Mana dienasgrāmata 2018

Fotosesija

Ik pa laikam, tāpat kā citām pusaudzēm un jaunietēm, arī manai meitai uznāk vēlme pašapliecināties, ieliekot kādu jaunu bildi instagramā. Šoreiz man tika dots uzdevums viņu nobildēt sniegotā mežā ar saulrietu fonā. Nesaprotu, kā meitai nesala īsajās piedurknītēs. Mani pirksti fotografējot bija kā sastinguši sālstabiņi.


Miegs saldāks par vēsumu

Kamēr vīrs sēdēja darba sapulcē, nolēmu pastaigāt pa tirdzniecības centru, taču negulētās nakts nogurums mani pieveica. Noregulēju mašīnas priekšējā sēdekļa slīpumu guļus stāvoklī, paņēmu spilventiņu un segu, kas mūžīgi mētājas salonā, ieslēdzos no iekšpuses un vairāk kā stundu, līdz vīra sapulces beigām, nogulēju mašīnā. Nedaudz vēsi gan bija, bet nekas, jo miegs saldāks par vēsumu.

 

Kas domāts citam, pie tevis ilgi neturēsies

Meitas draudzenei kāds no radiem uzdāvināja teātra biļetes. Tā kā draudzene šo izrādi bija redzējusi, viņa biļetes atdeva manai meitai. Ilgu laiku tās stāvēja uz galda redzamā vietā, taču šodien biļetes nekādi nevarējām atrast. Tika pārskatīti visi darbistabas plaukti, bet nekā. Mierināju meitu, ka, acīmredzot, biļetes pazuda, jo sākotnēji tās tika pirktas, domājot par pavisam citu cilvēku. 


Domājot par vasaras ceļojumu

Pārskatīju tūrisma aģentūras ceļojumu piedāvājumus. Visdrīzāk, ka vasarā visa ģimene dosimies zaļajā ekskursijā pa Alpu kalniem.


Cietusī pase

Ik dienu uz augstskolu somā nēsājot pasi, meita tai saburzīja un nedaudz ieplēsa vienu lapu. Biju nikna, jo iepriekš jau brīdināju, ka pret pasi jāizturas saudzīgi. Teicu, lai šodien pat iet uz pasu daļu nomainīt. Uz ko meita atbildēja: “To lapu var izgludināt.” Lielisks domu gājiens, kuru es papildināju: “Un pielīmēt ar skoču.”


Jaunības sajūtas

Augstskolā jauniešu vidū jūtos atkal jauna. Divdesmit gadi aizlido vējā kā nebijuši.


Kad neizdodas, kas ieplānots

Škrobīga biju par to, ka sestdienas rītā agri cēlos, lai aizbrauktu uz Rīgu un nokārtotu ar mācībām saistītu lietu, bet kā izrādījās – veltīgi. Vainīgs 13-tais?


Maketētāja

Vienmēr savām grāmatām esmu zīmējusi maketu skices un sēdējusi klāt, kad tās tika maketētas. Tagad visu daru pati. Jau vairākas naktis mācībām maketēju sava zīmola rokasgrāmatu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?