pārsniedza manu augumu. Liekot pēdējās malkas pagales, grēda sabruka. Nu man nācās malku kārtot no jauna. Lai grēda nesagāztos vēlreiz, izveidoju četras nelielas apaļas grēdiņas. Nosaucu tās par pionieru ugunskuriem.


Vēlētājs

Līdz Eiroparlamenta vēlēšanu iecirkņa slēgšanai bija atlikušas vien 15 minūtes. Tā kā iecirknis atrodas līdzās mūsu dzīvesvietai, dēls izlēma, ka var paspēt nobalsot. Diemžēl steidzoties pa kāpnēm lejup, neveiksmīgi izmežģīja pēdu. Tas notika vakar.

Lai ar kruķiem nemocītos tos 100-200 metrus, šodien viņu līdz vēlēšanu iecirknim aizvedu ar mašīnu.

 

Īsā vasara

Vasara tikai sākusies, bet es jau stresoju, ka tā ātri beigsies.

 

Putnu līdzsvars

Bieži redzēts, ka vārna sēž koka galotnē. Kā viņa spēj noturēt līdzsvaru vējainā laikā?


Samta tauriņš un šļopkas

Vakarpusē dēls pie spoguļa saposās rītdienas bakalaura aizstāvēšanai. Izskatījās amizanti – mugurā gaišs krekls ar melnu samta tauriņu, bet kājās melnas zeķes un iešļūcenes. Neko darīt, ja piepampušajai kājai virsū nelien cita kurpe.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.