Mana dienasgrāmata 2023

8. janvāris, svētdiena

09.01.2023.

Strīda pēcgarša

Pēc strīda ar meitu jutos iztukšota.


No sevis neaizbēgsi

No sevis nekur neaizbēgsi. Domas mocīs jebkurā vietā.

 

Krievijas -  Ukrainas karš (320. diena)

Dienā pa vairākiem lāgiem pārlasu/pārskatu visas man zināmās ziņu platformas pēc kārtas. Pēdējo mēnešu garumā šis paradums kļuvis jau kā nekontrolējams nervu tiks.


Runātāji - nedarītāji

Kaitina tie cilvēki, kas pārliecinoši māk filozofēt par to, ko patiesībā nemāk darīt un ko nekad arī neizdarīs. Neizturēju un pateicu, lai labāk mazāk runā, bet vairāk dara.


Lieki uztraukumi

Kad uzradusies kāda problēma, tā nemitīgi grozās pa galvu un neļauj aizmirsties līdz pat laikam, kamēr atrisinās.


Kas par vainu?

Pārsteidza jauniešu kūtrums. Audzināmajiem piedāvāju vairākus pasākumus ārpus skolas, taču atsaucība nebija liela.


Kas vienu brīdi liekas nepieņemams, pēc dažiem gadiem var būt pašsaprotams

Skolas vadība izteica pārmetumu, ka ne visi skolotāji liek novilkt kapuci, ja skolēns pa skolu staigā un klasē sēž ar kapuci galvā. Pateicu, ka es neaizrādu, bet vienmēr vēršos pie skolēna ar jautājumu, kāpēc viņš stundas laikā uzvilcis kapuci. Iemesli bijuši dažādi – slikts noskaņojums un tādā veidā vēlas noslēgties no pārējiem; neveiksmīgs matu griezums vai krāsojums; neizmazgāti mati u.tml.

Pajautāju vadībai, ar ko kapucis izpelnījies lielāku nopēlumu, nekā, piemēram, tas, ka puisis pa skolu staigā svārkos. Pagājušā gada visu otro semestri viens 9-tās klases puisis nostaigāja svārkos. Neviens viņam nelika novilkt svārkus nost un to vietā uzvilkt bikses. Apģērbs tomēr ir tāda smalka padarīšana, kas demonstrē jaunieša seksualitāti, stilu, noskaņojumu, attieksmi un pat drosmi. Tikai tad, ja apģērbs ir kliedzoši perverss vai klaji piedauzīgs, tad gan mums vajadzētu aizrādīt.

Pirms apmēram 8-iem gadiem kāda 7-tās klases skolniece pa skolu staigāja ar medicīnisko masku. Vairāki skolotāji viņai aizrādīja un rakstīja piezīmes, taču es savā stundā (vizuālajā mākslā) ļāvu sēdēt ar masku. Tā tas turpinājās vairākas nedēļas. Iespējams, ka meitene tajā laikā “iedzīvojās” kādā tēlā. Pats smieklīgākais ir tas, ka pagāja daži gadi un mums visiem obligāti nācās stundās nesāt medicīniskās maskas.

Kas vienu brīdi liekas nepieņemams, pēc dažiem gadiem var būt pašsaprotams.


Upju neprognozējamība

Jēkabpilī Daugava, pārspējot iepriekšējo gadu rekordus, kritiski izgājusi no krastiem, appludinot pilsētu un draudot izlauzt aizsargdambi. Abi ar vīru nolēmām aiziet līdz Ogres upei, lai paraudzītos, kā tā šobrīd uzvedas.

Ogres upe fotografēta, stāvot uz zilā tilta Lašupēs.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Bērni veido interesantāku un pilnvērtīgāku pieaugušo dzīvi.