Kā jau visi pirmskolas un sākumskolas vecuma bērni, arī manējie rotaļās atainoja ikdienā redzētās situācijas.

 

1. Veikals. Uzsākot spēlēt veikalu, uz galda tika izlikta prece: apģērbs, rotaļlietas, pārtika u.c. Lai nebūtu jāizmanto īstie augļi un dārzeņi, tos izgatavoju no papīra papjemaše tehnikā (gatavošanas gaita aprakstīta manā grāmatā “100 radošas idejas. Rudens” un žurnālā “Mans Mazais”). Viens no svarīgākajiem veikala inventāriem bija svari, kas saglabājušies no maniem vecvecākiem. Lai tie izskatītos pievilcīgāki, nokrāsoju košās krāsās. Kā nauda tika izmantotas plastmasas ripiņas no galda spēles. Protams, ka tirgošanās procesā neiztika arī bez kaulēšanās.

 


Diemžēl mūsmājās dzīvnieku nebija, tāpēc bērni ar prieku brauca uz Latgales laukiem. Tur cauras dienas varēja noņemties ar cāļiem, vistām un trušiem. Protams, ka netika aizmirsts arī kaķis un suns.

 

1.Cāļu un vistu dresēšana. Kad bērni bija mazi, viņi pieradināja cāļus un vistas. Tie tupēja gan uz bērnu izstieptajām rokām, gan uz viņu pleca un galvas. Daži cāļi nebaidījās vizināties pat dēla rotaļu mašīnītē. Gailis no vistām arī neatpalika, jo to varēja mierīgi turēt klēpī un glāstīt. Mīļākajiem cāļiem un vistām tika piešķirti pat vārdi.

 

1. Papīra pūķis. Bērni auklā iesēja paštaisītu papīra pūķi un laida lejā no balkona. Diemžēl pūķis nevēlējās lidot, toties bija uzjautrinošs ķeršanas objekts zem balkona stāvošajiem draugiem.


1. Lai vasarā Latgales laukos būtu interesantāka dzīvošana, bērni zārdā, uz kura sakrauts siens, ierīkoja štābiņu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.