Mana dienasgrāmata 2021

Nogurums

Paaugstināta temperatūra nav jau četras dienas, bet nogurums moka.


Sniegi sniga, putināja

Skatījos pa logu, kā kaimiņi no sniega tīra savas mašīnas. Mūsējā pagalmā vienīgā apsnigusi ar milzīgu sniega cepuri, kas jau nedēļu nav tīrīta.


31. janvāris, svētdiena

31.01.2021.

Mājsēdes 8. diena

Uzsnigusi apmēram 50 cm bieza sniega kārta. Ārā tik skaists laiks, bet mums visiem jānīkst pa māju. Arī ēdienu resursi izsīkuši. Dēļ tā, ka netieku pie kārotajiem ikvakara saldumiem, esmu novājējusi par 2 kg.


Mājsēdes 9. diena

Daļēji pazudusi smarža. Ostu visu pēc kārtas, lai saprastu, ko sajūtu un ko vairs nesajūtu. Kaut kur izlasīju, ka oža esot jātrenē un vislabāk to darīt ar citronu. Viens tāds pussakaltis mētājās mūsu tukšajā augļu traukā. Pārgriezu uz pusēm un visiem savējiem liku ostīt.


Palīdzība

Vakar piezvanīja mājas vecākā un apjautājās, vai mums kaut kas kaiš, jo mēs parasti esam vieni no pirmajiem, kas mašīnu un stāvlaukumu atbrīvo no sniega. Pateicu, ka dēļ kovida esam iesprostoti četrās sienās. Šodien viņas vīrs notīrīja mūsu mašīnu. Man bija tik neērti, jo neesmu radusi, ka manā vietā darbu izdara kāds cits.

 

Mājsēdes 10. diena

No rīta atvēru ledusskapi. Eļļa, ievārījums, krējums, sviests un olas. Tas arī viss, kas mums atlicis. Labi, ka mammai šodien bija pēdējā mājsēdes diena. Šo to atnesa no veikala. Ar nepacietību gaidu rītdienu, jo rīt beidzot arī es ieelpošu svaigu gaisu.


Vērtība

Kad ilgu laiku kaut kas tiek liegts, tu sāc novērtēt pat nelielus sīkumus.


Valsts institūciju “uzbrukums”

Slimojot ar covid-19 sapratu, ka noteikumi tik bieži mainās, ka pat valsts instancēs nav vienotības.

Covid-19 oficiālajā mājas lapā rakstīts “ja covid-19 infekcija norit ar simptomiem, bet slimība ir viegla vai vidēji smaga, tad izolāciju var pārtraukt 10. dienā no saslimšanas sākuma ar nosacījumu, ka simptomi (drudzis u.c. akūtas infekcijas pazīmes) nav novēroti vismaz 3 dienas.” To pašu man apgalvoja arī speciāliste no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC). Savukārt ģimenes ārste un speciāliste no Valsts Veselības inspekcijas centās iestāstīt, ka 10 dienas skaitās no tās dienas, kad nodod analīzes covid-19 testam. Vai nav nedaudz muļķīgi? Piemēram, mana māte nosēdēja mājās 18 dienas bez simptomiem. Tad aizgāja nodot analīzi, jo pirmās astoņas dienas bija kontaktā ar covid-19 slimnieku. Un tagad viņai jāsēž vēl 10 dienas?

Pastaigājos vientulībā pa mežu, kad mani kārtējo reizi iztraucēja zvans no Valsts Veselības inspekcijas. Kur es esot? Teicu, ka staigāju viena pati pa mežu. Vai man ģimenes ārste atļauju ir izsniegusi? Teicu, ka nē, jo uz rokas oficiāli nekas nebija izsniegts. Inspektore kaut ko sāka runāt par policiju un par to, ka bez atļaujas staigāju apkārt.

No meža sazvanīju savu ģimenes ārsti. Tā teica, ka nevienam iepriekš nekādus apliecinājumus papīra veidā nav bijis jādod. Es atzvanīju inspektorei un to pateicu. Izrādās, ka par izolācijas beigšanos ārstei bija jāpasaka mutiski. Teicu, ka ar ārsti iepriekš bijām vienojušās, ka trešdien varēšu iet ārā, bet es jau nezināju, ka šī mutiskā vienošanās skaitās oficiāla atļauja.

Visu vakaru jutos nelāgi. It kā būtu noziedzniece, kuru valsts instances izseko un baida ar policiju.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.