Mana dienasgrāmata 2020

Spožā saule

Pirmā gada diena sākās ar tik spožu sauli, ka pat apžilba acis. Ja tu zinātu, kā mēs pēc tevis esam noilgojušies!

Saulriets pie Mežezera. Fonā redzams Ogres Tehnikuma korpuss.

 

Kārtotāja

Gandrīz visa diena pagāja, šķirojot un kārtojot mācību materiālu plauktus. Nemaz neticas, ka mājās turēju tik daudz nevajadzīgas makulatūras.


2. janvāris, ceturtdiena

03.01.2020.

Bankas atbilde

Tā kā SEB banka no šī gada par konta uzturēšanu sāk iekasēt komisijas maksu, 2019. gada nogalē ar trijiem piegājieniem pārskaitīju visus savus ieguldījumus uz citu banku. Kad to biju izdarījusi, pārbaudīju, vai abu kontu stāvoklis ir 0,00 eiro un uzrakstīju bankai vēstuli, lai abus kontus slēdz ciet.

Šodien saņēmu vēstuli. “Labdien! Atbildot uz Jūsu vēstuli, informējam, lai slēgtu norēķinu kontu, tajā jānodrošina pieejamais konta atlikums 0,00 eiro. Uz 02.01.2020. kontā pieejamais atlikums ir 0,03 eiro. Aicinām bez komisijas maksas saņemt pieejamo atlikumu bankas filiālē personīgi vai atbildes vēstulē apstiprināt, ka piekrītat pieejamā atlikuma norakstīšanai. Kad konta atlikums būs 0,00 eiro, aicinām atkārtoti iesniegt pieteikumu konta slēgšanai.”

Nesaprotu, vai tādā veidā banka čakarē savus aizejošos klientus? Kad uz konta jau atlikuši 0,00 eiro, ieskaita tajā kredīta apgrozījuma procentus (man - 0,03 eiro). Bet pēc tam liek vēl vismaz divas reizes ar viņiem sazināties rakstiski. Ponta pēc vajadzētu aiziet uz banku un izņemt tos 3 centus klātienē, kā viņi aicinājuši savā vēstulē.


Jauno attieksmju formēšana

Skolā tika organizēta psiholoģes Anitas Rošānes lekcija “Personiskā efektivitāte Jaunajā gadā”, kurā saklausīju vērtīgus citātus.

* “Lielākais neprāts ir darīt vienu un to pašu, bet cerēt uz atšķirīgu rezultātu.” (Alberts Einšteins)

* Jāizvirza mērķi: profesionālie, ģimeniskie un personīgie.

* Izmaiņas baida neziņa. Cilvēki bieži izvēlas sliktu tagadni, nevis nezināmu nākotni.

Ja vienreiz nesanāk, jāmēģina vēlreiz. Rezultāts būs vienmēr, bet katram citā ātrumā.

* “Ja persona pārvalda augsta līmeņa profesionālās zināšanas, bet nemāk pārvaldīt savas personiskās emocijas, risināt konfliktsituācijas un tikt galā ar personiskiem stresoriem, tad visiem sasniegumiem ir tikai sekundāra nozīme.” (Daniils Hlomovs)

* Atruna. Man vēl par to nav paredzēts domāt.


Vienatnē

Esmu pateicīga par to, ka jau kopš bērnības esmu iemācījusies sadzīvot ar vienatni. Pat tagad, - ja vīrs atsakās sastādīt kompāniju, mierīgi varu aiziet pastaigāties viena pati.


Smagums pirms kārtējā starta

Tik smagi apjaust, ka rīt jau atsākas skola. Ne tāpēc, ka skola ir mans darbs. Drīzāk savu bērnu dēļ.

 

Solīt sola, bet nedeva

Presē jau publicēts, ka no 2020. gada septembra tiks īstenotas pakāpeniskas pārmaiņas izglītības saturā. Nolēmu mājas lapā www.skola2030.lv papētīt jaunās programmas savā mācību priekšmetā - vizuālajā mākslā. Nekas vēl nav.


Arī ārsti mirst

Vienmēr licies, ka ārsti jau nu spēs sevi izārstēt. Diemžēl…

Nomira populārs 39 gadus vecs Pēterburgas onkoloģijas centra ķirurgs, kurš vairāk kā diviem tūkstošiem pacientu veicis operācijas. Pati dīvainākā sakritība, ka viņš bija specializējies abdominālās ķirurģijas jomā, tas ir, operējis aizkuņģa dziedzera, aknu, kuņģa un resnās zarnas audzējus un beigu beigās pašam tika diagnosticēts kuņģa vēzis 3. stadijā.

Meita uzzināja, ka pēc pavadītās nakts maiņas, savā mašīnā atrasts miris viņas otorinolaringoloģijas pasniedzējs, kas ar humoriņu un dzīvesprieku bija spējis meitā rast patiku pret šo medicīnas specialitāti. Saausījos izdzirdot, ka pasniedzējs strādājis par LORu Bērnu klīniskajā slimnīcā. Pajautāju uzvārdu. Pirms diviem mēnešiem ar dēlu biju pie viņa uz konsultāciju, saistībā ar deguna skriemeļa operāciju.

 

Gudrības zoba epopeja

Jau vairākus mēnešus meita piecieta augošos gudrības zobus. Uz pārmaiņām sāpēja galva, vaigs, acs, kakls, žoklis, pat mēles sakne. Četru mēnešu laikā vien dažas dienas pagāja bez jūtīguma. Beidzot pagājušajā ceturtdienā (pirms 5 dienām) pēc stundu ilgas raušanas un zoba pārzāģēšanas uz pusēm, meita atbrīvojās no šķībā gudrinieka, kura viens saknes atzars līdzinājās asai vēža spīlei.

Vaigs vēl šodien uztūcis kā kāmim, kas pilnu muti piestūķējis ar ēdiena krājumiem.


Darba stundas veikalā

Aizvedu vīru uz sapulci, bet pati tikmēr uz dažām stundām iekārtojos Alfas Lido pie galdiņa un uz datora rakstīju diplomdarbu. Pa retam, atpūtinot acis, pievērsos trokšņaini steidzīgajai pasaulei aiz loga.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?