Putnu barotava

17.07.2016.

Plastmasas pudelē ieber graudus un pudeli apgāž otrādi. Pēc tam nostiprina tā, lai graudi lēnām birtu uz barotavas apakšējās daļas. Ja barotavas augšpusē paredzēts jumtiņš, plastmasas pudelei nogriež dibenu, jo tad graudus būs vieglāk tajā iebērt.


Lietuvas Dinozauru parkā iekārtots glīti noformēts Bišu stropu stūrītis. Attēli uz stropiem uzlīmēti decoupage tehnikā, ko izpilda tāpat, kā aplīmējot mēbeles (tehnikas aprakstu skatīt šeit).


Lai akmens krāvums noturētos, nepieciešams metāla siets vai režģis.


Balkona plēve

05.07.2016.

Uz balkona bieži tiek žāvēta veļa. Agrāk, līdzko sākās nokrišņi, tā bija jānoņem nost. Ja aizmirsās, tad veļu nācās pārmazgāt, jo no augšējā stāva uz mūsējo balkonu pilēja netīrs ūdens. Vēl lietainā laikā izmirka uz balkona grīdas ieklātais mīkstais segums, kuru pēc tam nācās vairākas dienas žāvēt.

Pirms dažiem gadiem izdomāju, kā šo situāciju atrisināt. Nopirku plēvi, kuras izmēri nedaudz lielāki par balkona izmēriem un vienu tās garāko malu ar veļas knaģiem piestiprināju pie balkona režģiem (A). Nokrišņu laikā visam balkonam šķērsām pārvelku veļas auklas (B), bet tām pāri pārlieku plēvi, tādā veidā nosedzot visu balkonu. Plēves otru garāko malu ar knaģiem piestiprinu pie veļas šņorēm (C).

Kad nokrišņu nav, plēve tiek sarullēta un ar knaģiem nostiprināta pie balkona režģa (D).

Tā kā plēve ar laiku kļūst netīra vai ieplīst, tad reizi vai divas reizes gadā nomainu. Labāk iegādāties biezāku un izturīgāku plēvi.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Lai arī kādi ir vecāki, bet tā ir daļa no mums un mūsu dzīves.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā