Palīdzības sauciens

Meita bija tik ļoti sastresojusies par šodien gaidāmo eksāmenu farmakoloģijā, ka naktī sākās panikas drudzis (trīce). Palūdza, vai var pagulēt kopā ar mums – vecākiem. Sen nebiju jutusi no meitas puses tādu izteiktu vēlmi pēc vecāku palīdzības un atbalsta. Gulēja, ieķērusies manā rokā, kā pirms daudziem gadiem, kad bija mana mazā meitiņa, kas jāpasargā un jāsamīļo. Kopš pusaudzes vecuma, šķiet, ka ļaunā Sniega karaliene bija aplaimojusi ar ledus lausku, kas radīja vienaldzību pret sev tuvajiem. Tik ļoti šos gadus mūsu starpā bija pietrūcis fiziskais kontakts un mīļuma apliecinājumi. Bet varbūt tāda ir tā pieaugšana?


Kārtības diena

Visu dienu veltīju savas šujamtelpas kārtošanai. Nolēmu atvadīties no vairākiem audumiem, kas kaut kad nopirkti, bet tā arī salocīti un nesašūti nostāvējuši plauktā. Aiznesīšu uz skolu. Gan mājturības stundās noderēs.


Domēna piedāvājums

Kāds domēnu brokeris atsūtīja piedāvājumu iegādāties zirnis.com (izskatās, ka viņš to nopircis, jo domēns šobrīd skaitās aizņemts). Sākumā šo piedāvājumu uztvēru ar skepsi, bet tad sapratu, ka, domājot par nākotnes iecerēm, nemaz nebūtu slikti reģistrēt domēnu ar .com. Tikai zirnis tas gan nebūs.


Jauna spēle

Pirms dažām dienām radās ideja jaunai spēlei ar krāsainām figūrām. Kamēr pa dienu ārā pamatīga suta (ap +300C), uzsāku spēles maketēšanu.


Pierādījums sev un bērniem

Par maģistra darbu saņēmu 10. It kā būtu jāpriecājas, bet, braucot mājup, acīs sariesās asaras. Apzinājos, ka beidzies mans trīs gadus ilgušais ceļš, lai pierādītu sev un arī saviem bērniem, ka neesmu nemaz tik nederīga. Iekšējā balss atgādināja meitas (toreiz viņai bija 15) teikto, ka es dzīvē neko neesmu sasniegusi. Savā izkropļotajā pusaudža uztverē meita sasniegumus nolika vienā svaru kausā ar mantisko bagātību. Tas ļoti sāpēja, jo visu savu laiku, ko gadiem ilgi varēju veltīt karjerai un naudas pelnīšanai, es veltīju bērniem. Un arī tas ir liels sasniegums – ziedošanās.


Gatavošanās rītdienai

Vakarpusē vairākas reizes pati sev uzstājos ar maģistra darba aizstāvēšanas runu. Rīt svarīgā diena. Īpaši nestresoju, jo manā skatījumā vērtējumam nav nozīmes. Esmu izdarījusi maksimāli to, ko varēju. Protams, ka labāk justos, ja vērtējums būtu pēc iespējas augstāks, bet apmierinās jebkāds.


24. jūnijs, trešdiena25.06.2020.

Lasāmdiena

Lielāko dienas daļu pavadīju lasot (vērtējums šeit). Vēlējos saprast, ar ko grāmata ir tik vērtīga, ka 2000. gadā saņēmusi Nīderlandes literatūras balvu kā gada labākais romāns. Vai tikai tāpēc, ka skarta kutelīga tēma par seksuālajām minoritātēm? Taču sižets ir pilnīgais čau.

Ja grāmata pārizdota latviešu valodā ar domu, lai veicinātu izpratni par dažādību, tad teikšu, ka mūsdienu jaunatne (vismaz tie, kas mācās vai dzīvo Rīgā) šo faktu pieņēmuši jau sen. Piemēram, manas meitas klasē (viņa pirms 3 gadiem pabeidza vienu no Rīgas vadošajām centra skolām) mācījās meitene, kas 18 gados uzsāka dzimuma maiņu un skolu pabeidza kā puisis ar oficiāli reģistrētu puiša vārdu. Klases biedri pret viņu izturējās ļoti toleranti.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Katrs darīsim savu darbu un nebāzīsimies ar pārmetumiem citā profesijā, ko nepārzinām.