Mana dienasgrāmata 2020

Lielā skāde

Sataisījos braukt ar riteni uz mežu vakara sēņošanā, taču konstatēju, ka riepa caura.


Riskantā profesija

Pedagoga profesija šobrīd ir viena no visriskantākajām, jo dienas laikā esi ciešā kontaktā ar vairākiem desmitiem skolēnu, kas var būt potenciālie Covid-19 vīrusa izplatītāji. Piemēram, man nedēļas laikā jāstrādā ar aptuveni 400 skolēniem. Ja vēlies kvalitatīvi pasniegt mācību priekšmetu, tad par drošo attālumu – 2 m – vispār nav runa, jo, lai paskaidrotu vai parādītu kaut ko skolēnam individuāli, jāatrodas viņam līdzās.


Formatīvā vērtēšana

Sekojot Skola 2030 ieteikumiem, vakar 7.-tajiem pirmo reizi izliku procentuālo vērtējumu. Tā kā praktiskais darbs paredzēts divām nodarbībām, procentos uzrādīju, ko un cik daudz no visa darba apjoma skolēns izdarījis pirmajā stundā. Šodien klašu audzinātājas vērsās pie manis ar jautājumu, vai vecāki sapratīs, kāpēc skolēniem tik zemi procenti. Tie svārstījās no knapi trīsdesmit līdz 70. Pateicu, ka, izpētot, cik daudz no katra kritērija skolēns izdarījis pirmajā stundā, viņš var plānot, ko savā darbā uzlabot otrajā stundā.

Lai gūtu apstiprinājumu tam, ka esmu rīkojusies pareizi, internetā uzmeklēju, kas tad īsti ir formatīvā vērtēšana. Tā ir vērtēšana, kura notiek nepārtraukti. Ar formatīvās vērtēšanas palīdzību skolotājs precīzi virza mācīšanos, lai skolēns sasniegtu konkrētos stundai vai ilgākam laika posmam definētos mācību mērķus. Formatīvās vērtēšanas procesā skolēns gūst pieredzi, kā plānot un pārraudzīt mācīšanos, iegūt un izmantot atgriezenisko saiti, lai savu mācīšanos uzlabotu. Formatīvais vērtējums nav atzīme un tas neietekmē noslēdzošo tēmas vērtējumu.


Pārdomas, kā es jūtos skolā

Vienmēr visos kolektīvos, kuros esmu mācījusies vai strādājusi, esmu bijusi viena no tām, ar kuru rēķinās, jo sevi parādu no labākās puses. Tikai ne skolā, kurā strādāju pēdējos padsmit gadus. Te jūtos nenovērtēta un neievērota, taču es, tāpat kā skolēni, par padarīto darbu un par saviem sasniegumiem gaidu uzslavu, nevis nevērīgu vai pat nievājošu attieksmi. Te viss notiek pēc principa, kas vadībai tīkamāks un pakļāvīgāks, tas labāks. Spārni, kas kaut kad vēl gribējuši lidot, tiek apgriezti jau laikus.


Aveņu armija

Nomazgātās avenes izkārtoju uz dvieļa, lai tad, kad nožūtu, tās varētu ielikt saldētavā. Vīrs, ieraudzījis glītās rindiņās saliktās avenes, pasmējās, ka tās izskatās kā Terakotas armija*.

* Terakotas armija atrodas Ķīnas imperatora Ciņa Šihuandi kapenēs. Tā apsargā mirušo valdnieku. Armija sastāv no vairāk kā 8000 karavīriem, 130 ratiem ar 520 zirgiem un 150 kavalērijas zirgiem. Armija atainota dabiskā lielumā un izgatavota no apdedzināta māla jeb terakotas.

Aveņu armija.

Terakotas armija (fragments).


Ķīmiskais uzbrukums

Vakar vakarā bērnistabā pamanīju nevēlamu viesi. Tādu kukaini redzēju pirmo reizi, tāpēc internetā uzmeklēju, kas tas varētu būt. Pēc tam visu nakti nespēju kārtīgi pagulēt. Šorīt biju augšā jau sešos un ķēros klāt bērnistabas ģenerāltīrīšanai. Nolēmu uzbrukt trīskārši: izmantoju gan 95% spirtu, gan 100% tējkoka eļļu, gan kaut kādu Vācijā ražotu smidzināmo insektu apkarošanai. Pēc manas izmisīgi smirdīgās darbošanās istabu nācās vēdināt visu atlikušo dienu.


Klepus

Mazs sūda vīrusiņš, bet klepus moka jau trešo nedēļu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.