Mana dienasgrāmata 2018

2. aprīlis, pirmdiena

03.04.2018.

Auto mazgāšana

Sniga retas pārslas, bet man nācās braukt mazgāt mašīnu, jo rīt uz tehnisko apkopi - gluži kā uz svētkiem - jābūt tīrai. Pa visu ziemu nebija tik ļoti salušas rokas, kā šodien gumijas cimdos, kad ņēmos pa ledus auksto ūdeni.


Dabas joki

Kas tie par dabas jokiem? Kā Lieldienas beidzās, tā parādījās saulīte. Vai tādā veidā - sabojājot četras svētku dienas, daba cilvēkiem parādīja savu aizvainojumu?

 

Gājputni

Gājputnu kāši atgriežas.


Čakls un slinks

Vai teicienam “Čakliem vecākiem ir slinki bērni, bet slinkiem vecākiem - čakli bērni” ir kāds zinātnisks pamatojums? Internetā uzmeklēju, ka “saskaņā ar neirolingvistiskās programmēšanas teoriju, cilvēki iedalās vizuālā un kinestētiskā tipa cilvēkos. Vizuālis jau no dzimšanas ir ieprogrammēts tam, lai visapkārt valdītu kārtība, viss būtu tīrs un skaists. Kinestētiskā tipa cilvēks pasauli uztver caur sajūtām. Viņam vajag siltumu, patīk būt paēdušam... “ Kinestētiķis labprāt var palīdzēt gatavot ēst, “bet viņu absolūti neinteresē, kāda pēc tam paliek virtuve. Viņš nav trauku mazgātājs. Zemē nosviestās drēbes vai netīro krūzīšu kolekciju zem gultas kinestētiķis uztver citādāk nekā vizuālis. Viņaprāt, tas nav nekas šausmīgs.”

Lasīju šo tekstu ar smaidu uz lūpām, jo viss likās tik pazīstams. Kā izrādās, ģimenē vienīgā pārstāvu vizuāļa tipu, kam tieksme pēc kārtības un skaistuma, tāpēc notiek pastāvīgas nesaskaņas ar pārējiem trijiem kinestētiķiem par netīro virtuvi (visbaisākā vienmēr ir plīts pēc vīra kulinārijas brīnumiem), netīro krūzīšu kolekciju (meita vienlaicīgi dzer no trijām krūzītēm un visas vienmēr ir netīras) un zemē nosviestajām drēbēm (bērnistabā citreiz puse drēbju skapja satura atrodas uz grīdas).


Siltums

Pa dienu gaiss uzsila gluži kā vasarā - līdz +170C. Dēls pēc stundām automātiski esot saģērbies tāpat kā no rīta un izgājis laukā no skolas cimdos un cepurē.


Kas tas ir?

Super! Vakar pēcpusdienā +170C, bet šodien pēcpusdienā sniga.

 

Stress

Nu jau arī es pamazām sāku stresot, jo drīz Rīgas centra skolās sāksies uzņemšanas eksāmenu laiks. Diez, kā dēlam veiksies matemātikā?


Vienaldzība

Pa pilsētu brauca vieglā automašīna, bet aiz tās, neievērojot pienācīgu distanci, - puisis uz moča. Pirms gājēju pārejas mašīna strauji nobremzēja. Motocikla vadītājs arī strauji bremzēja, taču zaudējis līdzsvaru, šķērsām nokrita uz pretējās joslas braucamās daļas. Ja pretējā virzienā tajā mirklī brauktu mašīna, tā būtu uzbraukusi viņam virsū. Pēc šī incidenta ne mašīnas vadītājs, ne gājējs, kurš pēkšņi izdomāja šķērsot ceļu, nepiegāja pie jaunā puiša, lai apjautātos, vai viņam nav nepieciešama palīdzība. Kāpēc tāda vienaldzība?


Skābeklis

Dzelteno tauriņu aplidota, izbaudīju meža svaigo gaisu. Mājās atgriezusies jutos piekususi, jo pa ziemu atradinājos tik daudz staigāt. Kā rakstīts 9.-tās klases bioloģijas grāmatā – piekusums radies no tā, ka maniem muskuļiem pietrūcis skābeklis. Dīvaini gan tas organisms iekārtots, – tu mežā neierobežotā daudzumā ieelpo tīru gaisu, bet tev tas tik un tā pietrūkst.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.