Mana dienasgrāmata 2022

12. februāris, sestdiena

13.02.2022.

Kad negribas tērēties

Uz pārmaiņām ar vīru zāģējām (gan ar koka zāģi, gan ar metāla zāģi) pēdējos trīs laminātus visā to garumā, lai iegūtu 5 cm platas joslas. Šis grīdas seguma noslēdzošais etaps aizņēma diezgan prāvu laiku – gandrīz divas stundas. Vakarā man tirpa labās rokas pirksti. Tā ir, ka priekš vienas reizes negribas tērēties, iegādājoties elektrisko figūrzāģi.


Vērtīgs treniņš

Nūjoju pa ierasto gājēju ceļu, kas stiepjas gar Zilajiem kalniem. Bija tik slidens, ka nūjas izmantoju kā balstus  - gluži kā veci cilvēki spieķi. Atpakaļceļā nolēmu doties pa mežu. Arī tur gājēju taka noklājusies ar ledu, tomēr bija iespēja kaut vai brist pa sērsnaino sniegu. Piekusu. Vienā ziņā labi, - tas nozīmē, ka vērtīgs treniņš.


Slidenie izaicinājumi

Tas bija neprāts no manas puses – doties slēpot pa sniegu, kura virskārta pārvērtusies par ledu. Jau tikšana līdz slēpošanas trases sākumpunktam bija kā pārbaudījums, kur vismaz 30 metri līdzinājās slidotavas placim (ne apkārt apiet, ne pāri pārkāpt). Laikapstākļi radījuši situāciju, kad uz mežu vienā piegājienā jāņem līdzi ne tikai slēpes un nūjas, bet arī slidas.


Cita pasaule

Klausījos Riga TechGirls organizēto kursu radošo profesiju pārstāvjiem “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” ievadlekciju, kuru vadīja trīsdesmitgadnieki. Lai gan lietotāja līmenī esmu apguvusi diezgan daudzas digitālās programmas, šoreiz patiešām sajutos veca. Radās iespaids, ka jau ilgu laiku, pašai nemaz nemanot, esmu atdalījusies no nākotnes tehnoloģiju orbītas un nesteidzīgi riņķoju noslēgtā ciklā (māja-skola-māja), nespēdama no tā izkļūt aprobežotības un valodu barjeras dēļ. Vairāku terminu nosaukumi manām ausīm bija kā nesaprotams ziņojums no Marsa. Tādus angliskotos vārdus kā metaverss* vai hakatoni** dzirdēju pirmo reizi. Arī tāds jēdziens kā radošā programmēšana*** man bija jaunums.

* Metaverss ir divu vārdu salikums – meta (pārpasaulīgs, ārpus saprāta robežām), bet verss (atvasinājums no universs). Tas nozīmē, ka metaverss ir nākotnes internets, kibertelpa, virtuālā pasaule, kas rada miksēto realitāti.

** Hakatons ir tehnoloģiskais maratons, kas ilgst 48 stundas. Tā mērķis ir radīt jaunus tehnoloģiskus risinājumus. Sākotnēji katrs, kuram ir biznesa ideja, prezentē tās pārējiem dalībniekiem. Pēc tam dalībnieki izvēlas, pie kuras idejas attīstīšanas strādāt turpmākās 48 stundas un no nulles veido reālu produkta prototipu.

*** Radošā porogrammēšana – programmēšanas un elektronikas zināšanas tiek pielietotas tēlotājmākslas vai mūzikas radīšanā.


Nelūgtais ciemiņš

Vīram otro dienu sāp galva, bet šodien sākās iesnas. Antigēnu ātrās noteikšanas tests uzrādīja divas svītriņas. Izskatās, ka noķēris kovidu - laikā, kad jau vairākas nedēļas saslimušo skaits dienā grozās ap 10 un vairāk tūkstošiem (šodien - 11 595).

Tagad mēs mājās esam pieci – meita, dēls, es, vīrs un kovids.


E-vides pasākumi

Gandrīz katru nedēļu e-pastā saņemu piedāvājumu piedalīties dažādos ar izglītību saistītos semināros, vebināros, kursos u.tml. Agrāk šāda veida pasākumam tika atvēlēta visa darbadiena, paredzot laiku gan ceļam, gan klātienes nodarbībām. Pie vienas reizes tā bija kā atpūtas diena no skolas. Taču tagad, kad visi pasākumi tiek organizēti e-vidē, tie notiek pēc stundām, tādā veidā kļūstot par nogurdinošu apgrūtinājumu, kas tikai pagarina ierasto skolas dienas ritmu.


Kovida klejojumi mūsmājās

Vakarpusē sajutu nelielu kņudoņu kaklā. Izskatās, ka kovids, paciemojies pie vīra, tagad aplaimos arī mani.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Bērni veido interesantāku un pilnvērtīgāku pieaugušo dzīvi.