Semestra beigu kaulēšanās

Semestra vērtējumu izlikšana dažreiz mēdz līdzināties kaulēšanās procesam, kad skolēns vēlas augstāku vērtējumu, bet skolotājs nav ar mieru tādu likt.


Vijolnieki

Klausījos mūzikas skolas vijolnieku atskaites koncertu. Žēl bija savas ausis, jo lielai daļai vijole ar klavieru pavadījumu disharmonēja vismaz par pustoni. Vijole ir ļoti grūts mūzikas instruments, tāpēc, lai būtu labs vijolnieks, tomēr jābūt absolūtai dzirdei.


Kulināre

Kamēr citi pēdējo Adventes svētdienu pavada veikalos, meklēdami dāvanas, man visa diena pagāja cepot piparkūkas, smilšu cepumus un mandeles sīrupā. Šogad saviem kolēģiem un bērnu draugiem nolēmu sarūpēt gardas dāvanu paciņas.


Rūķītis

Jutos kā rūķītis, jo vakar saceptos gardumus iepakoju 25 Ziemassvētku dāvanu paciņās (gatavošanas gaitu skatīt šeit). Tas prasīja diezgan daudz laika.


Dāvanu bums

Ja agrākajos laikos šturmējām rindas pēc deficīta, tad tagad – pēc Ziemassvētku dāvanām. Darba dienas vidū tirdzniecības centru “Alfa” bija okupējuši cilvēku pūļi gluži kā brīvdienās (vai viņiem nav jāstrādā?). Nemaz negribu domāt, kas te darījies īstajās pirmssvētku brīvdienās.


21. decembris, trešdiena

21.12.2016.

Miega hormons

Veikalā atšķīru žurnāla “Ilustrētā zinātne” decembra numuru. Tekstā, ko ieraudzīju pašu pirmo, tika stāstīts par miega hormonu melatonīnu. Izrādās, ka organisms to sāk pastiprināti izdalīt, iestājoties tumšākam laikam. Beidzot sapratu, kāpēc gadu no gada ziemas mēnešos man sākas miega bada periods. Šodien pat - iemigu vēlā pēcpusdienā un pēc divu stundu ilguša miega, knapi piespiedos izrausties no gultas, lai aizietu līdz veikalam. Ja būtu palikusi gulēt, galveno iemeslu, kāpēc visu laiku nāk miegs, tā arī neuzzinātu.

Starpcitu, šodien īsākā gada diena, kas ilgst tikai 6 stundas. Īsti labs laiciņš melatonīna aktīvākajam miega uzbrukumam. Pat tagad nožāvājos.


Publiskā runa

Pedagogu konferencē uzstājās aktrise Zane Daudziņa, novadot lekciju par veiksmīgas publiskās uzstāšanās trīs galvenajiem aspektiem: ķermeņa valodu (stāja, žesti, skatiens), pareizu elpošanu un balsi.

Stāja. Iztaisnots mugurkauls – zelta atslēga uz veiksmi un pašpārliecinātību.

Žesti. Ja runātājs sāk piedomāt, kur likt rokas, tas nozīmē, ka viņš uztraucas. Neapzināti žesti liecina par runātāja personisko attieksmi.

Skatiens. Acu skatiens jāsadala tādos kā sektoros, ik pa laikam vēršoties pie kāda no tiem, lai rastos iespaids, ka runāts tiek ar visu auditoriju.

Elpošana. Stresa noņemšanai der izmantot dziļo elpošanu (ar diafragmu), tādā veidā saņemot lielāku gaisa apjomu.

Balss. Publiski uzstājoties būtu jāiemācās runāt pareizā vokālā balsī. Balss skaņai jānāk nevis no kakla, bet no krūts rajona. Un vēl - izrādās, ka cilvēku labāk ietekmē un vada zemās balss īpašnieki. 


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.