6. DIENA

 

20. jūnijā lidmašīna no lidostas Tegel izlidoja 8.15. Lidostā vēlējamies nokļūt laikus, jo bija pieredzēts, ka 109. autobuss šo ceļu veica 40 minūtēs. Šoreiz nolēmam braukt no Zoologischer Garten ar X9 autobusu, kas sestdienā kursēja jau ap pulksten 6 (iepriekšējā dienā apskatījāmies sarakstu). Mums par lielu pārsteigumu, tas bija ekspresis ar dažām pieturām un jau pēc apmēram 12 – 15 minūtēm mēs bijām lidostā. Tā kā par ātru. Bet labāk ātrāk nekā vēlāk.

 

Šajā rīta agrumā netālu no Zoo stacijas mēs uz ceļa redzējām peles, kas mielojās ar iepriekšējās dienas pārtikas atkritumiem. Un tas bija tas nelaimīgais rīts, kad es lidostā gandrīz nominu peli.

 

Tālāk nekā vairs interesanta nav. Tikai lidojums virs mākoņiem un beidzot mājās.

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Novērtējuma apzīmējumi:

 

vērts redzēt

 

   

interesanti

 

    

superīgi

 

  

slikti;

nav vērts redzēt

 

 

Lai sagatavotos šim ceļojumam, veltīju ļooooooti daudz laika. Domāju, ka bija vērts. Bērni un vīrs priecājās, ka tas izdevies tik interesants – bija gan izpriecas, gan izglītojoši pasākumi. Piekusām, jo katru dienu cēlāmies pirms 8, bet vakarā atgriezāmies viesnīcā pēc 21 un pēc dušas bezspēkā iekritām gultā.

 

 

Berlīnes Zoodārza superzvaigzne – ledus lācis Knuts - bija visu mīlulis kopš 2006. gada, kad to pameta māte. Viņu uzaudzināja kopējs. Visā Vācijā izraisījās sašutumu vētra, kad tika paziņots, ka lācēnu vajag iemidzināt, jo viņš kļuvis pārāk atkarīgs no cilvēkiem. Daudzviet notika bērnu demonstrācijas, laikraksti publicēja dzejoļus par lācēnu, un Berlīnes vietējās televīzijas stacijas gandrīz katru dienu pārraidīja reportāžas par lācēna gaitām. Lācēns ir fotografēts neskaitāmās reklāmas kampaņās. 2009. gadā, kad apmeklējām zoodārzu, bija nomiris lācēna kopējs. Knuts jau bija izaudzis liels. Tā kā citi baltie lāči viņu ignorēja, Knuts dzīvoja pie brūnajiem lāčiem. Viņš izskatījās ļoti vientuļš un skumjš. Diemžēl 2011. gadā Knuts nomira.

 

Zoodārza veikaliņā lācēna Knuta reklāmas preces.